Co was najbardziej zaskoczyło w Nowym systemie operacyjnym

Ciekawe, u mnie system zajmuje nieco ponad 10GB, więc nie wiem skąd u ciebie te 20GB.

Co do Painta i WordPada nowy wygląd może i wygląda atrakcyjniej ale wg. mnie lekko nie pasuje do całości.

Ja instalowałem 7 na partycji 15gb i po instalacji zostało jeszcze 6,5gb wolnego

na instalowałem na partycji 20 gb z zostało 11 gb wolnego

A to dobrze czy źle bo nie pamiętam ile miała instalka od Windows Vista

Co mnie najbardziej zaskakuje już od wersji beta ?

Prędkość działania systemu, żwawy szybki system, reaguje wręcz natychmiastowo na interakcje.

Taka miała być vista, niestety trochę im to nie wyszło.

Obecnie mam RC i jeśli taki ma być finalny produkt kupię go !

Zaskoczyły mnie wymagania minimalne dla systemu Windows Seven

Procesor 1GHz

Pamięć RAM 1GB

Ilość wolnego miejsca na dysku: 16GB (w Viście było potrzebne tylko 15GB)

A podobno miały być mniejsze.

Nigdy w całej historii Windows nie było czegoś takiego żeby nowy OS miał mniejsze wymagania od starszych. Nawet teraz.

Jedno jest bardzo dziwne. Wersja 7000 instalowała mi się bez problemu a nowsze buildy już się zatrzymują i twierdzą, że nie ma driverów. Na stronie producenta płyty głównej nie ma nic nowszego, dysk twardy zamieniłem na nowszy i nic to nie dało Grafikę odłączyłem i dałem integrę, puszczałem także z grafiką dodatkową. Wszystko to nic nie dało a co dziwniejsze instalując z obrazu płyty zamontowanego w win 7 da się nadgrać cały nowy system i stary zostaje zamieniony na old. Nie da się jednak upgradeować!

Wszystko to wydaje mi się mocno niedopracowane. Jeżeli tak się będzie miała rzecz w dniu premiery wersji finalnej to nie ma mowy bym zakupił oryginał. Będę czekał do marca a jak nadal się nie poprawi to instaluje starego XP albo ubuntu.

Co mnie zaskoczyło?

Brednie, że jest szybki itd. :slight_smile:

na sprzęcie 2GB RAM 500GB dysk i prockiem 2-jajcowym 5200+ chodzi tak samo jak Vista-nie gorzej, może delikatnie lepiej ale ogólnie tak samo. Może jądro faktycznie zostało zoptymalizowane-ja tego nie widzę. Nie została usprawniona szybkość przeglądania katalogów-w XP jest bardzo szybko-w Sevenie woolno jak na mój dysk i sprzęt. Ja sobie nie wyobrażam Windowsa 7 na netbookach- no chyba że właśnie wersja na netbooki będzie okrojona d max i będzie szybka :slight_smile:

NIE ma Movie Makera-to podstawowy program! !!

To wszystko minusy systemu-są też plusy, takie jak: nowa funkcjonalność (czyt. nowe aero-tylko to przybyło, reszta wszystko z Visty)

ale porównaj instalacje gier jest sporo szybciej :slight_smile:

od Visty jest trochę szybciej, ale Seven-XP-jest tak samo :slight_smile:

A to chyba dobrze co nie ?

Chociaż musze wam powiedzieć że po instalacji SP2 w Viście zauważyłem że wszystko przyspieszyło i to znacznie także polecam download

mnie pozytywnie zaskoczył fakt, iż działa lepiej i szybciej niż XP (kiedy instalowałem Wins sp2, a potem dodatki, sp3, wszystkie sterowniki itd) mimo że mam tylko giga Ramu, aha mówie o funkcjonowaniu WIndExplorera i przegląaniu ston w necie, bo wiadomo ze z grami to już nie ma lekko, bo system ten jest RAMożerny :smiley:

a może mi ktoś powiedzieć jak jest ze stabilnością systemu? bo nie wiem czy instalować…

Nic.

System jak system, RC jest i wszyscy chwalą, wyjdzie RTM i nie będzie już taki super…

Wszyscy się teraz cieszą, tak jak z Vistą…

jest ok mam uz 7 od 7 dni i żadnego błedu wszystko jest takajakby by to był wersja RTM

W 7 zaskoczyło mnie:

-szybciej otwierające się okna niż w viscie (control panel i jego “pod okna” otwierają się jakby troche szybciej niż w viscie)

-nowy pasek start (wygodny i ładny jednocześnie :slight_smile: )

-szybciej startuje i zamyka się

-nowy wordpad i paint i calculator

to na + , natomiast na - jak dla mnie:

-domyślny kolor pasków u góry okien i po bokach nie podoba mi się… te z Visty zdecydowanie ładniwjsze (mowa o RC)

-zbyt szerokie okna np komputer, dokumenty i inne foldery; w viscie były węższe chyba przez sidebara a w 7 są zbyt szerokie jak dla mnie(rozdziewlczość1680*1050)

-mało programów dostarczanych wraz z Windows; a te które są nie mają przydatnych funkcji (brak np funkcji napraw w podgląd obrazów…)

Ja już zacząłem się gubić. Ludzie płakali, że jest za dużo niepotrzebnych programów w Windows i że monopol. Wyrzucili niektóre programy to teraz znowu za mało. Przecież można sobie pobrać jakie się chce programy z Live. Mi to wszystko jedno, ale według mnie to powinni jeszcze wyrzucić painta i wordpada i wszystko co nie jest niezbędne do pracy systemu i by było do pobrania z usługi Live.

ale poco je wyrzucać? Te programy muszą yć, to podstawa :slight_smile: screena zrobisz i nie będzie gdzie zapisać, a nie każdy ma internet zeby możnabyło pobrac painta. Paint i wordpad zajmują razem jakieś niecałe 15 MB-poco je wycinać?

a u mnie się długo instaluje bo mam zrąbany napęd chyba

15 min ale krótko u wszystkich się tak instaluje

u mnie chyba minie ponad 30 min do max 1h

mnie w windows 7 podoba się to że działa wydajniej niż vista na słabym sprzęcie i wogóle jest bardzo wydajny wielki ++