Co wymienić w laptopie, żeby gry działały płynnie? Vista

Witam.

kolego nic nie zrobisz bo masz w nim zintegrowany układ graficzny czyli ani go nie wymienisz ani nie dołożysz innego, zmiana CPU i dołożenie nic nie da nawet dyby to było możliwe bo układ graficzny da ci ten sam efekt co masz teraz

laptop to nie PC  żeby nawet go modernizować

Witam,

 

Sprzęt generalnie nie jest zbyt mocny (jedno rdzeniowy procesor) jak na wymagania systemu Vista i tutaj raczej leży część problemu z powolnym działaniem.

System mógł się też posypać, jeśli jest długo zainstalowany (CCleaner to niekiedy za mało).

 

W kwestii gier: Dungeon Siege nie lubi się z Vistą i wiele osób zgłasza problemy z działaniem. Pozostałych gier też może to dotyczyć.

 

Grafiki tutaj nie zmienisz, procesora na własną rękę też raczej nie. Pamięci RAM już masz maksymalną ilość.

 

 

Proponowałbym zmianę systemu na XP. Na pewno będzie działał płynniej od Visty na tym laptopie. Z grami (przynajmniej tymi starymi) też już nie powinno być problemów.

Daj zrzut z CPU-Z zakładka CPU.

Odyniec_Stary, w takim razie chyba kupię XP. :slight_smile:

 

jasieczek,

Pokaż jeszcze z tego samego programu  zakładke Mainboard.

Kupować XP niezbyt się teraz opłaca. Najlepiej niech ktoś Ci pożyczy płytę z systemem i ocenisz czy rozwiązało to problemy.

Zacznij od czyszczenia układu chłodzenia lapka

Odyniec_Stary, właśnie tak zrobię, dziękuję za podpowiedź. :slight_smile:

Poza tym za niewielkie pieniądze mozesz wymienić procek na mocniejszy dwurdzeniowy np T 7300

Ale to serwis i dodatkowe koszty. Chyba że zna kogoś, kto za ładny uśmiech wymieni.

Serwis do tak starego lapka?

Właściwości czujnika:

Pastę już zamówiłam powinna być na poniedziałek. Ktoś wyżej napisał, że pamięci nie da się dołożyć.

Sprawdziłam na allegro i można go sprzedać za 500 zł. Na pewno cenę obniży fakt, że nie posiadam czterech klawiszy od klawiatury, ale tych przed ESC mało używanych (chyba, że można je gdzieś dokupić), do tego bateria trzyma krótko. Na razie mogę dołożyć 200 zł maksymalnie, ewentualnie w czasie wakacji go sprzedać i wtedy na pewno będę mieć więcej gotówki.

 

Przeczyść i zmień pastę póki co. Z mojego punktu widzenia lepiej go spróbować sprzedać, zamiast inwestować pieniądze w doraźne ulepszenia.

Trochę nie miałam czasu i dopiero dzisiaj wyczyściłam laptopa. Chodzi cicho i nie grzeje się. Temperatura procesora jak na razie 43 stopnie. :slight_smile:

nie ma co więcej kombinować. format c i dobry antywirus to max co można zmienić.

Tak jak pisałem wyżej.Można wymienic procek na dwurdzeniowy