Co z kanałami RSS

https://www.dobreprogramy.pl/rss/aktualnosci

Stare wywalić. - uruchomiono jakieś „przekierowanie”

Ja już dawno nie używam RSS.

Mozna prosic o link do kanalu RSS zawierajacego Nowe Wersje Oprogramowania? Przed update serwisu byly rozne kanaly RSS, tego od nowych wersji oprogramowania brakuje mi najbardziej.

Nie znam ale odkryłem nowy rss, jako że nigdzie nie są podane
https://www.dobreprogramy.pl/rss/blogi :smiley:

Dzieki! Moze wspolnie uda nam sie tu odtworzyc pelna liste wszystkich kanalow RSS.

Tu macie chyba całą resztę:

Jak są dobrze zrobione w HEAD to porządny dodatek przywracający RSS do przeglądarek je wykryje.

dzieki krystian3w. Wyglada, ze RSS z nowymi wersjami programow nie znajduje sie na tej liscie co wkleiles. Moze usuneli. Z ciekawosci - co zamiast RSS? Cos, co by pozwalalo obserwowac tematy/wpisy z wielu zrodel/stron naraz bez koniecznosci zagladania na nie i grafiki ze strony. I dawalo mozliwosc szybkiego otworzenia tylko tego wpisu/tekstu, ktory Cie interesuje? Jakis hub czy cos.

Przyłączam się do prośby o przywrócenie RSS-a z programami. Jedna z najważniejszych funkcji tego portalu, jak dla mnie.

1 polubienie

Nie wiem czy mamy to samo na myśli, ale bez RSS jak widzisz możliwość pojawiania się treści z DP na dowolnym agregatorze jak choćby FB?

Na FaceBook raczej sami publikują newsy (odnośnik/link) i potem chamsko wtyczką fb robią na portalu self-promo.

Niby self-promo wycina lista “polskie filtry społecznościowe” ale już sięgnęli nawet po ID profilu FB byle ramka z FB się załadowała jako “nie na temat” w danym newsie pomiędzy akapitami np. artykuł o przekrętach na “kuriera”/“olx” a pomiędzy akapitami wciskają coś o np. bitcoinach.


Na feed burner możesz próbować zgłosić prośbę by kolejny raz ich bot przeskanował stronę za nowymi linkami RSS jak nie możesz ręcznie do dodatku/aplikacji (np. Thunderbird) dodać plików “XML”.

Jak to twórcy strony muszą wyklikać nowe ścieżki/path to raczej lipa z używaniem feed burnera.

Dla mnie tez to najwazniejsza funkcjonalnosc tego serwisu - RSS nowosci oprogramowania. Do czasu az dobreprogramy nie przywroca tego proponuje uzywac alternatywy - instalki.pl u nich RSS dziala.
Link: https://feeds.feedburner.com/Instalki

well, 3 dni temu napisalem do administracji pytanie czy maja w planie przywrocic RSS nowych wersji programow dla windows - bez odzewu.

Szkoda. że olali, ja ostatnio dopiero zorientowałem się, że nie czytałem żadnego ciulatego artykułu z dobrychprogramów bo RSS zdechł, zastanawiam się czy jest sens dodawać ten nowy https://www.dobreprogramy.pl/rss/aktualnosci bo w sumie nic nie straciłem, a wręcz zyskałem pewnie kilka godzin życia :smiley:

Kopiuj - wklej:

Mechanizm naprawy starych linków mógł ożywić FeedBurner (@Mabakay) jak nikt już nie miał danych logowania na konto ani Google nie było przychylne pomóc odzyskać konto.

Świetnie, że znowu pojawił się RSS z programami. :+1: Miałbym jednak prośbę o zwiększenie pojemności kanału do przynajmniej 50 wiadomości (wcześniej było nawet 100), zamiast obecnych 20, co często powoduje obcięcie pierwszych wpisów z tego samego dnia.

Zwiększymy :slight_smile:

Super chyba wszyscy dziękujemy za te linki.

Chyba się zbytnio pospieszyłem z tym thumb-upem. :expressionless:

Jeśli oczekiwałeś zmiany natychmiast to tak, niestety duże projekty złożone z wielu mikroserwisów nie pozwalają na wydawanie takich drobnych fixów od ręki, a przynajmniej nie byłaby to dobra praktyka - ta poprawka czeka na kolejne wydanie, zwykle co kilka dni się to dzieje teraz.

Nie przesadzajmy, trzy dni grzecznie odczekałem.

Co do mojego zdania o stanie całości tego „dużego projektu”, to wyraziłem je tu: DP - nowe otwarcie