Co z ta Polską ;/

Bo więcej osób wyjeżdża i to dlatego ;]

Nom rząd ma sie czym poszczycić a tak na poważnie to chyba Kare śmierci mają wprowadzić czy już to jest przedawnione ??

Trzeba powiedzieć, że w naszym kraju dzieje się źle! Rolnicy zawsze dostają jakieś dofinansowania niezależnie czy jest przez całe lato ciepło czy deszcz. Gdy oglądam(rzadko) obrady sejmu, czuje jakbym oglądał głupią lecz śmieszną komedie. Po za tym wolnośc słowa, jest w polsce mocno zagroznona. Ktos napisze jakis, tekst o Kaczynskim to od razu burza, chcą do wiezienia wsadzac, miedzynarodowe listy goncze, natomiast w USA mogą se nawet palić karykatury Busha, mogą se palić własne flagi itd. W najbliszym czasie Polska napewno się nie zmieni gdyż, jak zawsze rolnicy bedą głosować na samoobrone, katolicy na PIS i LPR

przepraszam Cię bardzo prędzej bym założył stringi niż zagłosowałbym na którąś z tych partii :stuck_out_tongue:

Nie koniecznie, zauważcie, jest 16% bezrobocie(bodajże), ale napewno 16% społeczeństwa, które jest upwarnione do pracy, to jest za dużo. Popatrzcie chociażby na rolników. A robotnicy na budowach są zarejestrowani, że pracują? Bardzo rzadko, a wg “prawa” są bezrobotnymi. Tak więc te 16% to jest bezrobocie (że tak powiem)medialne, a prawdziwe bezr. wynosi ok.8-10%. I nie chcę powiedzieć, że jest dobrze ludziom, jak niezła garstka ludzi pracuję za najniższą krajową :frowning:

No przepraszam ja jestem katolikem, ale żeby na PIS głosować to chyba musiałbym najpierw dostać udaru mózgu, albo skoczyć z 3 piętra głową na beton…

Jeszcze co do tych rolników:

Dlaczego dostają dopłaty, odszkodowania za to że za dużo deszczyku na ich roślinki spadło, albo słoneczko za bardzo przygrzało, jak nawet nie łaska się ubezpieczyć??

Jak kierowcy zepsuje się auto to nie dostaje kasy, tylko ze swojej musi je naprawić; jak budowlańcowi spali się betoniarka to sam kupuje nową; jak komuś sklep zaleje to remontuje go z własnej kieszeni, ale jak szanownemu rolnikowi plony spadną o 15% to już marudzi o kasę ze skarbu państwa :confused:

I to ma być sprawiedliwość? Dostawać kasę tylko dlatego, że jest się rolnikiem i pogoda nie pasuje? Patrząc tym tokiem myślenia państwo powinno dawać kasę właścicielom hoteli i restauracji w kurortach turystycznych, jak lato jest deszczowe i mało turystów - w końcu tak samo jak rolnicy mają straty w wyniku złej pogody.

Jak interes się nie kręci to zwijać go i chwytać się czegoś innego, a nie użalać się nad sobą i swoim polem.

Ja tylko chcę rozwiać jedną wątpliwość:

:arrow: http://wiadomosci.onet.pl/1367697,11,1, … ,item.html

Kiedyś słyszałem, że jest coś takiego że jak np. ktoś ma podówjne obywatelstwo polskie i niemieckie to nie musi iść do wosjka, jest jeszcze coś takiego?

karolzet Istnieje pewna subtelna różnica między Twym wyobrażeniem a rzeczywistością egzystencji na wsi… Pierwsza sprawa - rolnik z gospodarstwem ok 10 ha to potencjalny klient pomocy społecznej… Dochodzi to tego czysto hazardowa profesja - wyrośnie albo nie… czyli stabilizację szlag trafia co odzwierciedla się w poczuciu bezpieczeństwa rodziny… itd… Poza tym jak się ma powiedzmy krówkę i świnkę to np. na necik i zawodzenia o niesprawiedliwości klasowej nie ma czasu… Więc z tego co czytam Twa wiedza równa się tytułowi piosenki Lady Pank…

Nie ma takiego ubezpieczenia dla rolników.

grzena jakto nie ma? Teraz można się ubezpieczyć praktycznie na wypadek wszystkiego.

wiecie o co chodzi. Czytałem, że synek Leppera ma kilkaset hektarów ziemi i w ten sposób chce się zabezpieczyć. Poza tym podlizuje się rolnikom tak jak Giertych młodzieży

Ubezpieczeń od suszy nie ma!! Są jedynie takie pomysły… ale ubezpieczyciele nie kwapią się z taką ofertą gdyż to jest nędzny interes… Ministerstwo rolnictwa chcę objąć rolników takowym ubezpieczeniem zwanym następnie powszechnym… lecz nie jest to tak prosta sprawa jak by to sobie np. Lepper wyobrażał… Słyszałem, że jest gdzieś na południu kraju grupa rolników ubezpieczająca się na takiej zasadzie, iż tworzą coś na kształt samopomocy… ale szyszka z tego kółka twierdził ,że zorganizowanie by działało to sprawnie zajeło kilkanaście lat…

przypomina mi się piosenka t.love - jest super :wink:

A w sondażach PIS przegania PO (świeże - dzisiejsze info)…

Och jaki chory jest ten kraj…