Co z tym forum

Xiqq

Myślę, że nie jest przewrażliwiony. Szkoda tylko, że nie napisał co konkretnie powoduje spadek poziomu forum i o to się rozchodzi.

Ja myślę, że duży wpływ na to ma coraz łatwiejszy dostęp do internetu (np. coraz tańsza Neostrada) i spory napływ małolatów a także ludzi nie obeznanych z realiami internetu. Niekoniecznie to musi byc wina moderatorów lecz po prostu z racji innych obowiązków nie są w stanie szybko zareagować skoro piszą o dynamicznym wzroście odwiedzających oraz liczbie zakładanych postów.

Robinhio zgadzam się z tym ale El Presidento leć do działu gry i na luzie bo tam jakieś tematy o eye toy’u i kamerach wiesz

a ty masz dobre relacje z zarządcami forum to możesz im swobodnie powiedzieć ze tam takie straszne rzeczy sie dzieja bez urazy to jest tylko żart

Czas na mnie. Ja tutaj nie chcę nikogo krytykować, ale szczerze Wam powiem, żebyście się troszeczke zastanowili nad tym, co piszecie. Moderator też człowiek, też potrzebuje spać, pracować, uczyć się… Nie da się znaleźć takiego człowieka, który dzień i noc będzie siedział na forum i czytał wszystko co się pojawi.

Zamiast krytykować moderatorów (wytykać ich błędy), powinniśmy im pomagać. Osobiście jeżeli ktoś z władzy jest na forum, ale w innym dziale niż “wykroczenie” miało miejsce, to zgłaszam to na PW - rekacja jest natychmiastowa.

Jak widzicie na forum jest dużo działów, więc bardzo trudno jest utrzymać każdy dział w idealnym stanie. Ja udzielam się w dziale bezpieczeństwo i ostatnimi czasy nie mogę narzekać (nie chcę), bo moderatorzy robią wszystko co mogą, a wiem z innych for, że praca jest niedość że trudna, to jeszcze trzeba mieć stalowe nerwy do userów.

Dlatego proszę Was, zanim napiszecie słowa krytyki pod kierunkiem kogoś innego, to zobaczcie ile ta osoba zrobiła dla Was, dla forum. I przede wszystkim pretensje o bałagan nie można mieć do moderatorów, lecz do użytkowników. Czy to tak trudno jest przeczytać przez 5 minut regulamin i stosować się do zastrzeżeń?

Śledząc temat od chwili pojawienia się go na Forum, za sprawą mojego krajana El Presidento , mogę stwierdzić, że wszystkie głosy są głosami userów bardzo doświadczonych, mających skalę porównawczą wynikającą z ich stażu na Forum (licznik postów, data rejestracji), w tym kontekście moja opinia będzie opinią mało odkrywczą. Jednak pozwolę sobie zauważyć, że osobiście jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Forum jako całości, do Moderatorów ogólnie, których kompetencje, wielką wiedzę tyczącą zasad obowiązujących na Forum, połączoną z taktownym, życzliwym reagowaniem na oczywiste łamanie tych zasad przez niektórych userów - tu ciężką pracę Moderatorów oceniam bardzo wysoko.

Panowie krytykujący userów wypisujących bzdury (oczywiście nie mam tu na myśli postów jawnie chamskich, złośliwych) - należy pamiętać, że każdy z Was miał kiedyś na liczniku postów 1, nie szukam pierwszych postów, ale czy wszystkie te 1, 2, 3… były bardzo merytoryczne ? - i tu właśnie wychodzi zrozumienie Moderatorów, którzy mogliby w myśl Waszej logiki traktować je wszystkie jako OTy, a traktują je jako posty ludzi zagubionych w problemie i w samym funkcjonowaniu zasad Forum, wielokrotnie wskazując, prosząc wręcz o zmianę tematu, czy właściwsze określenie problemu…

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z Forum, które mnie uczy, z zasad na nim panujących, których staram się przestrzegać, i oczywiście z mozolnej, niewdzięcznej PRACY Moderatorów, których olbrzymi wysiłek bardzo doceniam…

Pozdrawiam serdecznie

Moim zdaniem, i zaznaczam, że nie mam na celu krytykowania czy też oceniania kogokolwiek - stwierdzenia, że o forum się nie dba, są niesprawiedliwe i krzywdzące. Są zarazem niestety dość wygodnym uproszczeniem, bo często łatwiej z góry założyć, że to ktoś inny ponosi winę, zamiast poświęcić więcej czasu i uwagi na zastanowienie się nad swoimi wypowiedziami.

Jestem tu od niedawna, ale tak się składa, że to forum bardzo przypadło mi do gustu. Wypowiadają się na nim specjaliści, widać chęć pomocy, poświęcaną uwagę oraz czas, którego każdy z nas ma przecież ograniczoną ilość.

Widzę też ogromne zaangażowanie Moderatorów, których praca, nie dość że jest ciężka i trudna, bo przecież muszą oni wykazać się naprawdę wyważonymi osądami, sprawiedliwością i cierpliwością na każdym kroku, to jeszcze jak się okazuje nie jest przez niektóre osoby doceniana.

Chciałabym zwrócić uwagę na jedną rzecz - wiele osób prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy, czego wymaga praca Moderatora na tak dużym forum, jakim są Dobre Programy. Dobrze byłoby pomyśleć czasem o tym, że ktoś musi na przykład wstać dużo wcześniej albo zostać do późna w nocy, żeby forum było uprzątnięte, zanim pojawi się następnego dnia większa ilość użytkowników. W czasie dnia wszyscy możemy zauważyć, że na forum prawie zawsze ktoś z Moderatorów jest, tyle że nie mają oni magicznej wręcz zdolności dostrzegania od razu wszystkich topików lub postów, które są na bakier z regulaminem.

Dlatego - jeśli chcemy dobra tego Forum, a mam nadzieję, że tak właśnie jest, starajmy się sami o to, żeby nie robić bałaganu i to, co niewłaściwego zauważymy, zgłosić osobom odpowiedzialnym za utrzymanie tutaj ładu. Dzięki temu nie tylko pomożemy Moderatorom, ale też będziemy mieć świadomość i mam nadzieję satysfakcję, że z Forum łączy nas nieco więcej i przyczyniamy się do tego, że jest ono lepsze.

A teraz coś wręcz zupełnie innego, nie jest to spowodowane tym ze zbliżają się święta ale widać to na pierwszy rzut oka. Otóż w dziale Linux moderatorzy robią porządki, i to Ci którzy się wcześniej nim nie zajmowali ale dbaj o niego. Wielkie słowa podziwu i gratulacje 8) Oby tak dalej panowie …

Faktycznie,jest do kitu.Błędy przy próbie lagowania wyskakują,przy otwieraniu tematów,przy wylogowywaniu,co jest?Czy jest w stanie ktoś temu zaradzić?

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem …

Nadmienię tylko, że temat o problemach natury technicznej na forum jest i ma się dobrze.