Co z tym forum

Od pewnego czasu, zauważyłem ze jest coraz mniejszy porządek na forum i robi się “burdel” tak, dawniej czegoś takiego nie było. Nie wiem czy nowi moderatorzy osiedli na laurach i nic nie robą, ale tematy jakie się pojawiają lub odpowiedzi w nich to żenada. Naprawdę odkąd jestem na forum nie pamiętam aby coś takiego się działo, nie wiem komu jest tu dobrze no może osobą które zakładaj tematy dla wymyślenia nicka :? Wcale nie ma być to nie uzasadniona krytyka, która ma za zadanie wzburzenie jakiejś rozróby, ale zwrócenie uwagi bo się zle dzieje, i to nie tylko moja opina, ale wielu innych którzy po prostu juz tu nie wchodzą, bo po co jak o forum się nie dba, i wygląda jakby siedzieli na nim sami gówniarze którzy dostali internet i nie wiedza co robić.

Temat już poleciał.

Myślę, że przesadzasz i panikujesz. Moderatorzy z tego co widzę to na bieżąco wywalają do śmietnika tematy bzdurne.

Przecież to niemożliwe panie El Presidento żeby mod siedział przy forum 24h na dobę! Zastanów się! Oni też się uczą, pracują itp.

A czy ja mówię ze tak ma być :? Wkładasz mi jakieś zdania w usta…

Po prostu można poświęcić to 5 minut, jak dawniej i po usuwać co nie co, stara moderacja była lepsza. I to jest moje zdanie, a ty chłopie piszesz coś czego nie napisałem :?

Tematy tego typu są kasowane od razu, kiedy moderator pojawi się na forum. Chodzi mi o to, że jest porządek jak mod wchodzi na forum.

Nie osiedli.

Może jesteś pechowcem El Presidento i wchodzisz na forum tylko wtedy, kiedy nie ma moda? :wink:

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 11:00

Raczej szczęściarzem :stuck_out_tongue: :wink:

Pomijając fakt, że przykro mi, że moja praca została oceniona jednak negatywnie, chociaż jestem często i kasuję co nie jest potrzebne… Żaden z nas nie jest w stanie być tu 24h na dobę, toteż taki temat czasami wala się po Forum kilka a może i więcej godzin.

Ja nie zauważyłem, aby na Forum panował rozgardiasz. Przynajmniej wówczas, jak przychodzi tu Moderator.

Ale ok. Dyskutujmy rzeczowo.

Proszę Autora o przedstawienie swojego subiektywnego zdania w postaci linków do tematów, które “śmiecą” i są obecne na Forum.

BTW

Jeszcze nie tak dawno przecież były tematy, że na Forum jest terror i nie można zapytać o nic w dziale Na Luzie. Teraz jest odwrotnie. :hmmm:

Nie mówiłem? Zgadzam się z squeet em

Weź zajrzyj do śmietnika El Presidento No co? Tematy z forum, nie? :stuck_out_tongue:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=114645

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=114454 - było tysiące razy

Temat sprzed chwili. Czekam na reakcję usera.

??

Jedynie temat ostatni wart jest uwagi. Bo było tego trochę. Lecz najstarszy temat jest z wczoraj. Wybaczcie - to jest bałagan, który wart jest stwierdzenia, że pracujemy źle i osiedliśmy na laurach? :o

A powiedz mi w takim razie, co to jest:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=114217 ??

:o

Przypominam. Zadaniem Moderatora jest przestrzeganie Regulaminu na Forum, co każdy ocenia według subiektywnego zdania.

squeet , masz zamiar mścić się na mnie?

Fakt, trochę przesadziłem, ale teraz ewidentnie masz zamiar robić ze mnie pośmiewisko. Czy to moralne? :?

Nie robisz sam z siebie ofiary przypadkiem?

Ponadto - nie zauważyłam jakoś, żeby ktokolwiek się tu na kimś mścił.

Praca moderatora jest taka, że powinien pilnować porządku i bzdurne lub łamiące regulamin tematy kasować.

A tak btw - jeśli widzisz topik, który się z regulaminem rozmija, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dać link do niego na sb albo napisać pw do Moda, który jest akurat na forum - pomożesz w utrzymaniu porządku, na którego brak tak narzekasz :wink:

Zarówno teraz jak i prędzej 5 minut to naprawdę zbyt mało. Nie masz pojacia jak to naprawde jest …

Czy ty aby nie przesadzasz???

Wypadało by się zastanowić z czego to wynika.

Wcześniej to znaczy kiedy ??

Jestem tu trochę dłużej i inaczej to widzę.

Chyba kierujesz ten zarzut do niewłaściwych osób.

Skąd wiesz co jest przyczyną ?? Prowadzisz jakieś statystki i wywiady ??

I tu też moderatorzy są winni ??

Teraz Ci odpowiem i innym userom również. Co prawda, temat ten w tej czy innej formie poruszany był już wielokrotnie.

Forum rozwija się dynamicznie - jeśli chodzi o rejestrację nowych userów. Codziennie pojawia się kilkadziesiąt postów/tematów, które trzeba zmoderować. Biorąc pod uwagę, że jest to fucha czysto społeczna (nie przynosząca żadnych profitów, wręcz przeciwnie - codziennie trzeba się męczyć z …) każdy z moderatorów poświęca wolny czas, tyle ile go posiada. Nie dziw się, że wiszą tematy, które nie powinny. Każdy z nas, po zalogowaniu przegląda tematy, które pojawiły się od ostatniej wizyty.

90% naszej interwencji była by niepotrzebna, gdyby, nowy user (Ci z długim stażem również) przeczytał ze zrozumieniem teksty, jakie pojawiają się przy rejestracji lub reagował na prośby moderacji. Niestety, duża ich część ma to ewidentnie w nosie, nie robiąc sobie nic z zasad jakie tu panują. Prędzej czy później, taki user kończy przygodę z forum…

Zresztą…

… niestety, wielu userów też i nie widzę potrzeby informowania ich o szczegółach naszej pracy. Jeżeli jakiś temat/post na forum budzi zastrzeżenia, to można to zgłosić moderacji.

Proszę nie winić moderacji za działania, zachowania userów… ale o tym też już było na forum…

Pozdrawiam.

El Presidento, piszesz jakbyś był jakimś wszystko wiedzącym filozofem…

albo nawet nie filozowem, zwyczajnym (bez obrazy) *** który tylko narzeka i mówi co jest źle (brakuje tylko dobrych rad dla moderatorów co zrobić by było lepiej) nie mając pojęcia tak naprawde o tym ile “kosztuje” praca moderatorów…

ciekawe jakbyś ty sobie poradził na ich miejscu ? pomyślałeś o tym ?..a później ktoś by ci powiedział ze nic nie robisz ? jakbyś się poczuł ?

El Presidento tylko prawda jest taka że poziom forum nie zależy od moderacji tylko OD NAS SAMYCH!

Moderacja tylko stara się utrzymać ład i myślę iż nie jest źle… nie można wszystkiego co chwilka kasować a i moderatorzy są ludźmi i oceniają wszystko wobec zgodności z regulaminem i swoimi przemyśleniami.

Według mnie praca moderacji/administracji na naszym forum jest bardzo dobra. Sam wiem że to ciężka praca, ponieważ jestem administratorem forum mojej szkoły. Na chwilę obecną (15:10, wtorek, 05 grudzień 2006 :lol: ) mam zarejestrowanych 349 użytkowników. Mimo to i tak bardzo ciężko jest nam pracować. Nasz stan to 2 adminów i 3 modów. I żadne słowa oskarżające administrację/moderację tego forum do mnie nie trafiają. Zgodzę się z tym co powiedział Monczkin. Jestem w 100% przekonany że wszyscy moderatorzy, wkładają wiele serca w to co robią. I co z tego mają? NIC! I jeszcze do tego muszą wysłuchiwać poraz “enty” jacy to oni nieporządni, i że śmieci na forum to tylko ich wina. Może czasami tylko mają satysfakcję, kiedy widzą, że założony topic nie jest śmieciem, i nadaje się do publikacji lub wtedy gdy ktoś mówi że wie jak im ciężko. Zastanówmy się jeszcze nad jednym aspektem- kto zaśmieca forum? 5% to boty a 95% to userowie, którzy mają gdzieś regulamin, netykietę, a przede wszystkim słowa moderatorów, którzy próbują ze wszystkich sił swoich działać, aby na forum panował porządek :smiley: Rozumiem że mogą się komuś nie podobać jakieś topiki, ale należy cierpliwie poczekać na zajęcie się topikiem przez moderatora/administratora, lub jeżeli na liście obecnych osób widzimy że na forum jest moderator/administrator można zawsze napisać PW. I będzie po sprawie. Topic znajdzie się w koszu, a moderator/administrator nie usłyszy poraz setny że sobie nie radzi. Każdy jest człowiekiem, każdy ma prawo się pomylić, a przede wszystkim każdy ma swoje życie prywatne, które napewno nie jest przekładane przez żadnego człowieka na drugi plan. Ehh…

Na koniec jeszcze tylko powiem że jestem dumny z moderacji/administracji. Działacie świetnie. I nikt nie powinien mieć wam nic do zarzucenia. To tyle.

Nie mam zamiaru. Tylko swoim postem z linkami przyłączasz się do myśli, że nie pracujemy dobrze. Natomiast sam piszesz tematy tego typu, które później trzeba usuwać. Wnioski wyciągnąłeś mylne. Przemyśl sprawę raz jeszcze.

Chciałbym z tego miejsca podziękować tym, którym zamiast narzekania chce się przyczynić do porządku na Forum. Bo prędzej czy później Moderacja trafi na dany temat, ale podsyłanie linków na PW czy SB znacznie ułatwia pracę :spoko:

ja rozumiem ze forum jest wielkie i moderatorom jest ciezko nadazyc ze sprzataniem ale w takim razie moze trzeba by powiekszyc grono moderatorow

wydaje mi sie ze wsrod uzytkownikow, ktorzy sa na forum “od zawsze” znalazlyby sie osoby zarowno chetne jak i kompetentne do pelnienia funkcji moderatora

squeet przesadziłem, wiem o tym, ale mnie zdarza się to dosyć rzadko aby był to “straszny” problem.

Zapomniałem już na jakiej zasadzie pisało się tematy, ostatnio robiłem to dosyć dawno.

A mi się nie podobają takie teksty typu argumentum ad personam

Każdy ma prawo do wyrażania uwag i krytyki co nie znaczy, że trzeba od razu jechać po nim lecz cierpliwie poprosić od usera podania przykładów aby mógł przedstawić argumenty.