Co z tym forum

Jest wyjście, ale administracja się na to nie zgodzi…

_ Powołać nowych moderatorów! _

Gdyby do ich grupy dołączyło zaledwie kilka osób, na pewno wygląd forum od strony postów i niepotrzebnych tematów zmniejszyłby się (czyt. większa ilość niepotrzebnych tematów byłaby kasowana).

Jeszcze się taki nie urodził co by wszytkim dogodził.

Jedni narzekali na zbytni terrozym poprzedniej ekipy moderatorskiej (przejaw :arrow: wręcz histerczyna satysfakcja jedenego z userów po ostrzeżeniu dla mnie, do którego ja nic mam :slight_smile: )

Drudzy narzekają na zbytni liberalizm obecnej ekipy.

Więc może jakieś propozycje złotego środka :roll:

Nadal czekam na przykłady takich tematów.

Nie rozmawiajmy o powietrzu - jedyne co do tej pory byłeś w stanie przytoczyć - to jeden link, z wczoraj wieczorem.

Skoro jest ich tyle - proszę podać - ustosunkuję się do nich. Powinno Forum tonąć w takich tematach, a jednak tak się nie dzieje. Wszystko na bieżąco jest czyszczone. Więc?

Na razie to “fiu bździu” bez argumentów.

BTW

mike_wroclaw - prosiłbym jednak o zważanie na słowa.

TO słowo gwiazdkuję.

No cóż zacznę od tego ze mam chyba jeszcze prawo do wyrażania swoich opinii, chyba nie jest to zabronione, a nazywanie mnie “dupkiem” , no wybacz chłopie jak się nie ma argumentów to najlepiej obrazić, gratulację dla tego pana :spoko:

Tworząc podział na nową i starą moderację, miałem na myśli tych co urzędowali dawniej i teraz, i nie chodziło mi o osoby które mają tak jakby podwójną kadencje. Jest to czysto moja opina nie na podstawie żadnych zapisków a tym bardziej statystyk.I nie wytykam tutaj palcami bo w gronie moderatorów jest sporo osób które naprawdę poświęcają serce w to forum ale paru których zapomniało, no dobrze nie ma czasu ale to się odbija. Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać ale to widać, nie będę juz mówił o dziale Linux, na jego temat juz było parę spraw ale jak widać nie ma poprawy. Całym ty tematem chciałem tylko wzbudzić dyskusje na temat tego ze opada jakość forum i piszących i udzielających odpowiedzi. Zgadzam się ze o poziomie forum decydujemy my, więc nie jest to apel tylko do moderatorów bo do ich pracy “większości” nie ma co się przyczepić, ale do was. I może o trochę większy rygor. I nie piszcie tutaj jak na placu czy w burdelu.

Masz, oczywiście. Rzeczowa dyskusja zawsze sprzyja sprawie, w tym przypadku rozwojowi Forum. Słowo zostało wykasowane, proszę wszelkie niejasności między Panami załatwiać na PW.

Wybacz, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale takie intro Twojego tematu jednak trochę przeczy temu, co napisałeś teraz. I zgodzisz się, że wprowadzić mogło niektóre osoby w zniesmaczenie, a w skrajnych przypadkach w depresję paranoidalną :wink:

Ja nie mam co załatwiać.

Wiem ale czemu mam nie napisać racji ? Większość moderatorów czyli wy odgrywa kawał dobrej roboty, i za to chwała wam. Przecież ja nie chciałem nikogo obarczać i zarzucić coś przecież jesteśmy tylko ludźmi. Ale martwi mnie trochę w jaką stronę idzie forum, coraz więcej pisze się o rzeczach które się powtarzały nie jednokrotnie, nie ma co mówić ze łatwych, bo dla mnie może wydawać się to śmieszne, a znowu o czymś innym nie mam pojęcia a śmieszne wydaje się dla kogoś innego. Prawdą jest również ze forum jest od pomagania, ale zlitujcie sie sami sobie tez możemy pomóc szukając. Całe “Zamieszanie” które zrobiło ma na celu tylko pomóc :slight_smile:

El Presidento

Ale napisz co powoduje wg Ciebie pogorszenie jakości forum ? Dublowanie tematów i brak szybkiej reakcji moderatorów ? Czy może po prostu masz wrażenie, że moderatorów jest jak na lekarstwo w niektórych określonych godzinach ? Czy jeszcze coś niz tylko dublowanie ?

Czy może w Twojej opinii niski poziom zadawanych przez ludzi pytań, jak w ostatnim poście głównie zaznaczyłeś… a co przecież tak, czy tak nie jest zależne od nas. :?

Robinhio o dublowaniu nie wspominałem, ale daje się odczuć zmniejszenie rygoru, to jest całą peuntą tej dyskusji.

El Presidento napisz do moderatora i adminów aby wykasowali moja wypowiedź bo to chyba juz tak zwany

a ja widze Ze moderatorzy jak i admini for pracuja no zobacz jestem nawet zywym tego przykładem zobacz jakie mam piekne dwa ostrzeżenia :stuck_out_tongue: to chyba tu juz nie wpadasz na for co? skoro niewidzisz ze jakieś tematy znikaja i w ogóle nie chce mi sie z nikim kłocić bo zaraz dostane zakaz wiec luzuje

Chyba nie ja napisałem to, co cytujesz.

nie nie nie ty napisałeś to co zacytowałem a to co widziałes to sie pomyliłem ale teraz jest juz ok

Nie wiem dlaczego, ale nikt się nie pojawił kto by poparł El Presidento. Mnie również udzielił się ten niepokój spowodowany chaosem na forum. IMO sprawa dotyczy samych postów a nie tematów nie zgodnych z regulaminem. Te ostatnie są usuwane jak tylko zostaną zauważone i nic do tego nie mam, bo jw. napisano mod’ów nie ma 24h/dobę.

Przyczepię się jednak do samych postów w topicach.

Przykładem niech będzie hardware(gdzie przedewszystkim spędzam tam czas),

linki? proszę bardzo:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=114335

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=113947

to może jeszcze o podobnych tematach, albo tematy o carbonie…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=113756

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=114559

chyba każdy kto wszedł chociaż raz na hardware(mod)to wie, że wiele razy była mowa o podkręcaniu czegokolowiek(od procka, po ram, przez grafę), czy nie można napisać posta typu:

było, wpisz w szukajkę podkręcanie athlona/oc athlona a temat kosz.

Tak samo jak jakiś user(znany) napiszę, że codegen to jest badziew to w czym problem napisać: wpisz codegen i zobaczysz dlaczego tak ktoś napisał, a temat wiadomo gdzie…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=114044

do kosza poleciałby ostatni post(kiedyś…)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=113827

ot, tu widzę zbędną dyskusję, jeszcze pamiętam jak w jakimś topicu co post to :c2d, core 2 duo, conroe. I co to miało sens?

no z tym Carbonem po twojej interwencji na pewno złączą go w jeden temat

wigrus - skoro zauważyłeś coś, co według Ciebie nie jest ok, to trzeba było zgłosić to do kompetentnej osoby.

Wówczas zostałoby zweryfikowane.

Rozumiem, nie ma takiego obowiązku… :frowning:

Tak czy inaczej - są to jednostkowe przypadki, które niestety gdzieś się gubią. Na szczęście jest garstka userów, którym się chce takie kwiatki podsyłać, a Moderacja również sprawdza stare tematy.

Chaosem bym tego nie nazwał, nie mniej jednak trzeba na pewne rzeczy się uczulić.

no w jakimś sensie i moja wina i każdego kto to czytał, nie zaprzeczam też, że sam czasem pisze Oty, gdzie wcześniej już by ich nie było. No wiadomo każdy ma inny pogląd na OT, no ale co widzę to wysyłam.

ale fajne emoty :stuck_out_tongue: :mrgreen: :smiley:

Jeżeli nikt się nie zgodził z moją opinią to znaczy ze albo się mylę albo tego nie widać. Ale wigrus trafił w sedno, spada poziom forum i w tym moderatorzy nie mają winy ( za co przepraszam, za nie poparte oskarżenia, chociaż w dziale Linux, można coś zrobić ) to juz sami użytkownicy, przesadzają i piszą na “odwal się” można z tym coś zrobić ?

Jedyny sposób…każdy user musiał by mieć swojego moderatora… :slight_smile:

Tak serio,przy takiej ilości użytkowników i narastającej lawinowo ilości postów raczej nie jest możliwe zaprowadzenie idealnego “porządku”…nie można również stosować “totalitaryzmu” i kosić bez litości.Generalnie nie ma złotego środka…te przykładowe “knoty” to dopuszczalny “błąd statystyczny”. :wink:

No tak a jest jakiś problem z powołaniem nowych moderatorów, im więcej tym raczej większy porządek.

Łeeee tam według mnie administracja bardzo dobrze wywiązuje sie ze swoich obowiązków , a wy a zwłaszcza El Presidento jest chyba troszke przewrażliwiony.

Pozdr.