Combo jack a mikrofon

Witam. Otóż mam taki problem iż ułamał mi się jack w laptopie. Nie ważne jak, ułamał i nie da się go wyciągnąć. Nie chce przelutowywać ponieważ posiadam kartę dźwiękową na USB. Jednak mam pytaniem. Iż było to combo jack, jego pozostałości “tworzą” sztuczną wizje podłączonych słuchawek i mikrofonu. Jest jakaś opcja aby używać mikrofonu z laptopa mimo ułamanej końcówki przez którą “laptopowe” głośniki i mikrofon zostały wygłuszone i komputer rozumie to jako podłączone urządzenie mini jack ?

Musisz jakoś wyjąć kikuta.

ps. Wkład długopisu, wykałaczka i superglue: https://youtu.be/gjtjJ_9nfsU

Wiertarka z super cienkim wiertłem - by @Fizyda.

Gdzieś opisałem dość mocno moją przygodę z podobnym problemem (tutaj na forum).

Jeśli nie zależy Ci na odzyskaniu tego gniazda, a jedynie na rozwiązaniu problemu, który opisałeś, to odinstaluj sterowniki tej karty i wyłącz ją w menadżerze urządzeń.

EDIT:
Link do posta o którym pisałem i do którego nawiązywał @krystian3w: Zlamany jack w wejsciu do mikrofonu

1 polubienie

Odistalowałem sterowniki ale dalej głośnik i mikrofon wbudowany nie żyje.
Nie zależy mi na uratowaniu gniazda, chce tylko mikrofon odzyskać.

Być może tam jest mechaniczny przełącznik informujący, że w gnieździe jest wtyczka. Musisz usunąć kikuta :slight_smile:

Wybierz w ustawieniach audio jako urządzenie domyślne te głośniki. Raczej nie sądzę by był tam mechaniczny przełącznik, ale kto to wie …

Ewentualnie daj ssa z ustawieniami audio w systemie.