Coraz dłuższy start Visty

Moja Vista potrafi się już uruchamiać nawet kilka minut, a początkowo było to kilkadziesiąt sekund ;/

Ja doinstalowałem SP2 i śmiga cudownie :smiley:

Witam wszystkich niecierpliwych…

Sprecyzowanie podejścia pawelu do tematu prefetch znalazłem - link poniżej

http://lajfmajster.pl/2009/01/12/zoptym … ch-w-vista

i zgadzam się, że te 20 przebiegów staje się standardem i czytając pozostałe wypowiedzi wychodzi na to, że należy sobie odpuścić i uznać powolne ładowanie się Visty za standard - co należy wyraźnie podkreslić , by inni nie marnotrawili czasu na szukanie rozwiązań w tej kwestii.

Chyba że boy4538 , podpowie nam rozwiązanie :roll:

A nie lepiej CAŁKOWICIE wyłączyć usługi Readyboost i SuperFetch?

Myślałem, że jestem osamotniony a tu masz.

Mam Vistę od dwóch tygodni.

Ładowała się 5-10 razy aż tu nagle trach.

Załączyłem komputer i poszedłem robić co innego, żeby się załadował.

Po kilku minutach wracam i o zgrozo pasek dalej się suwa i nic się nie dzieje.

Zrestartowałem komputer i włączyłem tryb awaryjny.

Włączyłem systemowe naprawianie błędów, zrestartowałem i dopiero potem ruszył choć trwało to z kilkanaście przelotów paska.

A więc to dla Visty standard.

Dodatkowo zauważyłem, że jak miałem SP1 to mogłem przykładowo renderować scenę 3D i grać w demo Crysis a po instalacji SP2 komputer się dławi jeżeli korzystam z dwóch aplikacji na raz.

Zamiast poprawić, spieprzyli.

Miałam podobną sytuację, u mnie normalnie paseczek od początku jak mam laptopa z Vistą przlatywał 7 - 8 razy, nagle zaczął 20 razy, następnego dnia 40 i tak zostało. Nic w tym czasie nie instalowałam oprócz aktualizacji systemowych. Robiłam jednak optymalizację systemu ale wtedy nie przyszło mi to do głowy. Nic nie mogłam z tym zrobić więc przywróciłam system i było ok, lecz znów zatrzymałam (opierając się na poradnikach) kilka usług, które po przywróceniu systemu znowu były uruchomione. Po 4 dniach (wczoraj) pasek przeleciał 20 razy a dzisiaj 40 razy. Ale teraz już wiedziałam, że na tak długie ładowanie się systemu ma wpływ któraś z wyłączonych przeze mnie usług. Zaczęłam je analizować i jako pierwszą z powrotem uruchomiłam Ready Boost. Wyłączyłam lapka całkowicie (nie robiłam restartu), odczekałam kilka minut, włączyłam ponownie i paseczek przeleciał 8 razy! Wszystko wróciło do normy a już zamierzałam znowu przywracać system. Dodam jeszcze, że nigdy nie wyłączałam usługi “wstępne ładowanie do systemu”. Wydaje mi się dziwne, że usługa, która umożliwia wykorzystanie zewnętrznej pamięci typu Flash jako dodatkowej pamięci systemowej może mieć na to wpływ ale u mnie tak właśnie jest (kilkakrotnie uruchamiałam i wyłączałam lapka, jest ok). Jeżeli macie u siebie zatrzymane te usługi: wstępne ładowanie do pamięci i Ready Boost, uruchomcie je i sprawdźcie jak będzie ładował się system.

POTWIERDZAM!

Po ponownym włączeniu usługi Ready Boost system uruchamia się normalnie, czyli w moim przypadku 8 razy przelatują te paseczki! !!

Zawsze tę usługę wyłączałem w pierwszej kolejności bo na zdrowy rozum nie miała nic wspólnego z ładowaniem systemu…

Microsoft jest…genialny :slight_smile:

A ja włączyłem systemowe naprawianie i system po 5 przebiegach się ładował i tak mu już zostało.

Masz na myśli uruchomienie komputera z płyty DVD Visty i wybranie opcji “Napraw”?

ja u siebie zauważyłem zależność, że aktualizacje dla Visty wydłużają start systemu, obecnie przy 2 min ładowaniu systemu przeszedłem na hibernację. Po pół minuty system gotowy jest do wszystkiego

start>uruchom>Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

Witam mających kłopot z czasem. Prześledziłem wątek,wypróbowałem różne sposoby i ostatecznie poddałem się stosując wspomaganie w postaci http://support.microsoft.com/gp/cp_fixit_main#tab0 i jest mi lepiej - szybciej (7 przebiegów), a ponadto przybyło mi miejsca na C:

W tej szamotaninie jest coś…

Czekam na 7 i wyścig szczurów :slight_smile:

Jak należy to zrobić?

Witam ja nie wiem od czego to zależne,ale po optymalizacji mojej Visty HP system wstaje szybko i mam wszystkie aktualizacje jakie się pobierają.

Przydatne linki

http://forum.programosy.pl/vista-wylaczenie-hibernacji-vt84334.html

http://forum.laptopy.info.pl/f31/optymalizacja-visty-18283/ tutaj nie wszystkie usługi wyłączałem najlepiej poczytać o nich w google,co do programów startujących w systemie to mam tylko defender i Avire.Jeśli chcecie się upewnić co wyłączyć to najlepiej na forum od doświadczonych użytkowników

http://www.osinfo.pl/artykuly/odzyskanie-miejsca-po-instalacji-sp2-dla-windows-vista

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,90139,6780187,Wylaczanie_automatycznej_defragmentacji_dysku_w_Windows.html

Do czyszczenia systemu używam Ccleaner i free registry cleaner

Pozdrawiam

Witam!

Postanowiłem odświeźyć trochę watek, bo nie ma sensu zakładać następnego.

Otóż postanowiłem trochę przyspieszyć ładowanie systemu. Chodziło głównie o usługi. Znalazłem na searchengines.pl taki wątek: http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry535946 . Postanowiłem z wypisanych tam usług wyłączyć:

-usługa wprowadzania na komputerze typu tablet

-wstępne ładowanie do pamięci

-Ready Boost

-usługa udostepniania w sieci programu Windows Media Player

Do tego czasu system długo się ładował, a po zalogowaniu długo był napis Zapraszamy!. Po wyłączeniu tych usług (ale tryb uruchamiania ustawiłem na “Ręczny”), owszem po zalogowaniu napis Zapraszamy! był krótko, a i system zjadał mniej RAMu, ale zauważyłem ze pasek ładowania (ten wyswietlany zaraz po włączeniu kompa) przewija sie dłużej niż poprzednio, ok. 30 razy.

Postanowiłem znów włączyć usługi “Ready Boost” i “Wstępne ładowanie do pamięci” (po lekturze wątku, kilka wpisów sugerowało że włączenie ich z powrotem moze przyspieszyć ładowanie) ale dalej to samo, choć robiłem tylko 2 restarty po sobie.

Dodam że system od włączenia do pokazania pulpitu ładuje sie ok. 2min, a sam pasek bootowania zajmuje nawet 1,5 min, i tak znacznie dłużej niż przy świeżym systemie, a laptop ma niecałe 2 miesiące

Mam laptop ASUSa i w autostarcie mam 5-6 programów ASUSa startujących z systemem, ale autostart tak czy siak porządkowałem, choc moge dac screeny jakby co :wink:

Mój system to Home Premium SP1, sprzęt w podpisie

edit: przed chwilą po ponownym właczeniu tych 2 usług i restarcie udało się zejśc do ok 1,5 min i mniej razy pasek sie przewinął, system zużywa troche wiecej RAMu, ale problem i tak pozostaje :frowning:

michaello to dawaj zamienimy się na laptopy :lol: ja mam belinea b.book 2.1…3 GB ramu procek 1.4 dual core pasek przelatuje 5 razy,cała Vista z sp2 i programami zajmuje mi 15 GB :wink: w auto-starcie mam tylko Ccleaner,Microsoft Essential Security,i rocketDock(fajny bayer) :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

U mnie trzy razy przelatuje pasek ale będzie więcej z czasem. Systemy to do siebie mają że sie tak zamulaja po czasie. Nie potrzebne pliki do ładowania itp. Na start po formacie folder windows na c zajmował mi 7,51 GB ale z czasem po aktualizacjach itp to wsrasta 10gb, 15gb itp.

I z tym samym więcej tych informacji ładuje sie na start. Jedynay dobrze działający sposób według mnie to

FORMAT

:smiley:

a ja WŁĄCZYŁAM uslugę ready boost i z 40 paskow zleciało na 8-16 : ) !!

zgadzam się wyłączenie usługi ready boost powoduje dłuższy start systemu sprawdziłem osobiście :wink:

A ja mam Home Edition SP1 i zablokowałem instalację aktualizacji i od kilku miesięcy niezmiennie mam 7 przebiegów.

Jak np. zainstalowałem niedawno demo DIRT2 z zaimplementowaną usługą Microsoft Live to od razu wydłużył się start do 14 przebiegów, po przywrócenie systemu sprzed instalacji dema wróciło do 7.

Wszystkie nowinki ze stajni Microsoftu odbijają się u mnie czkawką na systemie.

Zauważyłem, że Microsoft nawet jak stworzy coś w miarę udanego to poprawianiem tegoż psuje swoje wyroby i dobija użytkowników.

Po poprzednim ochoczym zainstalowaniu SP2 wpierw zamulił mi się system a potem szlag trafił wszystko co spowodowało zbawienny FORMAT.