Coraz dłuższy start Visty

Ale chyba nie o to chodzi by zablokować wszystko i liczyć tylko ile razy pasek przeleci, Najlepiej postawić goły system, nic nie instalować, nie aktualizować tylko liczyć paski, bez sensu.

W nawiązaniu do wcześniejszej mojej wypowiedzi w tym temacie, pasek przelatuje teraz 8 razy, oczywiście mam SP 2.

Nie chodzi tylko o paski, ale także o to aby system chodził sprawnie a nie się zamulał.

Co to za frajda skoro mając Dual Core i 4 GB RAM komputer chodził jak jedno-rdzeniowy ślimak?

Ja mam wszystko włączone i komputer nie zamula.

No to masz farta, bo u mnie jest tak jak piszę.

Każda nowinka zaczyna w dziwny sposób ingerować w system.

Może pozwól by się “dotarło” i regularnie “czyść” komputer ze zbędnych śmieci.

A wyłączcie sobie na próbę Prefetch i Superfetch.

Moim zdaniem to w tym siedzi “problem”, przedwstępne ładowanie aplikacji do pamięci.

Instaluje się system i jest OK. Instaluje się aplikacje i na początku wszystko OK. Ale system uczy się, które z tych aplikacji częściej są wykorzystywane i ładuje je podczas uruchamiania systemu.

Celowo nie podaję dokładnej instrukcji deaktywacji Prefetch i Superfetch, bo to troszkę wiedzy wymaga do czego służy i co za konsekwencje powoduje. Jeśli nie czujecie się na siłach, to pozostańcie przy defragmentacjach i śmiesznych programików do “czyszczenia” rejestru.

Ewentualnie www.google.pl.

Dobra ja wam pomoge żeby wyłączyć Prefetch i Superfetch :

Menu Start -> Uruchom -> services.msc szukasz z listy Prefetch i Superfetch i wyłączasz :smiley:

Superfetch tak. Ale do Prefetch-a, trzeba jeszcze w rejestrze conieco pomieszać.

To nie w tym siedzi problem, jakoś mam superfetch i prefetch włączone, i start systemu nie wydłuża się! To są jedne z najlepszych funkcji systemu, a Wy chcecie je wyłączać - dobrze, ale potem nie płaczcie, że Vista jest do niczego…

#-o

Mądrości sobie i Wam życzę no i wesołych świąt!

To są genialne funkcje, jeśli w systemie mamy stałą liczbę programów, z których korzystamy. Jeśli jednak co chwilę coś dorzucamy, odinstalowujemy, testujemy, to w prefetchu robi się 2000 zalążków o małej wadze, ale ilość robi swoje.

Wystarczy powyłączać ładowanie programów do pamięci przy starcie przez windows deferender