CORSAIR 450W. Dobry wybór?

Wczoraj pisałem w tym wątku o moim problemie.

Zasugerowano zmianę zasilacza. Dzisiaj zdecydowałem, że w poniedziałek kupię mocniejszy. Mój wybór tym razem padł na CORSAIR 450W CMPSU-450VXEU. Przy okazji wymienię poczciwą 8600GT. Jestem zdecydowany na 8800GT gdyż wymagający nie jestem. Interesuje mnie tylko jedno. Czy opłaca się dokładać do 8800GTS 512? Ile zyskam na wydajności? Wiem, że teraz bardziej opłaca się Radeona HD4xxx, ale mi takiej nie potrzeba i do tego mam niezbyt mocny procesor C2D E6320

attack89 , albo twój corsair albo:

http://www.ceneo.pl/1246938

ale raczej bym się skłaniał ku ocz, ma 2 linie 12V :slight_smile:

a grafa spoko niech będzie to 8800gt.

Myślałem nad OCZ ale niestety sklep w którym chcę kupić części nie ma takiego zasilacza. A jaka jest jeszcze alternatywa do tego OCZ czy CORSAIRA?

Jak masz kupić 8800GTS 512, to kup Radka HD 4850. A OCZ i Corsair to najlepsze z najlepszych.

Corsair w 100% mam 520HXEU i śmiga jak marzenie, żadnych zwiech kompa, w ogóle go nie słychać :slight_smile:

Corsair będzie dobrym wyborem, dobra firma. Cena/jakość bdb. Zdarzają się piszczenia cewek ale łatwo to wyeliminować lub poprosić przed kupnem o test zasilacza na obecność piszczenia etc.

Jak w każdym innym zasilaczu.

@wigrus

Naklejka wiosny nie czyni, takie linnie zasilania to nie linnie (prawdziwie oddzielne linnie zasilania oznaczają oddzielne transformatory, te poprostu dają ci 2 oddzielne zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe o niższych amperażach, przez co łatwiej zasilacz preciążyć nawet przy obciążeniu go zaledwie w 60% itp. Jeśli w takim przypadku linnie automatycznie się łączą, to oznacza że są tylko na papierze i najwyżej zwiększają bezsensownie opór układu), a pojedyńcza zapewnia wyższą sprawność i zero problemów jeśli chodzi o pełne obciążanie zasilacza.

VX450 jest cichutki do obciążenia sięgającego 400W, powyżej wentylator się rozpędza, ale zasilacz można spokojnie obciążać 550’oma Wattami - to dla niego nie probem, jest robiony na zapas i trzyma bardzo wysoką sprawność.

Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam się tutaj. Czy 8800GT będzie dobrze pasowała do płyty ASUS P5L-MX? Wiem, wiem płyta szajsowata, ale przy kupnie zestawu chodziło mi o mocny procesor a budżet miałem ograniczony.

I jeszcze jedno czy CORSAIR 450W będzie dobry do takiego zestawu?

Płyta; ASUS P5L-MX

Procesor: C2D E6320

Karta graficzna; teraz 8600GT a jak wszystko będzie pasowało to 8800GT

2 GB ram

Dysk twardy:

SAMSUNG SP2504C (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

SAMSUNG SV4002H (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Nagrywarki DVD:

HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H30N

LITE-ON DVDRW SHW-160P6S

Tak ta płyta posiada złącze Pci-E x16 więc 8800GT będzie śmigać.

A o co chodzi z tym dodatkowym zasilaniem karty graficznej? Ja jestem ciemny w tych sprawach. Moja profesja to niestety całkiem odrębny temat, a więc tak proste pytania dla mnie są trudne.

A i czy zasilacz Corsair ma te wszystkie wtyczki do podpięcia mojego gruchota?

Teoretycznie jeśli płyta ma PCI-E 2.0 to nie musi mieć tego dodatkowego złącza ale ja mimo iż mam pcie 2.0 je podłączyłem i nie ma problemów.

Każda płyta ma to gniazdo dodatkowego zasilania? A może zasilacz. O Boże, jaki ja ciemny jestem :lol: . Bo wiesz moja płyta to nie jest najlepsza i chcę, aby wszystko było na 100% sprawne

podlacz zasilanie wtyczka z zasilacza do karty

To jest tak w prosty sposób

porty Pci-E x16 (ktore posiada Twoja płyta) dostarczają już za mało prądu do kart, bezpośrednio z płyty głównej. Dlatego w zasilaczach mamy dodatkowe wtyczki, które podpinamy do boku karty aby dodać jej brakującej mocy. Oczywiście Corsair ma te wtyczki.

Nowsze płyty posiadają złącza Pci-e 2.0, które mogą dostarczać większą ilość mocy.

No teraz to wszystko wiem. Czyli śmiało mogę dokupić tą kartę i ten zasilacz i wszystko będzie pasowało. Dzięki za odpowiedzi

Ale warto wspomnieć o tym że brak tych wtyczek nic nie zmienia, bo korzystają ze standardowych linni, tak więc zwykła przelotka z molex’ów robi dokładnie tą samą robotę.

Znowu potrzebuje pomocy. Byłem dzisiaj w sklepie za zasilaczem i kartą. Niestety nie posiadają zasilaczy CORSAIR. Z tych wszystkich, które wymienił to tylko biorę pod uwagę Chieftec oraz Cooler Master. Reszta to takie prawie zasilacze typu iBox , Tracer czy Ever. Teraz, który zasilacz wybrać: Chieftec czy Cooler Master? Kartę zamówiłem 8800GT Galaxy512. Żeby ten komputer działał bez zarzutów…- czy 450W wystarczy i jak mocna musi być linia +12V? Chietec miał 2 linie +12V. Jedna 14-stka a druga 15-stka. Wystarczy taki czy raczej nie? Jeszcze raz dziękuję za rade :smiley: .

A i sklepu nie zmienię, ponieważ jako stały klient mam aż 20% zniżki :smiley: :smiley: .

O taki zasilacz mi proponował: słaby?

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,18095/

Ever Silver to dobre zasilacze

F ever to ■■■■

Ja bym tam zmienił sklep wobec tego.

Ten Chieftec jest średni

Ogólnie Chiefteci z seri GPS (produkowane przez Deltę) nie są najlepszymi wyborami