Coś niedobrego dzieje się z vortalem

Pragnę poruszyć sprawę tego co dzieje się ostatnio na vortalu:

  1. coraz dłuższy czas oczekiwania na pojawienie się komentarzy. Odbiera to chęć pisania komentarzy, odpowiadania na inne komentarze

  2. ktoś te komentarze czyta przed zatwierdzeniem, ale z drugiej strony zero reakcji Redakcji na zgłoszone uwagi czy błędy

Problem ten próbowałem poruszyć już na forum, ale mój temat został usunięty, jako ponoć zdublowany, a dyskusja z Moderatorem prowadziła do nikąd.

Może ktoś ma problemy z logicznym myśleniem a może broni vortalu przed krytyką. Ale nie tędy droga.

Mój usunięty temat dotyczył problemów jw. a przytoczony przez Moderatora, jakości i słownictwa komentarzy.

Może w końcu warto rozwiązać ten problem, chyba,że Redakcję to nie interesuje. Obecnie komentarz prędzej pojawi się na wp czy onecie niż na DP

No cóż…

Komentarze ciągle się pojawiają. Nie można wyłączyć zatwierdzania ich, bo byłby SPAM (znacznie większy niż teraz). Rozwiązaniem ma być wprowadzenie logowania na Vortalu - komentarze użytkowników zarejestrowanych będą wyświetlane od razu, a gości będą oczekiwać na akceptację.

coś w tym jest , a najbardziej -zero reakcji Redakcji na zgłoszone uwagi czy błędy ,albo -dyskusja z Moderatorem prowadziła do nikąd.

za to potrafią pięknie pisać np :zmień temat , tylko na jaki skoro ten jest konkretny. Pewność Siebie gubi,przykre ale prawdziwe :frowning: różne redakcje mają różne zloty ale tylko u nas pisze się na ilu się było… o wielcy bąćcie na jak najwięcej ale trochę skromności ?

do syna mówię jak się nie będziesz uczył to zostaniesz moderatorem na dobrych programach

to jest sprawa dyskusyjna. Uważam, że obecnie moderacja wcale nie eliminuje spamu i bezsensownych wypowiedzi. Przykłady można przytaczać “na pęczki”. Na vortalu np. telepolis nie ma moderacji w sensie oczekiwania na zatwierdzenie i uważam, że poziom tego vortalu nie odbiega od DP (mam na myśli komentarze). W lutym br. dostałem odpowiedź od Redakcji:

"Problem zostanie rozwiązany po wprowadzeniu rejestracji – komentarze zarejestrowanych użytkowników będą pojawiać się natychmiast, niezarejestrowanych wymagać będą moderacji.

Minęlo 8 miesięcy i jest coraz gorzej

Z przykrością podzielam tę opinię. Komentarze czasem ukazują się na drugi dzień, a mi też zdarzyło się, że nie ukazały się wcale. I nie były to jakieś komentarze, których treść byłaby np. bulwersująca. No ale nie przesadzajmy - ten vortal to numer jeden w kraju. Zresztą jestem przekonany, że wszyscy tu piszemy z niekłamanej troski, nie zaś dla krytykanctwa. Pozdrawiam

zgadzam się w zupełności…

właśnie o to chodzi. Ten vortal musi żyć dzięki użytkownikom, musi być praktycznie online dla nas.

To samo dotyczy tego forum.

Nie każdy potrafi dobrze nazwać swój problem. Zresztą to zawsze będzie sprawą subiektywną. Najlepiej to widać na przykładzie niektórych tematów, które są przenoszone do kosza, chociaż problem został rozwiązany mimo złego tematu.

Kontrowersje wzbudza też sprawa polskich liter, są różne przyczyny ich nie używania i tak rygorystyczne podejście Moderatorów bywa momentami bardzo uciążliwe i bezsasadne

no, źle się dzieje. i ze strony komentarzy, i ze strony newsów.

jedna rzecz - artykuły są niepodzielone na kategorie, i jak to już zauważył jeden z czytelników, moga zaśmiecać

A tak na marginesie - zareaguje ktoś z vortalu, czy tylko sobie pogadamy?.. Jak obstawiacie?

w ogóle zdziwiony jestem że do tej pory już nie poleciał do kosza :o

w tym co piszecie jest naprawdę sporo prawdy , a już napewno każdy z Was chciałby tylko tyle żeby było lepiej pytanie tylko co z tego wyniknie? przemox , już obstawiłem ,ciekawy jestem czy zgadnę ?

moim zdaniem portal powoli zaczyna zjadać komercja , z tym trzeba się zgodzić i jakoś z tym żyć tylko w tym wszystkim jak by ktoś zapomniał że pliki czy prograny można pobrać wszędzie a to że jest to vortal to numer jeden w kraju jest tak naprawdę zasługą ludzi którzy tutaj są …

A to niby dlaczego :o

Nie ma nic złego w kulturalnej wymianie informacji

oraz własnych obserwacji czy przemyśleń :slight_smile:

Nie ma powodu aby zamykać temat- jest to wasza opinia, którą w normalny sposób wyrażacie na forum. Co do tematu staramy się, aby komentarze były zatwierdzane jak to jest najczęściej możliwe. Znacznie łatwiej będzie, gdy tylko wyjdzie nowa wersja DP. W niej komentarze tych użytkowników, którzy są zalogowani, będą publikowane od razu. Myślę, że będziecie zadowoleni z nowej wersji. Co nieco pokazaliśmy na HotZlocie. Portal nie słabnie, a rośnie w siłę :slight_smile: Jeżeli zgłaszacie jakiś błąd stylistyczny, ortograficzny czy rzeczowy to jest on poprawiony praktycznie od razu, jak to tylko możliwe.

Co do komentarza zacytowanego - sam go zatwierdziłem. W mojej opinii: mimo iż mogę się nie zgadzać z treścią komentarza to ona jakby nie patrzeć nie narusza regulaminu, więc treść jako taka została zatwierdzona.

Mam nadzieję, że przynajmniej w jakiejś części zaspokoiłem waszą ciekawość:-)

chyba doszło do nieporozumienia. jeżeli chodziło o komentarz az’a, to ja się z nim właśnie zgadzam. mi chodzi głównie o to, że skoro problem komentarzy będzie niedługo :idea: :-k rozwiązany, to czas popracować nad artykułami. między innymi właśnie ich częściowe dublowanie, albo wręcz prawie celowe rzucanie tematów w specyficzny sposób.

a więc, niech z nową wersją vortalu nadejdzie nowa era artykułów i komentarzy pod nimi

bo programy stoją na poziomie, którego chyba nie da się już podnieść :smiley:

Ależ w tym komentarzu nie było racji. Wcześniej opisywaną wersją była edycja serwerowa Ubuntu, której nowości nijak mają się do wersji na komputery biurkowe, która została zapowiedziana wczoraj. Owszem można sobie ściągać pakiety z różnych edycji Ubuntu, ale to były dwa newsy - jednej - ten wcześniejszy dla tych co myślą o postawieniu serwera, a drugi - wczorajszy, który pełnił rolę przypomnienia o dzisiejszej premierze jak i krótkiego opisu (dziś był dużo dłuższy :slight_smile: ) wersji desktopowej. Zauważ, że przy wydawaniu wersji testowych nie można walnąć od razu tak długiego newsa, z uwagi właśnie na zmiany, jakie potrafią zajść praktycznie przed końcem cyklu wydawniczego - chociażby informacje o OpenOffice 3.0, czy praktycznie nigdzie nie opisanej Ekidze 3.0. News jaki dzisiaj napisałem jest raczej podsumowaniem całego okresu wydawniczego systemu i w pewien sposób nakreśla przyszłość projektu.

Poza tym myślę, że tytuł mówił wiele i jeżeli nie ma się ochoty czytać czegoś czego się nie jest zainteresowanym to nie trzeba klikać w linka :slight_smile:

Teraz będzie trochę OT, ale to jest ważne w istocie vortalu

dobra, może nie rozumiem systemu linux. ubuntu na dwa tygodnie przed wydaniem znajduje błędy i je ostatecznie poprawia przed wydaniem oficjalnej wersji. jest szum na parę dni przed premierą i wreszcie oczekujący użytkownicy dostają gotowy produkt. w windows teraz wszyscy oczekują (albo są znudzeni tym kolejnym nowym czymś) co będzie z seven. z tymże nie dowiadujemy się, przynajmniej nie wszyscy, co w którym miejscu zostało zrobione, widzimy (co ostatnio coraz bardziej zadziwia) zmiany, albo raczej ulepszenia w interfejsie i wygodzie użytkowania. już teraz jednak pisze się o tym, co to za sterowniki pisze ktoś tam do czegoś tam na system który nie istnieje (albo istnieje, tylko w innej wersji innymi słowy). czyli w nazewnictwie windows = ubuntu, a grymaśny gąsiorek/7.10 = xp albo vista.

więc: windows wychodzi raz na ileś tam, ubuntu raz na ileś tam, są newsy odnośnie pojawienia się/konstrukcji/zamiarów/pomysłów. i dobrze. tylko to naładowanie tych artykułów w jednym czasie to przypominało właśnie to, jakby to były rewolucyjne zmiany jak w win 95, i oczekiwanie na nowe technologie. ale news podsumowujący jak najbardziej. szkoda tylko, że to, co można zawrzeć w paru akapitach dla linux nigdy nie pomieściłoby (mam nadzieję) informacji o windowsie

tyle. na pewno się mylę, ale ja bym przynajmniej o jeden post mniej z 6 w ostatnich 2 tygodniach wywalił. zamiast tego coś, co np. traktuje o programach już mniejszych niż system operacyjny, przeznaczonych dla tego systemu (ale to chyba zostało spełnione dzięki pośrednio cenom ropy :D)

no i w takim razie newsom na vortalu brakuje spójności, jakichś wspólnych cech. to może być zaleta

no ale, czego ja się czepiam, jak jest wiele duużo ważniejszych problemów, i programów zresztą też :wink:

Jak dla mnie - bomba. Pozdrawiam

Tylko kiedy wyjdzie ta nowa wersja?

Napiszę troszkę dyplomatycznie, ale coś idzie i “tupta” :slight_smile: Nowa wersja DP to nie tylko ułatwienia w publikowaniu komentarzy :slight_smile:

a można się spodziewać innego stylu, niż ten zielony ?

tylko nie odpowiadaj jak polityk ; )

Dobrze by było jakby Admini podali przynajmniej przybliżoną datę Nowego Layouta Vortalu :smiley:

o nowej wersji słyszałem już w lutym tego roku :lol: