CRYSIS 3 - działa niepłynnie, dlaczego?

Witam serdecznie.

 

Kupiłem ostatnio grę Crysis 3 oraz nowy komputer/ Niestety gra nawet na najniższych ustawieniach działa wolno i niepłynnie. 

 

Specyfikacja kompa:

 

AMD A8-6600K APU with Radeon HD Graphics 3.90 GHz 

8 GB RAM

Karta graf. zintegrowana Radeon HD 8570D

 

 

Mimo, że komputer jest chyba dobrej jakości, 4 rdzenie itp. tak jak wspomniałem gra działa wolno.

 

Prosiłbym o pomoc, dlaczego tak się dzieje. I jaka jest tego przyczyna.

 

Pozdrawiam wszystkich!

Ile dałeś za ten sprzęt “do grania”? Bo niestety nie nadaje się on do tego, chyba że mówimy o starszych Fifach i Simsach.

 

Może jakbyś wstawił do niego jakąś przyzwoitą kartę graficzną to na średnio/niskich by ten Crysis działał, ale jak znam życie zasilacz też będzie do wymiany.

 

Strzelam. Komputer z biedronki czy jakiś potwór reklamowany w Media Markcie lub Saturnie ?

Grafa może i da radę podnieść taką grę, ale mimo wszystko - jak napisał przedmówca - sprzęt nadaje się do tytułów sprzed 2007 roku.

Napisz na jakim systemie gracz, czy instalowałeś sterowniki graficzne i czy w/w gra jest spatchowana/oryginalna ?

To mnie rozbawiłeś a gdzie karta graficzna? Nie pytam o zintegrowaną :slight_smile:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/przeglad_igpu_test_zintegrowanych_kart_graficznych_amd_i_intel?page=0,6

Ten proc to słabiak nie do gier a grafika niego wbudowana bo to APU i taka grafika jest słabsza od dedykowanej. Ten komputer się nadaje do internetu, filmów, starych gier i takich o małych wymaganiach ale nie to tytułów jak Crysis 3 czy BF 3/4

zapomnialemstarynick

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Jednak prosiłbym o informację, co w tym komputerze jest dobrej jakości, a co złe. Komputer był składany na zamówienie, powiedzieli mi, że grafika jest /cenzura/. Jednak będę musiał ich w takim razie opier*olić :slight_smile:

 

Grafa do wymiany. Coś jeszcze?

Pozdrawiam!

Specyfikacja kompa:

 

AMD A8-6600K APU with Radeon HD Graphics 3.90 GHz 

8 GB RAM

Karta graf. zintegrowana Radeon HD 8570D

 

 

A rozumiem że chcesz kompa do gier tak? Napisz może do jakiej kwoty jesteś w stanie wyłożyć na kompa ?

Chce coś zmienić w tym kompie, zamienić, by Crysis3 poszedł na minimalnych ustawieniach. Czyli bez zawrotnych sum wydanych na kosmiczne procesory lub karty graf. Coś na poziomie, jednak w przystępnej cenie. 

Masz jedna z bardziej wymagających gier i na byle czym za nijakie pieniądze nie masz co liczyć na płynną grę na wysokich detalach jak do tego kompa dokupisz grafikę to może na naskich/średnich pograsz ale niczego nie obiecuje

O to mi właśnie chodzi, żeby dokupić grafke i grać płynnie na niskich. Polecasz jakąś kartę? Nvidia czy radeon?

Napisz dokładnie resztę swojego sprzętu, zwłaszcza zasilacz i płytę główną.

A jak sprawdzić zasilacz i płytę głowną? Da się jakoś sprawdzić na ‘miękko’ czy muszę rozkręcać kompa?

Cześć,

 

Model płyty głównej odczytasz np. w programie CPU-Z, zakładka Mainboard - pole Manufacturer oraz Model. Natomiast aby sprawdzić jaki zasilacz posiadsz musisz zdjąć boczną ściankę komputera i odczytać z naklejki.

Ok mam.

 

płyta: F2A88XM-HD3 gigabyte

zasilacz: AKYGA AK B1-650 650W

 

 

Składany na zamówienie chyba w biedronce ;d Zasilacz czarna lista brak karty graficznej procek słabiutki. Co tu pisać jedno wielkie …

dlaczego zasilacz czarna lista?

procek słabiutki? 4 rdzenie, 4GHz, to mało?

Karta graficzna to nie problem, można kupić.

 

Bo jest kiepski i często ulega awarii smażąc przy okazji płyte główną, ram i procesor /

 

 

 

Podam ci moje ulubione porównanie . Lamborghini i czołg T-34 maja silniki mające po 500 KM. Który pojedzie szybciej ? To że masz 4 rdzenie po 4 GHz to jeszcze nic nie oznacza. Masz AMD a ich 6 rdzeniowce ledwo nadążają za najsłabszymi i5 Intela.

 

Jeszcze jakieś pytania ?

Rdzenie i taktowanie to nie wszystko dwurdzeniowe i3 Intela są lepsze od czterordzeniowych AMD, liczą się testy w grach jeśli kupujesz sprzęt pod gry. Wydajność w aplikacjach to coś innego niż GHz

Niestety autorze, dałeś się nabić w butelkę, a takie fora i portale jak ten są po to, aby takich przypadków było jak najmniej. Trzeba robić mały research i dokształcić się trochę przed zakupem.

 

Jestem tylko ciekaw kosztował ten komputer do przeglądania Internetu.