CRYSIS DEMO - problem z dźwiękiem w grze

Witam, po raz kolejny proszę Was o pomoc. Mianowicie, w jeszcze ciepłej grze CRYSIS, mam strasznie uciążliwy problem z dźwiękiem polegający na ciągłym zawieszaniu się, trzaskach, zapętleniach jednego dźwięku w koło aż do odtworzenia nowego dźwięku. Reszta gry tzn. grafika chodzi wyśmienicie żadnych przycięć na MEDIUM (1280x1024), czasami minimalne opóźnienia na HIGH (1280x1024). Moja konfiguracja to:

Procesor: AMD Sempron 3000+

Płyta główna: ASUS K8V-VM

RAM: 2048 MB

Karta graficzna: Radeon HD 2600XT DX10

Karta dzwiękowa: Zintegrowana (Realtek High Definition Audio) Update sterowników nie pomógł

OS: Windows Vista Ultimate PL

więcej chyba niepotrzebne…

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za pomoc.

to wina chyba pliku dźwiękowego w grze

Ale u kolegi chodzi normalnie, ta sama kopia tego dema.

a wcześniej próbowałeś u kolegi czy później

…wcześniej u kolegi, ale chyba coś z moim sprzętem nie tak bo po reinstalacji systemu oraz update sterowników zmian prawie żadnych, mówię prawie, bo czasami ale bardzo rzadko dźwięk działa i to tez nie cały czas.

Jaja sobie robisz :o

Na takim procku gra Ci chodzi na takich detalach ? :hahaha:

To nawet śmieszne już nie jest, tylko żałosne że takie bzdury wypisujesz…

Chyba tylko dziecko z przedszkola by w to uwierzyło…

Ale przecież AMD Sempron 3000+ niema chyba 2.4 GHz, coś musiałeś pokręcić. Chyba że podkręcałeś ale do takiego stopnia to raczej niemożliwe.

Fabrycznie ma 1.8GHz.

Możliwe :slight_smile:

Czytałem że tego procka po zmianie chłodzenia podkręcali nawet do 2.7GHz i stabilnie pracował :slight_smile:

btw // Przemek07 ten dzwięk może właśnie dlatego się przycina że masz słabego proca na taką grę, na lapku mam czasami tak samo że dzwięk przerywa i są trzaski w bardziej wymagających grach, bo procek jest za słaby :wink:

Moze trzeba Directx 10.0

Rozumiem wasze sprzeciwy odnośnie, Semprona 3000+ (sam się zdziwiłem że tak to działa), ale owszem to już wszystko co z proca wycisnę, wystarczy Winampa odpalić i po pięknej płynności.

Mam Radeona HD 2600XT, tu raczej DX10 jest obsługiwany,a w Windows Vista jest on już zaimplementowany do systemu.

…też mi się wydaje że proca mi brakuje do tego dźwięku. Dzięki WizZz :smiley: , rozumiem że muszę sobie nowego kompa kupić jak chce sobie pograć dość komfortowo… THX za pomoc.

Pozdrawiam.

Nie trzeba

Na XP gra się na dx9

Na Vista - dx9 lub dx10 do wyboru

kurde, ja mam athlona X2 64 2.2 ghz , 1 gb ramu, radka x1950 pro i wsjo dziala na 1024 x 700(nie pamietam dalej :P) na medium i wsjo dziala bez najmniejszego zaciachu (antialiasing nie dziala :smiley: ), no ale kurde mam taki problem że gram sobie gram i po jakimś czasie gry (10 - 15 min) robi mi sie czarny monitor, komp przechodzi w stan wstrzymania ( albo coś innego :confused: ) w każdym razie gry nie ma windowsa nie ma, komp mysli intensywnie pozniej slychac dzwiek powitalny xp ,a ekranu jak nie bylo tak nie ma i tylko reset pomaga, co to moze byc, specyfikacje podalem wyzej, prosze o pomoc !!

Aha oczywiscie radek jest na dx 9 ale nie sadze zeby to mialo jakies znaczenie

WizZz , no właśnie… może on gra na AA=0 :stuck_out_tongue: Ale to i tak dziwne. Semprony nie są takie mocne i w dodatku Vista;| Sam system pożera 1gb ramu, więc dla Crysisa zostaje 1GB i jakim cudem ty w to grasz?;| Chodź byś nie wiem jaką kartę miał(8800Ultra w SLI) to tak powi9nno chodzić jak ślimak po suficie :stuck_out_tongue:

Kurde… to chyba ten mój komp jakiś trefny jest. Bo mi nawet tak Crysis nie chodzi. A widzę że wiele osób już wypisuje że na słabszym sprzęcie od mojego chodzi im znacznie lepiej … rotfl.gif

wszytsko ladnie milo, ale czy ktoś może mi pomoc, patrz 2 posty wyzej

misieq666 , ja nie widzę Twojej specyfikacji, ale to mi wygląda na to iż komp nie daje sobie rady. Zmniejsz detale i rozdzielczość.

napisalem to na poczatku postu 4 posty wczesniej wystarczy poczytac dokladnie… niewazne, nie sadze ze komp sobie nie wyrabia bo ta karta potrafi obsluzyc bardzo skomplikowane grafiki

poza tym jak wytlumaczysz fakt ze na tym standardowym medium zasuwa mi ok 35 - 37 fps bez przerwy az sie robi to “cos”

misieq666 , sorx ale chyba mi FF nie ładuje do końca postów, musiałem ponownie uruchomić iska, teraz widzę. A jaki masz zasilacz?

hmm zwykly tracer 400 W, ale nidy wczesniej mialem problemow, nawet przy testach w 3d marku 06 nigdy nie spotkalem sie z czyms takim

Dobra rada, wymień ten szrot :slight_smile: