CRYSIS - problem z ostatnią misją

Witam, mam takie pytanko związane z CRYSIS-em, bo jestem w ostatniej misji i muszę zniszczyć tego dużego stwora na lotnoskowcu, a nie wiem jak. Oczywiście wcześniej wziąłem ten prototyp broni ale cały czas pisze mi “NIE NAMIERZONO CELU”, w takim razie jak mam go namierzyć skoro ani PPM ani lornetka na B sobie z tym nie radzi. Proszę o pomoc za która jak zwykle bardzo dziękuje.

google nie gryzie :wink:

Którego dużego bo są dwa? :wink: Jak ten pierwszy to jego trzeba z wyrzutni rakiet, a drugiego można zniszczyć z działa dopiero jak “wstanie” nad ten statek i trzeba celować w świecące się miejsce. Jego działka trzeba zniszczyć karabinem Gaussa.

BTW. Z działa się celuje po prostu najeżdżasz celownikiem na miejsce i czekasz aż pojawi się napis “Namierzanie”. Trzeba jednak trafić bo niekiedy można po 2 minuty czekać i nic ;/

Tej nowej broni używasz dopiero jak miła pani doktor zdejmie osłony ze statku obcych.

Najpierw bazuką (jest ich tam pod dostatkiem) niszczych 2 pierwszy działka, następnie będziesz musiał zlikwidować kliku latających alienów, dopiero potem możesz uzyć owej borni.

Okey, dzięki za info

A co do Alien6 , ja zanim tu o cokolwiek zapytam to szukam sam w google, bo do specjalnych leniwców nie należę.

A jednak.

Słyszałeś o czymś takim jak instrukcja dołączona do gry ?

Chyba że jej nie posiadasz…

Lol, WizZz daruj sobie. Od kiedy w instrukcji piszą takie rzeczy… Mam więc wiem ;p

Ja też mam problem z tą misją :confused: Google przeszukałem już dzisiaj sporo razy i nic :confused: Wszędzie piszą wyceluj w statek kosmitów z tego działka taktycznego kiedy ja właśnie jego nie mogę zdobyć :confused: Znalazłem jakąś drabinę obok windy, którą się wcześniej pod pokład przenosiłem, ale jak zejdę po drabinie to wejście do hangaru jest zamknięte i nie mogę tam wejść :confused: A jak szukam nowych rozwiązań to po 4 godzinach gry i słuchania “Weź działko TKT i namierz statek” to już człowieka może szlak trafić :confused:

Mógłby ktoś powiedzieć jak się dostać pod pokład i wziąć to działko TKT ??

Witam wszystkich! !!

Ja tez mam problem z ostatnia misja: z tym dzialkiem tkt zasra… Niby ta laska zdjela te pole silowe i ciagle gada: namierz dzialko za pomoca tkt badz uzyj dzialka tkt czy cos w tym stylu. No i mam te cale dzialko z tym ze kiedy nacelowuje na tego monstera(oczywiscie w miejsce z ktorego zdjela pole silowe) to nic sie nie dzieje nawet po kilku minutach nacelowywania! !!

Połączono posty

Z gory dziekuje! !!


Nastepnym razem, zamiast pisać posta pod postem, proszę użyć opcji Edytuj

Areh

daj screena w którym momencie gry jesteś bo z twojej wypowiedzi mało zrozumiałem…

To jest te miejsce ;(

post-70576-1385653358801_thumb.jpg

odstrzel kawałek pancerza zwykłą rakietnicą i dopiero próbuj w to miejsce trafić działkiem…

BTW czemu ten obrazek taki mały? :stuck_out_tongue_winking_eye:

tomek5308 , najpierw odstrzel działka po bokach tego statku wyrzutnią rakiet.

Bo to jest załącznik, który jest tak zmniejszony aby nie rozwalał forum ;]

Dzieki chlopaki! !!

Pozdrawiam! !!

Nic to nie daje… Nawalelem w tego ufoka ok 15 minut z wyrzutni rakiet(jadna po grugiej, by jak napisaliscie oslabic jego pancerz) potem nacelowywalem w to samo miejsce z tego dzialka tkt i nic… Nie wiem prubowalem nawet misje zaczynac od miejsca w ktorym te dzialko biore z tego labolatorium i tez bez skutku…

Dzieki za wszelka pomoc! !!

Witam,

Jakby ktoś wiedział jak ukończyć tą scenę - też będę wdzięczny. Mam dokładnie ten sam problem - TKT nie namierza celu, mogę biegać wokół do woli, ale żadne sztuczki nie przynoszą efektu. A Helenka ciągle wrzeszczy “Nomad: namierz działo przy pomocy TKT” albo “Użyj działka TKT, aby namierzyć cel!”

Dopisane:


To sam spróbuję sobie odpowiedzieć :-). Zacząłem ponownie od momentu jedną misję (jedno zadanie) przed pobraniem z laboratorium działa TKT. I tym razem gra zadziałała poprawnie. Cel dawał się namierzyć.

Zauważyłem pewien irytujący błąd w grze. Zdarza się, że zabity obcy nie umiera. Podczas ratowania zamarzającego Psychola (chyba to był on) pojawił się kilka razy. Zabijałem wszystkie potwory a gra “nie szła do przodu”. W lornetce zwłoki potwora wisiały w powietrzu i były czerwone (czyli żywe, a zadanie wymagało ich zabicia w całości). Po zaczęciu ponownie - udało się w końcu tak je zabić aby naprawdę “umarły”. Być może w tej sytuacji też coś nie zadziałało poprawnie. Nie zawsze konieczność zabicia przeciwników jest wprost podana jako zadanie.

Inny błąd to niemożność wyważenia drzwi (tych za którymi umierał dowódca lotniskowca). Udało się dopiero za 3 razem (za każdym trzeba było się cofnąć do laboaratorium z TKT).

Bo to w co celujesz jest juz rozwalone …celuj w drugie “ramię” …a jesli sie myle to nei mozesz z kucków walnąc tylko musisz wstac - neistety / wczoraj przechodzilem to wiem ;d /

No i prawda. wczytanie gry do momentu poprzedzającego wzięcie karabinku, i dojście jeszcze raz do końcowego bossa dało rezultat !!

no dobra macie problem z namierzaniem ostatniego ufoka a ja mam problem ze nie znalazlem tego dzialka taktycznego??? rozwalilem juz 4 dziala na ufoku rakietnicami, rozrbroili jego obrone i slysze tylko uzyj dzialka taktycznego uzyj dzialka taktycznego, sratatata w zaznaczonym miejscu zielonym pktem na okrecie nic nie ma wiec gdzie to dzialko kuzwa jest??? !!

A wiec jest tak :

Gra sie buguje w kilku miejscach ,

W momoncie jak wezmiecie Tankguna i podejdziecie do drzwi , nie da sie ich otworzyc , w tym przypadku nalezy cofnac sie do save wczesniej i jak najszybciej podbiec do drzwi , zanim obcy zlalatwi kapitana albo w jego trakcie.

Na pokladzie walczymy z tym dużym czworocoslapnym alienem , bywa ze sie go nieda ubic , wtedy powrot do ostatniego save , jak nie pomoze to az do momentu zabrania tankguna , tu uwazam ze czas jego zabicia ma znaczenie i ogolnie gra lubi sie wiechnac jak za wolno wykonujemy te czynnosci , polecam bic go po samej gorze , mozna zauważyć jak beda odpadaly z niego oslony.

No i trzecia sprawa to wlasnie brak namierzania dziala , jesli sie tak stanie to proponuje sprobowac do ostatniego save zrobinego przez gre , checkpoint. Jesli to nie pomoze to zaczynami znow od Tankguna , ja mialem wszystkie opisane przypadki , meczylem go chyba z 4 godziny , namierzanie dziala powinno sie wlaczyc samo zaraz po nacelowaniu na jego lewa czesc , najbardziej mnie wkurzylo to ze jak ubilem lewe dzialo a nie dalo sie namierzyc prawego !!

Ogolnie trzeba miec duzo cierpliwosci …

Mam nadzieje ze to jakos pomoglo