Cyberpunk 2077 Wymagania Dodanie więcej Pamięci Ram Lub wymiana innego podzespołu Sugestie

Witam znam Wymagania Sprzętowe Cyberpunka Minimalne i Rekomendowane wzorując się na Wymaganiach rekomendowanych
64-bitowy Windows 10
Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 3 3200G 3,6 GHz
12 GB
NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon R9 Fury (DirectX 12)
70 GB wolnego miejsca, zalecane SSD
czy mój PC pozwoli mi grę czy będę musiał wymienić kości ram bo Gra wymaga 12 GB Pamięci Ram a ja mam tylko 8 i nasuwa się moje pytanie czy te kości Ram które kupię w ilości 4 będę mógł wsadzić we wszystkie 4 sloty na płycie głównej czy to w czymś przeszkodzi czy będzie jakiś problem bo obawiam się że chłodzenie na procesor nie pozwoli mi zamontować 4 kości Ram bo jego wiatrak zakrywa Ostatnie dwa Sloty a chciałbym 4 kości Ram 2x4+2x4 czyli razem miałbym 16GB ramu o ile dobrze policzyłem i to powinno wystarczyć

Sprzedaj ten RAM co masz i kup 2x 8GB.


Patriot Viper 4 DDR4 8GB (2 x 4GB) 3000 CL16 może być taki 4 kości czyli razem 16GB będę miał tak tylko popatrzcie na zdjęcie które podałem i jak widzicie Chłodzenie zakrywa mi Slot ostatni pytanie czy uda mi się wsadzić 4 kości Ram :slight_smile: do płyty jeśli zawadza chłodzenie :slight_smile: chyba że da się te pamięci jedna obok drugiej zamontować bardzo blisko to nie będzie jakiś problem i nic się nie stanie przez to ???

Koniecznie musisz mieć 4 kości? Kup 2x po 8GB i problem masz z głowy.

Pajan Wiesz Tylko Gry będą wymagały 12GB Pamięci Ram Aktualnie mam 8GB :wink:

Bierz, nie czekaj:

1 polubienie

Nic, tylko brać w takiej cenie.


A co powiesz o tych będą dobre będe mógł je podkręcić jakoś na Asrocku z370 Pro4 i czy zauważę jakąś większą wydajność czy nie odczuję nic jeśli będę miał te 16GB i jak mam te kości wsadzać blisko siebie czy jedna kość do jednego slotu a druga trochę dalej do 3 slotu a nie do drugiego obok tej pierwszej :slight_smile:

O tym konkretnym modelu nic nie powiem, bo zwyczajnie nie znam tych pamięci.

A RAM obsadza się tak, jak jest to opisane w instrukcji do płyty.

Czyli nie mogę wsadzić Pamięci Np mam 1 2 3 4 sloty i zrobić tak że wkładam dwie kości np do slotu numer jeden i dwa :wink: bo coś wtedy się popsuje tak problem będzie jeśli każą mi wkładać ram w slot który zakrywa chłodzenie bo jak widzisz blokuje dostęp :wink:

Popsuć nic nie popsujesz, najwyżej stracisz na wydajności (dual channel). Info z instrukcji do Twojej płyty:

Gom1 Powiedz mi a odczuję jakąś różnicę w grach w wydajności w porównianiu 8GBvs16GB+GTX 1060 6GB i Intel i5-8400 bo wiesz Cyber wymaga już 12GB ramu dla tego chcę móc zagrać więc powiedz poprawi mi się wydajność jakoś czy nie bardzo :smiley:
Kupię te Patriot Viper 4 DDR4 16GB (2 x 8GB) 16GB 3200 CL16

Prosz…

G.Skill RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Black dobra zamówiłem takie oby tylko dało mi się je wsadzić do płyty i działały :frowning: tego się najbardziej boję że nie będą kompatybilne z Asrock z370 Pro 4 :frowning: jak rozumiem mam się nie bawić w podkręcanie ramu OC bo to nie przyniesie nic dobrego :smiley: a może bardziej popsuć i powiedzcie mi czy jak dojdą do mnie te Pamięci to mam je wsadzić do komputera tak samo jak te czy inaczej mogą być jedna obok drugiej czy koniecznie muszą być włożone tak jak na zdjęciu :slight_smile:

Podkręcanie RAMu to bardzo uciążliwa zabawa, ale jeśli masz czas i ochotę, to nic nie stoi na przeszkodzie.

A kości pamięci masz włożyć tak jak jest to opisane w instrukcji do płyty. Tak, dokładnie tak samo jak masz teraz.

A jakiś dobry dysk SSD na którym bym wszystkie gry sobie przenosił miał na nim ale Tani polecacie mi żeby dołożyć sobie Razem z pamięcią interesuje mnie 480GB ale takie są chyba drogie :slight_smile:

Kioxia 480GB - dostaniesz za 199 PLN.

Tylko Gom1 sprawa wygląda tak z tyłu obudowy jednej strony mam dwa zamontowane dyski HD i SSD a jak otwieram przedni panel to jak widzisz na zdjęciu jest coś takiego Da się w tym miejscu zamontować SSD i przykręcić go śrubkami szynami tylko nie ma żadnej opcji aby go podłączyć do zasilania i do płyty głównej jak to widzisz wszystkie kable mam przepięte z tyłu z boku obudowy a tu są tylko te puste miejsca nie wiem po co … :wink:


Czego będę potrzebował jeśli chciałbym umieścić jeden SSD na przodzie komputera jakichś kabli tylko że ja ich nie wyciągnę bo znajdą się po bocznej stronie :slight_smile: chyba że da się jakoś to ogarnąć

Gom1 zamówiłem więc



Dodatkowo kupiłem Dysk Tylko czy ja ten dysk Podepnę sobie zamontuję bez żadnych szyn na froncie obudowy w miejscu które ci pokazuję na zdjęciach czy będą mi potrzebne jakieś kable które trzeba przeciągać z tyłu obudowy na przód tego nie wiem :slight_smile:

Będzie Ci potrzebny kabel SATA do płyty głównej.

Co to za marka?