Cyrk i bałagan w dziale "Na luzie :-)"

Witam.

Wydawało mi się, że dział “Na luzie :-)” jest do tego, co nie mieści się w innych działach. Tymczasem (chyba bierze się to z popularności tego działu) trafiają tam także te tematy, które normalnie powinny być w innych działach.

Kilka przykładów:

Jaka komóra do 4 stóweczek ??? -> dział Telefonia komórkowa

program do upiekszania windows xp -> dział Poszukuję

SŁUCHAWKI… które wybrać? -> dział Hardware

Program do edytowania muzyki w formacie mp3 -> dział Poszukuję

Składam komputer. -> dział Hardware

Przykładów by się więcej znalazło, jakby się chciało szukać.

No i jeszcze dodać tematy typu:

Ile masz osób na gg czy Program teletydzień mnie oszukał…

To prawda- a widać że popatrzyłeś tylko na kilka pierwszych i to wystarczy :(, oj uzbierało by się…

Tymi kilkoma przykładami się zająłem. Resztę przejrzą moderatorzy. IMHO z tym “cyrkiem” trochę przesadziłeś…

To w końcu dział “Na luzie”. Pomijając przypadki naruszające regulamin ciężko jednoznacznie określić granicę po przekroczeniu której temat nie nadaje się nawet do działu “Na luzie”. Dlatego też “ankieta” o homoseksualistach wraz z obraźliwymi uwagami autora poszła do śmietnika.

Będziemy starać się systematycznie zwiększać ilość moderatorów aby pilnować porządku. Postów jest masa i ciężko nawet takim zespołem nad tym zapanować. Nie jesteśmy robotami :wink:

No i dobrze bo forum się rozrasta w szybkim tempie :wink:

Nie można się czego innego spodziewać przecież.

Tak jak Krogulec wspomniał, w dziale Na Luzie można pisać praktycznie o wszystkim więc wypisują bezsensowne tematy bo im się nudzi.

Spokojnie. Od jutra większości z nich przestanie się nudzić :slight_smile:

Naprawdę niektóre tematy mnie zaskakują ;]

Tytuł tematu zaczerpnąłem z podobnych tematów, chociażby tego nt działu Linux :slight_smile:

areh , dokładnie.

Niektóre tematy, mimo, że ich tytuł wskazuje na konkretny dział, są w na luzie z przyczyn niezależnych od moderatora. Jak ktoś nie potrafi opisać problemu czy rozmowa w nim przypomina piaskownicę… to sory, ale taki temat wylatuje tam gdzie jego miejsce - w najlepszym razie na luzie. Z całym szacunkiem, ale problem np. z kolorem obudowy komputera etc… sami się zastanówcie.

Cyrkiem nazwałbym coś innego. nazwij temat po ludzku

Co do “tego problemu” każdy może zaraportować taki temat moderatorowi. Wystarczy skopiować link, kliknąć PW moderatora i wysłać. Żadna filozofia. Zamiast tego, każdy woli walnąć temat czy posta i wykrzyczeć swoje uwagi.

przykład z ostatniej chwili --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight= prosił ktoś kogoś o uwagi ??

Może w końcu warto zapoznać się niektórymi tematami - np. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=83150

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=124461

Ja bym proponował założyć temat “Cyrk i bałagan na forum” i będziemy mieli to już za sobą.

Tak naprawdę zacznijmy może od źródła. Kto ten cyrk tworzy???

MODERATOR :!:

Z ADMINAMI !!

Tacy poważni userzy a zachowują się jak dzieci w piaskownicy… :?

Co do działu Na luzie - i tak dobrze, że ten dział nie zmienił się w coś podobnego do mydelniczki na cafe allegro…

I tak oto mamy wreszcie pełny obraz i genezę sytuacji :mrgreen:

A czymże w końcu staje się dział Na Luzie ?