Cyrkulacja powietrza...i podkrecanie x2 3800

(Xxxhardcorexxx) #1

Witam...

Jestem początkującym overclockerm i to jest właśnie początek moich przygód z tym działem związanych. Mam do was kilka pyta (do grupy bardziej doświadczonych O/C)

1.Zakupiłem sobie dwa wiatraczki do obudowy (2x 80mm) jeden to zeleman 1700-3000 obr zamontowany z tyłu drugi to collermaster zamontowany z przodu .Mam kupe kabli co zakłuca pewnie cyrkulacjię powietrza. Ale oporcz kabli zakupiłem sobie na porca arctic_cooling_freezer_64_pro

http://www.allegro.pl/item376742938_arc ... 2_pwm.html

co tez moze powodować zakłucenie ponieważ jest dosć duzy :smiley: . Gdzies czytałem ze przy zamkniętej obudowie jest leprzy przepływ poiwetrza włanie jeżeli ma sie zamontowane tak wiatraki...a u mnie chyba to wszystko przeszkadza. (kable i ten coler) tak pisze i pisze i sam niewiem do czego zmierzam:D a tak jak mam zwiększyć te obieg powietrza i czy wogole sie opłaca bo i tak teperatura spadła sporo po zamotowaniu tedo wszystkiego.

2 .tak temperatura temperaturą ale ja nie kupowałem tego tylko dla niskiej temp. mianowicie założyłem sobie ze podkręcę procka ok. bez tych wszystkich wiatraków ktore kupiłem. mojego athlona x2 3800 udało mi sie podkręcić do 2,4ghz co oczywiście nie jest satysfakcjonującym rezultatem. A po zamontowaniu tych colerów. wynik pozostał ten sam czyli 2,4ghz :oops: oczywiście zmniejszyłem taktowanie pamięci... i tak przypuszczam ze moze to być zasilacz...bo mam szajs mode come feel 350 w...lub moja płyta główna MSI K9N Neo 550 nForce...która nie wiem może nie obsługuje większej częstotliwości porca. aha i na płycie niemam ustawiania napięc procka .

w miare możliwości pomóżcie:D z góry dzięki pozdro

(Nethalythic) #2

Wymień na Corsair 450W albo Ocz Stealthxtreme 500W

no chyba że chcesz spalić kompa, bo tak sie stanie jak będziesz kręcił cokolwiek na tym dziadostwie.

Muszą gdzieś być. Może zaawansowana zakładka którą się włącza jakimś skrótem. Poszukaj w manualu, jak nie to zaauktualizuj bios ;]

(Xxxhardcorexxx) #3

też myslałem nad tym oczem a co jak to płyta głowna??

(Nethalythic) #4

Zazwyczaj jeśli nie można znaleźć opcji do O/C w manualu w biosie trzeba nacisnąć jakiś klawisz bo zdarza się że opcje są ukryte. U kumpla kiedyś musiałem nacisnąć ctrl+g żeby zadziałało. Poszukaj w manualu do płyty głównej zaawansowanych opcji (overclocking) , spróbuj zaaktualizować bios na nowszą wersje.

(Xxxhardcorexxx) #5

ale dobra nie chodzi i o te napięcia:D chodzi mi o to ze nie chce sie podniesc system jak go ustawie na 2,5ghz. moze zasilicz daje mu za małego kopa i niemoze sie podniesc??

(Garfield) #6

Massivdicky powiedz mi co to jest zeleman, poiwetrze i porc ?

pisz poprawnie po polsku... [-o<

pierwsze słyszę aby wiatrak zakłócał obieg powietrza w budzie... :expressionless:

sam odpowiedziałeś sobie na pytanie... obieg powietrza w obudowie jest b. ważny =D

zastosuj się do rady neth'a i kup jakiś porządny zasilacz:

-Corsair 450W

-BeQuiet 400W

-Chieftec 450W :wink:

(Goodprogram) #7

Też masz problemy.

To mało słyszales

Nie serii GPS.

Massivdicky , zaawansowane opcje w biosie można odblokowac ctrl+f8 ale nie jestem w 100% pewien.

(Xxxhardcorexxx) #8

a napewno nie jest to płyta główna??

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 16:37 został dopisany post przez Massivdicky

milan.torun , nie łap mnie za słówka:D każdy kto obczaja wie o co biega :smiley: o to chodzi ze ten freezer jest duży i blokuje wiatrak z tyłu. zasłania go

(Nethalythic) #9

Czy Ty w ogóle czytasz co ludzie piszą? Dostałeś już pare odpowiedzi a Ty non stop to samo pytanie zadajesz.

(Xxxhardcorexxx) #10

ok ok kupie se zasilacz. bez nerwów złość urodzie szkodzi :razz: panie Neth . ale nikt mi nie odpowiedział konkretnie . i wiem tyle ile wiedziałem ze muszę kopic zasilacz. Pozdrawiam i nienerwowo panowie :smiley:

(Garfield) #11

to ty masz ten wiatrak tak ustawiony aby wdmuchiwał powietrze ?? ... =D>

to chyba dobrze, że zasłania freezer'ka zimne powietrze nadmuchuje na radiator, po czym wydmuchiwane jest ciepłe ... :wink:

(Xxxhardcorexxx) #12

ty jakoś nie czaisz bazy milan.torun , ... widziałeś kiedykolwiek tego freezera? zapomnijmy o tym poście wogóle ok?pozdrawiam

(Garfield) #13

wiem jak wygląda, pracuje i jakie ma rozmiary...

tak jak napisałem "zasłania" tylni wentylator bo ten tylni wentylator musi wydmuchiwać ciepłe powietrze :wink:

(Xxxhardcorexxx) #14

no i oto mi chodzi :smiley: właśnie... i tu chyba teraz nie ma wielkiej cyrkulacji powietrza?

(Garfield) #15

czyli wg. ciebie wydmuchiwanie ciepłego powietrza nie jest dobrym pomysłem... fajnie =D> :x

(Xxxhardcorexxx) #16

a tak poza tym milan.torun , ja myślałem ze to jest forum. i ze tu ludzie przychodzą z problemami (nawet z najgłupszymi) i inni starają sie pomoc. A nie tak jak ty naśmiewać sie z nich ...także mniej szacunek dla każdego , bo ta zbytnia pewność siebie może cię zgubić.

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 17:32 został dopisany post przez Massivdicky

boże jest i daj se siana człowieku. chyba to oczywiste ze przedni wdmuchuje zimne a tylni wydmuchuje ciepłe

(Garfield) #17

dziękuje za pełne pouczeń słowa :wink:

co do tego wydmuchiwania... wcześniej napisałeś, że dobra cyrkulacja powietrza nie polega na wydmuchiwaniu ciepłego powietrza, ale dobra... zapomnijmy... teraz już wiesz... problemy rozwiązane =D> pozdro :wink:

(Xxxhardcorexxx) #18

nic takiego nie pisałem. lub źle mnie zrozumiałeś.. no najlepiej zapomnieć

(Goodprogram) #19

milan.torun , weź daj se siana, dobra ?

W kazdym temacie uczepisz się jednego wyrażenia i powtarzasz to przez kolejnych 10 postów.

:x

(Xxxhardcorexxx) #20

oo goodprogram , czyli to nie pierwszyzna milan.torun , ?? woli się nabijać niż pomagać ...lub nie jest po prostu dość mądry żeby pomóc, .pozdro