Czarny ekran i zawieszająca się klawiatura


(disign) #1

Witam,

mam taki problem z Windows 10 gdyż po jakimś czasie pracy, czy to w trakcie oglądania Youtube nagle mi gaśnie monitor robi się czarny i dopiero po resecie system uruchamia się normalnie. Przed chwilą też mi się to przydarzyło ale przy użyciu skrótu Ctrl+ Shift+ Esc włączył się ponownie ekran i pojawiła się  informacja o treści mniej więcej takiej " 'Sterownik ekranu uległ awarii ale odzyskał sprawność". Czy to wina systemu czy możę moja karta graficzna powoli pada? 

 

Mam jeszcze jeden problem mianowicie klawiatura podłączona przez port PS/2 zawiesza mi się po jakimś czasie działania systemu.

Da się coś zrobić z tymi problemami czy tylko przeinstalka?

 

konfiguracja:

CPU Core2Quad Q660 2,40Ghz

Mobo: Asus P5N-E SLI

Ram 3x1 Giga Kingston 800Mhz

Grafika Asus Geforce GTX 560 Ti

Dysk SSD 120Giga KIngston

Dysk 500 GB
Dysk2 250 GB

Zasilacz  Deus M1 650 chyba

 

za pomoc z góry dziękuję.

 


(Bogdan_G) #2

Stary komputer zdaje się nie dźwigać dysków - pod dłuższym obciążeniu niewydoli zasilacz?

A pokaż screen z open hardware monitor. http://www.programosy.pl/program,open-hardware-monitor.html


(disign) #3

Proszę bardzo, znowu mi zgasł ekran ale udało mi się zrobić scrina tez go dołączam.  

2016-07-17 (1).png

2016-07-17 (2).png

2016-07-17 (4).png


(Bogdan_G) #4

To jeszcze wrzuć screen ze spacesniffera. http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer,Program,Windows,37537.html

Klikniesz w dysk systemowy i wyświetli się, co w nim zajmuje miejsce, ale to nie o to biega. Masz kliknąć w menu Edit, w Configure i ma być w okienku opcji zaznaczone dwie pozycje na samym dole. Potem OK, zrestartujesz program i zaznaczysz dysk systemowy. Wtedy dopiero zrobisz screen. Zorientujemy się, ocb.

 

Masz za mało pamięci, bo system, dyski i urządzenia biorą swoje, a pozostałe 1.1GB, to mało nawet do obsługi Firefoxa z trzydziestoma kartami.

Ustaw “na sztywno” stronicowanie na jakie 2000MB, to znaczy rozmiar początkowy i rozmiar maksymalny tyle samo. Wtedy pamięć stronicowania nie fragmentuje się, a jest lepiej przydzielana przez system.

 

Temperatury, napięcia OK.


(disign) #5

Zrobiłem tak jak prosiłeś.

 

Mam za mało pamięci - a mógłbyś poinstruować mnie jak ustawić na sztywno stronicowanie?

2016-07-17 (6).png

2016-07-17 (5).png


(Bogdan_G) #6

A nieprawda. Nie kliknąłeś w Edit i Configure. Nie ustawiłeś tak:

001494.jpg

Gdybyś ustawił, toby Ci się wyświetliła przestrzeń dyskowa zarezerwowana przez system tzw obszar Unaccessible. Wychodzi na to, że masz dysk już zapchany, tylko tego nie chcesz widzieć. W trakcie pisania, czy oglądania YT, system wyłącza monitor, bo taki ma plan zasilania, a na dysku system nie obsłuży więcej do granic zapchania.

 

Masz menu start, na Komputer klikasz PPM, wybierasz właściwości zaawansowane, opcje wydajności, zaawansowane, plik stronicowania dla zaznaczonego dysku masz przycisk Ustaw, - napisałem Ci już  “Ustaw “na sztywno” stronicowanie na jakie 2000MB, to znaczy rozmiar początkowy i rozmiar maksymalny tyle samo. Wtedy pamięć stronicowania nie fragmentuje się, a jest lepiej przydzielana przez system”. Potem OK zastosuj restart systemu i tyle. Będzie na dysku swapfile.sys miał rozmiar 2000MB i ani mniej, ani więcej.


(disign) #7

Faktycznie pomyliłem się, naprawiam swój błąd. 

2016-07-18 (2).png


(Bogdan_G) #8

W tym przypadku może pomóc uwolnienie systemu z zbędnego balastu programem privazer http://www.dobreprogramy.pl/PrivaZer,Program,Windows,36438.html

Drugie, to wybór, co się pozbyć z wirtualnych dysków onedrive i dysk google, żeby zwolnić miejsce. Te wirtualne dyski tłuką też backupy. W appdata też masz dużo za dużo.

Trzecie, to na ten stan przeładowania dysku może pomóc powiększenie partycji systemowej o jakie 40GB http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

O ile druga partycja jest też podstawowa. Musisz wyłączyć przywracanie systemu na wszystkich dyskach, hibernację i stronicowanie. To pliki nieprzesuwalne. Po restarcie komputera w easusie przesunąć suwak w prawo, o ile trzeba. Bardzo ładnie u mnie to zrobił i nic nie straciłem, ale trzeba dokładnie czytać. Zresztą, program po polsku.

Potem sobie włączysz przywracanie systemu, hibernację i stronicowanie.


(disign) #9

Niestety zwiększenie pamięci wirtualnej nie wiele dało, nadal się zawiesił ale drobny postęp to był. 

 

Czyli tak najpierw wyczyścić programem PrivaZeer system. Następnie zrobić porządek na dyskach one drive i dysku google.

Jeśli chodzi o dysk google to czy zmiana folderu w którym są zapisywane synchronizowane pliki z partycji C na partycję D może pomóc czy to nie ma znaczenia?

 

 

 

 


(Bogdan_G) #10

Jak jest tylko taka możliwość, to tylko tak robić - ustawić folder cache na D.


(disign) #11

Wkurzyłem się i zrobiłem prze instalkę systemu i teraz po zainstalowaniu mam przydzielonej pamięci wirtualnej przez system 1280MB. Nie jest to za mało w moim przypadku?


(Bogdan_G) #12

Raz, że system przydzieli więcej, a raz mniej, a to systemowe przydzielanie jest do… kitu. Ustaw na sztywno - zaznacz drugą partycję bez stronicowania, a po zaznaczeniu dysku systemowego kliknij w Ustaw i daj rozmiar początkowy 2000MB i rozmiar maksymalny 2000MB. Takie ustawienie zapobiega fragmentacji.

Ludzie przy systemowym ustawieniu stronicowania kombinują z zrzucaniem pamięci, z defragmentacją pliku wymiany, a ustawienia na sztywno daje spokój w tym zakresie. Ustawiasz na sztywno, zapominasz i OK.


(disign) #13

dobra właśnie tak zrobiłem i zobaczymy czy to rozwiąże problem.  OneDrive zapisuje mi pliki na dysku D, mam nadzieję że to rozwiąże problem.


(disign) #14

Ustawiłem tak jak pisałeś ale mimo to znowu mi ekran się wyłączył. nie wiem co jest.


(Bogdan_G) #15

A ostatnie errory systemowe w podglądzie zdarzeń? We właściwościach błędów pisze ocb. Może to sterownik ekranu, albo strachy grafy?


(disign) #16

Kurde nie wiem, nie zaglądałem do podglądu zdarzeń


(Bogdan_G) #17

Dałbyś logi FRST. Wklej zawartość na wklej.org, a tu linki. W logu addition.txt pokaże wszystkie errory, a i inne sprawy.


(disign) #18

Przoszę.

 

http://wklej.org/hash/f9c0c97245e/

http://wklej.org/hash/11892ff0cb5/


(Bogdan_G) #19

Pierwsze, to odinstaluj dokładnie AVG http://www.programosy.pl/program,avg-remover.html

Zobaczymy, czy ustąpi konflikt systemowego efswrt.dll (Storage Protection Windows Runtime DLL), oraz blokowanie Usługi Dostęp do danych użytkownika. AVG to główny szkodnik - według mnie.

 

Włącz defender, - wystarczy.

 


(disign) #20

Tak jak prosiłeś odinstalowałem AVG tym programem i zrobiłem ponownie skan.

 

http://wklej.org/hash/fd0d78b8230/

 

http://wklej.org/hash/b524b5a5441/