Czarny ekran jedno długie piknięcie dwa krótkie bios

Hej, wczoraj wpadłem na pomysł aby zaktualizować Windowsa 7 do 10 na starym kompie, ale wyskakiwal błąd więc wpadłem na pomysł aby zrobić formata I odpalić Windowsa z pendrive I tutaj pojawił się problem, na początku nie dało się odpalic w biosie pendrive, następnie wyskakiwal błąd od rutusa, że możliwość jest uruchomienia tylko jako UEFI A NIE LEGACY więc ustawiłem wszystkie ustawienia na uefi I zaczęła się jazda, odrazu w tym samym momencie przestała działać karta graficzna gtx 560 twin froze, ale zintegrowana działa I wtedy nie pika, próbowałem już wyciągać baterie oraz tą złączką zresetować biosa I nic, dalej gdy podłącza kartę graficzną to pika I czarny ekran, pomoże mi ktoś ustawić biosa aby czytało kartę graficzną?

Ps1. Czy jak karta graficzna jest w kompie, ale ma odlaczone kabelki I podczas działania komputera powalczy się kabelki może się ona spalić?

Spec:
Karta graficzna : gtx560 twin froze
Procesor amd a10 5700
Płyta główna: ms 7800

Ty na trzeźwo, czy po imprezie kanonizacyjnej jeszcze po kielichu? :wink:

150 watową kartę chcesz odpalić z 75W pcie?
Wyjmij ją do instalacji, może dziadek padł z wieku, zainstaluj na integrze W10 i potem podłącz 560 i się baw.

No i To jest dobra odpowiedź, jak przyjdę do domu będę pisal czy mi się udało :smiley:

Dalej nie działa, włącza się tylko na zintegrowanej karcie na 560 bios wydaje piknięcia jedno długie I dwa krotkie

To nie tak, że karta padła, no komputer na niej działał, ale gdy ustawiłem w biosie ustawienia na uefi to wtedy zaczął się cyrk,

A Windows już zainstalowany, zrobię zdjęcia jak mam ustawiony bios

Prawdopodobnie właśnie tak, ten komunikat wskazuje na problem z grafiką. W takim wieku to norma.
Możesz wyjąć dysk z W10, podpiąć live CD z Linuksem i pobawić się ustawieniami BIOS, ale ja bym dał kartę znajomemu, niech wsadzi na 5 minut do swojego kompa i będzie wszystko jasne. :slight_smile:








Zaraz podłączę pod innego kompa

I nie zapomnij o monitorze do niej podpiać, i o zasilaczu, ta karta trochę ładnie i z 350W na 12 powinieneś mieć minimum.

ACPI daj na [Enabled] czy [Auto] czy co tam masz.

Co masz pod Primary Video Device?

Karta na drugim kompie działa

No to daj peg i przełącz kabel do karty

1 polubienie

Ale jak podłącze karte, to nie wejdę nawet do biosa, tak jakby nie czytało karty, że nawet monitor się nie włącza A na zintegrowanej to samo, chyba ze coś nie rozumiem

Ponieważ nie ma ustawienia [Auto] jeśli chcesz użyć karty zintegrowanej trzeba by przełączyć w BIOS :joy: Możliwe, że samo wykrywa, ale diabli wiedzą :smiley:

Poważnie. Kiedy komputer był czyszczony? Przeczyść slot PCI-E, możesz wyciągnąć odkurzaczem. Ale delikatnie, żebyś nie URWAŁ.

1 polubienie

Tak samo tutaj (zdjęcie 1) jest do wyboru win7 I właśnie jak wybiorę win7 to pojawiają się takie opcje (zdjecie2) i właśnie tutaj na początku ustawiłem na uefi a nie legacy I wywalilo mi karte


Na zintegrowanej działa, chodzi mi o tego gtx 560, jego mi nie czyta

Odłącz komputer od zasilania i…

Nie wierzę chlopaki poszlo, ruszył na gtx560 e wyskoczył taki błąd, ale chociaż do biosa mogę wejść

:stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie