Czarny monitor

Witam,
Mam problem z komputerem. Do dzisiaj działał normalnie, ale podczas normalnego użytkowania windowsa wyskoczył mi blue screen i po tym jak komputer się zresetował nic nie było wyświetlane. Po ponownym uruchomieniu czarny ekran pozostaje nie pokazuje się nawet logo płyty głównej więc nie mam nawet jak dostać się do biosu.

Rozbierz i sprawdź czy odpalają wentylatory w środku i czy nie ma jakiejś zapalonej kontrolki na płycie.
Jeżeli nie kręcą się normalnie, stawiam na walnięty zasilacz.

Ogólnie przyczyn może być mnóstwo w tym padnięty procesor -
nie miałeś może wcześniej problemów z temperaturami?

Wszystko działa wentylatory chodzą zasilacz też.

Ogólnie przyczyn może być mnóstwo w tym padnięty procesor -
nie miałeś może wcześniej problemów z temperaturami?

Od początku tego roku wyskoczyły mi może z 2 blue screeny ale po za tym nic.

Żadnych dźwięków przy włączaniu?
Żadna kontrolka na płycie się nie świeci?

Jak jest coś nie tak z procesorem, objaw jest taki właśnie, że monitor jest czarny, zero sygnału.
To, że zasilacz teoretycznie “działa” i wentylatory “chodzą”, też nie musi oznaczać, że wszystko z nim ok.

Hej,

Nie masz płyty głównej ze zintegrowaną kartą graficzną? Jeśli tak, odepnij kartę dedykowaną, przełącz monitor do karty zintegrowanej i odpal komputer. Jeśli pojawi się obraz, mamy do czynienia z uszkodzoną kartą graficzną.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Komputer uruchamia się jak zwykle (nie licząc braku obrazu)

Mam tylko zintegrowaną

Ja w takim razie stawiam prawododpobnie na procesor (jeżeli ma zintegrowaną grafikę tym bardziej).

No to napisz jeszcze, co jest wewnątrz komputera - jaki procesor, ile pamięci, jaki dysk i z jakiego systemu korzystasz.

Sprawdziłbym, czy to nie problem w pamięci RAM - jeśli posiadasz więcej kości pamięci, to uruchom tylko na jednej i sprawdź, czy jest jakiś postęp. Jak nie, zmieniasz miejsce - czyli tę samą kość wkładasz do innego gniazda - i tak wszystkie kombinacje sprawdź. Jeśli przy którejś pojawi się obraz, uszkodzona jest kość RAM. Miałem kiedyś taki przypadek, że uszkodzona kość RAM powodowała brak obrazu.

Serio, czarny monitor i brak obazu przy problemie z ramem?
Przyznam szczerze nigdy się nie spotkałem.

Albo… uszkodzony monitor :slight_smile:

Procesor to stary amd athlon, ramu mam 8 gb ddr3, dysku nie pamiętam ale jakaś toschiba a system to windows 7

Monitor sprawny, bo niby czemu miałby się zepsuć po blue screenie?

Oki, czyli teraz trzeba wykonać te testy z kośćmi RAMu. Daj znać, jakie efekty!

Robiłem już testy z ramem i to nic nie pomogło, bo mam tylko 2 wejścia więc szybko poszło.

Niekoniecznie po bluescreenie… czasami tak się zdarza… “nieszczęscia chodzą parami”… :slight_smile:
ale sprawdz zasilacz też… nic innego nie przychodzi do głowy

Monitor raczej sprawny bo jak kabel odłączyłem, to wyskoczył brak kabla.

A ile kości RAM - jedną czy dwie?

  • Do jakiego złącza masz podłączony monitor?
  • Masz możliwość sprawdzić działanie monitora z innym komputerem?
  • Pamiętasz, jaką masz płytę główną?

Kość jest 1.
Monitor chodzi na VGA (ale nie było z nim wcześniej żednych problemów)
Nie mam jak sprawdzic monitora ale raczej działa bo wyświetla komunikaty.
Płyta główna, to asrock am1b-mdh