Czego oczekujesz od Windows Seven

Jak w temacie, wypisujemy czego chcielibyśmy w Windows Seven. Ja zacznę:

Optymalizacja

animację (nie lubię jak mi coś znienacka na ekranie wyskakuje, wole jak wszystko się animuje)

Prostotę (fajnie jakby wystarczyła umiejętność obsługi myszki żeby być panem swojego sprzętu)

Rozpoznawanie mowy po polsku

Teraz wy coś też napiszcie albo skomentujcie;)

Nie za wcześnie? :slight_smile:

Przede wszystkim chciałbym aby był tani. Nie lubię jak OS jest drogi :wink:

Lubię jak coś ładnie wygląda. Wiem, że to zwiększenie wymagań systemu ale cóż, jak pytasz to masz :wink:

I tyle :wink: Więcej nie wymagam :smiley:

Musi być bezpieczniejszy, funkcjonalny, szybciej sie uruchamiać i być tani.

Bezpieczny i stabilny(Ukłon w stronę Visty :x ,)ładnie wyglądać(akurat tutaj do Visty nic nie mam,bo wyglądać to wyglada ładnie :slight_smile: ),ale jednocześnie nie chlać pamięci nie wiadomo ile.Zgadzam się że tani być powinien :smiley: ,aaa i i powinien dobrze wykorzystywać zasoby kompa :lol:

P.S. Jeśli chodzi o moje zdanie to Microsoft powinien się bardziej postarać,bo Vista to raczej niewypał.Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

z tym żeby był tani to też fakt, Vistę home premium można już nabyć za 250zł (dane ze skapiec.pl), może seven będzie za 200zł…

a ja bym chciał żeby miał małe wymagania… bo o Viście to na tym sprzęcie mogę sobie tylko pomażyć… a o Seven może by ruszył :slight_smile:

Powinien być stabilny i ładny jak Vista, mieć wymagania sprzętowe jak XP i do tego powinien szybszy niż ww systemy.Ja osobiście mam XP i chcę z XP od razu przesiąść na Seven więc mam nadzieje że spełni moje oczekiwania:)

żeby nie było tyle wersji co visty tylko żeby było home i ultimate :wink:

żeby home kosztował 200zł

żeby miał lepsze wyniki w grach niż vista (czyli też wyższe od xp)

żeby czas bootowania trwał powiedzmy 5sek

żeby miał ładny interfejs

a ja bym chciał aby wmontowali coś podobne jak w wii

sterowanie głosem i gestami, funkcja ekranu dotykowego i jak wyżej tz. małe wymagania i ZA DARMO! !!

Ja chce aby był stabilniejszy, dał się konigurować na wszelkie sposoby i co najważniejsze !!

Musi być bezpieczny !!

Żeby folder domowy czyli konta użytkowników jak i Program Files w czasie instalacji Windowsa 7 instalowały się na inną partycję dobre w czasie awarii systemu ratunek przed formatem C:.

Logując się do sytemu na hasło już folder domowy dokładnie każde osobne konto użytkownika są odszyfrowywane przy logowaniu się, coś w stylu jak TrueCrypt (szyfrowanie danych w locie) a przy wylogowaniu nawet po wyłączeniu prądu konto jest bezpieczne i wszystkie dane, czyli tworząc dodatkowe konto Windows7 tworzy szyfrowanie, że przy awarii, zepsucia podzespołów komputera, gdy jest na gwarancji dajemy go do serwisu i przynajmniej to co jest w katalogu użytkownika hasła, loginy jakieś niedokończone prace są bezpieczne, tak samo z jakąś dystrybucją Linuksa typu Live po uruchomieniu go żeby nikt nie grzebał w cudzych kontach w systemie Windows, lub po próbie wyciągnięcia twardego dysku żeby był bezpieczny nawet przed kradzieżą, żeby system Seven miał to w sobie i bardzo dobre szyfrowanie kaskadowe lub z pedrivem wkładasz pendrive z zawartością wpisujesz hasło i się logujesz do systemu jakiś tani pendrive tylko do logowania się uruchomienia Systemu.

Jeżeli kupiłem grę to jest moja i przy instalacji ważne dane kopiowały się do mojego konta jak i Cd-Key-e z gier i tylko właściciel ma dostęp do gry a nie tak jak teraz wszystko trzyma w Program Files i każdy ma dostęp, tak samo z drogimi programami.

W końcu po co są konta żeby ileś userów (siostry, bracia, kudzyni) korzystało z jednego systemu, ale nie znaczy że mają mieć dostęp do moich programów czy gier.

Nawet w kafejce internetowej gdybym utworzył sobie konto z pozwoleniem administratora to mógłbym tam trzymać nawet ważne dane i niepowołane ręce nie mieliby dostępu oczywiście Format C: wszystko by zepsuł ale przynajmniej nikt dostępu by nie miał to by był system bezpieczny na razie takiego niema ale patent jest mój :lol:.

Ach jeszcze żeby robił dokładne logi do pliku tekstowego czy html wszystko gdzie się coś zainstalowało, plus opcjonalnie do włączenia jak ktoś chce kopię ważnych plików z zainstalowanych aplikacji takie coś:

Instalując dowolną aplikację żeby System Seven monitorował co się dzieje z instalacjami aplikacji żeby w czasie rzeczywistym robił kopię kluczy rejestru, i kopię wszystkich ważnych plików wraz z katalogami gdzie się zainstalowały do jakiej lokalizacji czyli do partycji systemowej C:\Windows, C:\Windows\System32, regedit itd; z danej instalowanej aplikacji i do wskazanej przez siebie lokalizację je kopiował jako kopia zapasowa na hasło np: D:Moje kopie lub Płytę DVD, pendrive itd.

Po formacie C: instalując Windows7 na C:\windows system jest czysty, wszystkie aplikacje które były wcześniej zainstalowane na D:\Program Files dalej są, ale nie wszystko działa poprawnie bo brakują ważne pliki w katalogu np: C:\Windows]System32 czyli przywracało by się te klucze z rejestru plus ważne pliki gdzie były wcześniej zainstalowane czyli na partycję systemową system Seven automatycznie sam je skopiuje przywróci z kopii tam gdzie mają być, restart komputera i ok! !!

Żeby w końcu dane były zabezpieczone i bezpieczne

PiotrVista i żeby administrator miał dostęp do wszystkich folderów np. c:\users C:\Documents and Settings…

  1. Bezpieczny

  2. Bezpieczny

  3. Bezpieczny

  4. Bezpieczny

  5. Bezpieczny

  6. Bezpieczny

  7. Bezpieczny

  8. Bezpieczny

  9. Bezpieczny

  10. Stabilny

ja od 7 oczekuję:

1.zmiana interfejsu- obecny klepią już od 18lat (win95) z małymi zmianami w xp i większymi w viscie. Interfejs ten jest już “przestarzały” i czas na zmianę. Najlepiej jakby było coś takiego: http://osbeta-forum.ovh.org/concept/Vie … ini/10.jpg, http://osbeta-forum.ovh.org/concept/Vie … mini/2.jpg albo http://osbeta-forum.ovh.org/concept/Vie … mini/3.jpg

  1. wprowadzenie zapowiadanego od lat WinFS - nowego systemu plików

3.mniej edycji- home i ultimate by wystarczyły

  1. wprowadzenie do systemów domowych programu “serwer” który umożliwił by zrobienie serwera dla multimediów i innych plików oraz postawienie stron- nie każdy webmaster (szczególnie początkujący ) czy użytkownik domowy potrzebuje od razu Windows serwer 200x który byłby serwerem dla firm, portali (ogólnie dla biznesu) a narzędzie serwer wbudowane w windows 7 było by odpowiednikiem WS200x tylko że sprzeznaczeniem na proste uddostęnianie stron, multimediów i innych

5.więcej programów wbudowanych w system żeby nie trzeba było nic instalować po instalacji Windows. Wywalenie (lub dodanie opcji które spowodują że staną się one przydatne) painta, wordpada,notatnika, Windows Mail(zamienić na outlook z office’a) rejestratora dżwięków gdyż możliwości tych progsów to jakaś kpina.

  1. wbudowanego pakietu microsoft office 2007/9 (loznaczenie mało ważne :stuck_out_tongue: ) Powert Point, Word, Excel, OneNote (następca notatnika) i Outlook (zamiast Windows Mail)

  2. Protection center (centrum ochrony) okno coś na wzór norton 360 czyli w 1 oknie wszystkie usługi bezpieczeństwa (av, firewall, antispyware, backup , Windows Update itp…)

8.Spech recognition (rozpoznawanie mowy) w języku pl (to raczej marzenie :stuck_out_tongue: ) lub chociaż by było tak żźe do 7 można gadać po ang przy interfejsie pl

  1. Windows configuration tool - narzędzie konfiguracyjne Windows- czyli w 1 miejscu wszystkie opcje konfiguracji systemu- teraz w Windows jest zbyt dużo narzędi konfigyracyjnych które są pochowane w systemie…

  2. wielojęzyczność systemu- na 1 płycie język narodowy i język żródłowy (czyli Angielski) systemu. Podczas instalacji wybierało by się który język ma być domyślny a który dodatkowy. A po instalacji można się przełączać między językami (dodatkowo w wersji bogatszej [ultimate] mośżna by doinstalowywać języki z poziomu apletu “język interfejsu Windows” co w wersjio uboższej nie było by dostępne.

10.Windows Programs Installer (WPI)- instalator programów systemu Windows- naezędzie które instalowało by programy i gry praktycznie bez ingerencji usera- w panelu starowania/ WPI control center wybierało by się lokalizację dla nowo instalowanych progsów, programy instalawane przez WPI instalowane by były w specjalnej strefie systemu tzw programs center która działała by na tzw security profile czyli program miał by tylko te uprawnienia które w danej chwili potrzebuje. Dodatkowo WPI podczas instalacji sprawdzał by na specjalnym serwerze producenta oprogramowania które jest instalowane czy pliki instalatora są identyczne jak te na serwerze i w przypadku wykrycia różnic w strzymywałby instalacje i informawał usera nast. kom:

"instalacja została przerwana z powodu wykrycia niezgodności plików instalatora z tymi na serwerze producenta.

Program ten może byc sdzkodliwy dla tego pc- nie zaleca sie kontynuowania instalacji. Jeśli mimo to chcesz zainstalowac to oprogramowanie kliknij na" kontynuuj""

to chyba tyle…

ja od 7 oczekuję:

1.zmiana interfejsu- obecny klepią już od 18lat (win95) z małymi zmianami w xp i większymi w viscie. Interfejs ten jest już “przestarzały” i czas na zmianę. Najlepiej jakby było coś takiego: http://osbeta-forum.ovh.org/concept/Vie … ini/10.jpg, http://osbeta-forum.ovh.org/concept/Vie … mini/2.jpg albo http://osbeta-forum.ovh.org/concept/Vie … mini/3.jpg

  1. wprowadzenie zapowiadanego od lat WinFS - nowego systemu plików

3.mniej edycji- home i ultimate by wystarczyły

  1. wprowadzenie do systemów domowych programu “serwer” który umożliwił by zrobienie serwera dla multimediów i innych plików oraz postawienie stron- nie każdy webmaster (szczególnie początkujący ) czy użytkownik domowy potrzebuje od razu Windows serwer 200x który byłby serwerem dla firm, portali (ogólnie dla biznesu) a narzędzie serwer wbudowane w windows 7 było by odpowiednikiem WS200x tylko że sprzeznaczeniem na proste uddostęnianie stron, multimediów i innych

5.więcej programów wbudowanych w system żeby nie trzeba było nic instalować po instalacji Windows. Wywalenie (lub dodanie opcji które spowodują że staną się one przydatne) painta, wordpada,notatnika, Windows Mail(zamienić na outlook z office’a) rejestratora dżwięków gdyż możliwości tych progsów to jakaś kpina.

  1. wbudowanego pakietu microsoft office 2007/9 (loznaczenie mało ważne :stuck_out_tongue: ) Powert Point, Word, Excel, OneNote (następca notatnika) i Outlook (zamiast Windows Mail)

  2. Protection center (centrum ochrony) okno coś na wzór norton 360 czyli w 1 oknie wszystkie usługi bezpieczeństwa (av, firewall, antispyware, backup , Windows Update itp…)

8.Spech recognition (rozpoznawanie mowy) w języku pl (to raczej marzenie :stuck_out_tongue: ) lub chociaż by było tak żźe do 7 można gadać po ang przy interfejsie pl

  1. Windows configuration tool - narzędzie konfiguracyjne Windows- czyli w 1 miejscu wszystkie opcje konfiguracji systemu- teraz w Windows jest zbyt dużo narzędi konfigyracyjnych które są pochowane w systemie…

  2. wielojęzyczność systemu- na 1 płycie język narodowy i język żródłowy (czyli Angielski) systemu. Podczas instalacji wybierało by się który język ma być domyślny a który dodatkowy. A po instalacji można się przełączać między językami (dodatkowo w wersji bogatszej [ultimate] mośżna by doinstalowywać języki z poziomu apletu “język interfejsu Windows” co w wersjio uboższej nie było by dostępne.

10.Windows Programs Installer (WPI)- instalator programów systemu Windows- naezędzie które instalowało by programy i gry praktycznie bez ingerencji usera- w panelu starowania/ WPI control center wybierało by się lokalizację dla nowo instalowanych progsów, programy instalawane przez WPI instalowane by były w specjalnej strefie systemu tzw programs center która działała by na tzw security profile czyli program miał by tylko te uprawnienia które w danej chwili potrzebuje. Dodatkowo WPI podczas instalacji sprawdzał by na specjalnym serwerze producenta oprogramowania które jest instalowane czy pliki instalatora są identyczne jak te na serwerze i w przypadku wykrycia różnic w strzymywałby instalacje i informawał usera nast. kom:

"instalacja została przerwana z powodu wykrycia niezgodności plików instalatora z tymi na serwerze producenta.

Program ten może byc sdzkodliwy dla tego pc- nie zaleca sie kontynuowania instalacji. Jeśli mimo to chcesz zainstalowac to oprogramowanie kliknij na" kontynuuj""

to chyba tyle…

Jak Administrator może mieć dostęp do zaszyfrowanego konta, używałeś programu TrueCrypt, fizyczny dostęp niemożliwy, wyłączasz komputer i wszystkie konta są zaszyfrowane ani śladu po plikach nic nie widać, tak samo jak z szyfrowaniem w TrueCrypt.

Nawet w XP Administrator może nie mieć dostępu do zwykłego konta po zaznaczeniu, ale do plików znajdujących się na tych kontach można wejść za pomocą wyciągnięcia twardego dysku i zamontowaniu do innego komputera lub uruchomieniu Linuksa LiveCD.

Żeby kosztował stówke a nie trzy :expressionless:

Dopiero co dostaliście Windows Vista, który muli wam na kompy, bo macie za słabe a już nie możecie się doczekać Seven?

Jason X , sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie :wink: