Czego oczekujesz od Windows Seven

Przede wszystkim żeby był stabilny i żeby system miał wymagania na miarę swoich czasów :wink:

Co do wyglądu… żeby był piękny w swojej prostocie

od Windows Seven oczekuję:

-profili służących do konkretnych zadań, przełączanych po ich przełączeniu lub samodzielnie po wybraniu aplikacji

-wywalenia śmieci z systemu i łatwości w dodawaniu/usuwaniu składników

-żeby wreszcie był niedostępny dla tych, którzy nie zapłacili

-wbudowane bezpieczeństwo ( wirusy, spyware, adware, nieuprawniony dostęp, blokowane funkcje programów które ingerują w system za pośrednictwe mechanizmu znanego z visty, IE 9, … )

-widoczność wszystkiego co się dzieje

-dla zaawansowanych i mulących aplikacji, żeby system automatycznie ograniczał im ilość RAM-u i dawał na stabilne funkcjonowanie systemu

-sposobu użytkowania zależnego od użytkownika, nie wymuszania

-wszystkie automatycznie ściągane sterowniki

-być może nowego protokołu łączenia z siecią, który byłby zupełnie inny, ale współpracował ze starym

-no i jednak, żeby była funkcja zalogowania w trybie zgodności ze starszymi ( teraźniejszymi ) aplikacjami

-zarządzanie włączonymi nieużywanymi procesami w czasie teraźniejszym automatycznie

-komunikatów mówiących coś więcej niż 0x00008xer965

-żeby poprzednia nazwa kodowa BlackBomb nie okazała się prawdziwa, oczekuję systemu z językiem prostym i nieformalnym, systemu wesołego i przyjacielskiego

-nowego sposobu obsługi ( Start istnieje od Win 95 )

-… :wink:

![-o<

EDIT: to był skrót myślowy

:shock:

Dla mnie powinien być mniej pamięciożerny od poprzednika :smiley: (“mało” osób przesiada się na Vistę, właśnie ze względu na jej wymagania)

Poza tym bezpieczny, ładnie wyglądać i być kompatybilny (uwielbiam to słowo)

Dla mnie musi spełniać 3 warunki:

  • być szybszy niż XP i Vista

  • mieć wymagania mniejsze od visty

  • posiadać intuicyjny interfejs

Skoro ma być szybszy od Visty, to jednocześnie automatycznie musi mieć także mniejsze wymagania sprzętowe. To chyba normalne.

Wcale tak nie musi być, może mieć wymagania Core 2 Quad Q9650 i przy takiej konfiguracji będzie chodził szybko :stuck_out_tongue:

Zależy czy interfejs będzie tak cukierkowy jak w Viście…

Wg. mnie ma być bezpieczny, stabilny, ze wszyskimi urządzeniami kompatybilny, wydajny i szybki

Pozdro

Ja osobiście niczego nie oczekuję od tego systemu. Pewnie będzie to kolejna próba zmuszenia przejścia na nowy system ze względu na nowinki techniczne w postaci DX 11 itp. Tym bardziej tak uważam bo mają robić ten system na jądrze Visty.

hmm, wymagania mniejsze od Visty i szybszy od XP… a potem narzekają, że system nie spełnił oczekiwań #-o (trochę odkopię temat).

Ja chciał bym żeby był:

Otwarty

Za darmo

Miał konsole

i miał jądro Linux.

Niestety możliwe jest chyba tylko to:

:stuck_out_tongue:

start -> uruchom -> cmd.exe

Żeby ta konsola była bardziej rozbudowana :slight_smile:

Zeby była jak Win XP tyle żeby miała więcej możliwości pod względem styli i wyglądu, oraz żeby była deczko szybsza. No i żeby miała wbudowany taki antywirus żeby żaden wir się nie przedostał(tak miało podobno być w Win Vista :smiley: ) nie trzeba było dokupywać antywira.

aby cena spadła w Polsce do ~200zł za wersje oem :slight_smile:

Ja to neiwiem czego wy się czepiacie tak Visty… Powiem wam, że póki miałem stary komputer też się czepiałem tego systemu, bo mulił i w ogóle. Ale od czasu jak mam nowy komputer, to powiem wam, że Vista jest duuuużo lepszym systemem od XPka, i miałem okazje pracować na Sevenie buildzie 6801 i powiem wam że nie mam póki co zastrzeżeń do tego systemu i moim zdaniem Microsoft idzie w dobrym kierunku. Wszyscy się ich czepiacie, ale pomyślcie ile w to pracy trzeba włożyć. Jak tak na nich najeżdżacie to może sami spróbujcie zrobić jakiś system. Wymagania Visty przyznam że były wygórowane w momencie wydania tego systemu, a wymagania Sevena w porównania do poprzednika się nie zwiększą, a moim zdaniem wręcz przeciwnie, może nie drastycznie ale widać zmianę na lepsze w prędkości systemu w porównaniu do Visty. Więc jeszcze raz powtórze… nie najeżdżajcie na Viste bo nie macie powodu i moim zdaniem nie tym bardziej nie ma powodu najeżdżać na Sevena… Sam tak robiłem póki nie spróbowałem i nie miałem odpowiedniego sprzętu i teraz widze że to był mój błąd…

A co do tematu, to myślę że tańszy mógłby być, ale w zrobienie takiego systemu trzeba włożyć dużo pracy więc nie wydaje mi się żeby cena Sevena specjalnie się różniła od ceny Visty. A do reszty póki co nie mam zastrzeżeń. A… i jeszcze jedno nie patrzcie na to, że Vista tak dużo pamięci zjada, ponieważ system ten odpowiednio ją gospodaruje. Jak masz 2 gb ramu to będzie Ci sam system zużywał jakieś 600-800 mb ramu jak będziesz miał 4 gb ramu to system będzie zjadał jakieś 1-1,2 gb itd. U mojego kumpla co ma 8 gb ramu system zjada ponad 2 gb pamięci świeżo po zainstalowaniu. Więc pamięć jest zagospodarowana a nie bezcelowo zużyta jak niektórzy twierdzą…

Chcę:

  • aby był bezpieczniejszy

  • ładny być nie musi, styl z Windows 98 był OK

  • powinien potrafić uruchamiać programy pisane na Vistę i XP

  • bezproblemowo współpracować ze starszym i nowym sprzętem

No i tani.

Musi:

  • się uruchomić.

  • być stabilnym.

  • być _ szybkim. _

  • mieć bardzo mało wirusów.

  • nie być przeładowany nie potrzebnymi programami.

  • nie być podobnym do Visty.

  • prosty i czytelny styl powinien być domeną tego systemu.

  • nie może spowalniać po instalacji kilku programów.

  • nie mieć Internet Explorer i Windows Media Player.

  • blokadę na komunikator Gadu-gadu .

  • przystępna cena.

  • nie wysokie wymaganie.

Poza tym co już inni wymienili to dodam jeszcze to:

-możliwość zmieniania środowiska graficznego, tak jak w linuxie i aby MS udostępnił dokumentację za darmo jak zrobić takie środowisko (marzenie :stuck_out_tongue: ).

Popieram :smiley: .

  • co do wymagań, jak pozostaną na poziomie visty to okej bo jak wyjdzie to wymagania visty będą prawie śmieszne.

Jak będzie mało popularny to może tak być, inaczej nie :stuck_out_tongue: .

…aby był lepszy-wydajniejszy od Visty, która mnie jak na razie baaaardzo rozczarowała.