Czego oczekujesz od Windows Seven

Wydajny, szybki i stabilny - tego oczekuje od Win 7 :slight_smile:

wygląd! wygląd!! i jeszcze raz wygląd! !!

Ja oczekuje że będzie szybki oraz nie będzie podziału na wersji co w Vista.Tylko góra 3.

Też chciał bym aby nie było tak ja w Xp i Vista że w Xp mniejsze wymagania, a w Viscie większe

ja bym chciał aby WIN7 był szybki, trudny w obsłudze, miał brzydki wygląd i był o 2 nieba bardziej funkcjonalny od Viśty

A ja bym chciał żeby moderator (jeśli może) złączył ten temat z tym: viewtopic.php?f=35&t=298499

Bo bez sensu jest robienie tych tematów jeśli już są o bardzo podobnej tematyce.

Dla mnie byłoby super gdyby:

  1. Był bezpieczny

  2. Stabilny

  3. Miał wymagania jak przeciętny Linux (ok. 256 MB ramu)

  4. No świeży wygląd też by się przydał :wink:

  5. Żeby rzeczywiście wymusił na programach firm trzecich instalację do jednego folderu a nie Program files, Common Files, Documents & settings i nie wiadomo gdzie jeszcze

  6. Zastąpienie tych najprostszych programów jedynie linkami do pobrania (co już w Viście uczyniono z Messengerem) tak żeby nie zaśmiecać systemu i mieć zawsze po formacie najnowszą wersję prosto z netu

  7. Zmiana silnika w IE8 :stuck_out_tongue: Trident to badziew

  8. A no i jak już jest ten Defender, to żeby mu dorzucili funkcjonalność antywirusową, żeby nie trzeba było instalować oprogramowania innych firm, a Centrum Zabezpieczeń nie krzyczało na starcie po formacie że brak antywira, tylko co najwyżej że baza wirusów niekatualna :wink:

Fajnie Gdyby dawali go za darmo do każdej wersji Visty (zamiana) a nie tylko OEM zakupione po po 1 lipca. Ehh

Za tę męki z vistą powinni dawać za darmo sevena :smiley:

256mb?? LOL… już to widzę jak moje 4GB buja się na lewo i prawo… 2GB w co drugim komputerze już jest (lub 1,5). Teraz ich jest ten darmowy antywirus więc pewnie go dorzucą opcjonalnie do systemu.

udało się komus juz to zainstalowac? bo ja instalowałem i mi podczas konfiguracji systemu pisze że trzeba zrestartować komputer żeby dokończyc konfigurację i tak w kółko. :oops:

* Prawa uruchamiania aplikacji można ustawiać w rejestrze, chyba już od XP. Przykładowy pierwszy lepszy artykuł: http://www.pctools.com/guides/registry/detail/969/

* Bitlocker szyfruje wszystkie partycje, nawet pamięci przenośne.

* wystarczy nałożyć reguły dostępu NTFS do plików dla poszczególnych kont.

Po prostu brakuje interfejsu…

* Już pojawił się WebPlatformInstaller: http://www.microsoft.com/web/channel/pr … aller.aspx ew. Vista Business, Ultimate

* Z aplikacjami wbudowanymi są spory: jak są to ochrona konkurencji się czepia (UE), jak nie ma, to marudzenie: co to za system, jeśli OutOfTheBox nie potrafi przejrzeć zdjęć z wakacji, wysłać maila, napisać szybko i wydrukować notatki, sprawdzić coś online, odtworzyć muzykę, filmy. Nie są one zaawansowane, gdyż pozwala to firmom trzecim zająć się danym programem i dopracować do perfekcji.

* Nie wszyscy potrzebują Offica, który zajmowałby ogromne ilości miejsca na dysku. Outlook traci na rzecz WLMail. OneNote jednak mógłby być.

* Action Center już istnieje.

* To już jest od Visty, no może z kilkoma wyjątkami, gdy odsetek sprzętu nie jest odnajdywany.

Ja bym raczej powiedział że odsetek sterowników jest znajdywany, u mnie znajduje tylko 2 sterowniki (karta g. i audo). Ale innych niestety nie ma.

Ja bym oczekiwał od Windows Seven, aby był szybki jak XP na procesorze jednordzeniowym. Jest już troche lepiej okna eksploratora Windows już się szybciej otwierają. Ja chciałbym, aby się załączał system w 20 sekund.

Nie wiem jaki masz sprzęt ale na moim kompie się załącza najwyżej 8-10 sekund. Dla porównania Vista z 15 sekund.

Chyba sam boot. Ja mam starszy sprzęt Intel Pentium 4, 1,5 GB RAM, ATI Radeon 9550… Chodzi mi też o to, że w XP okna się otwierają od razu, a w Viście gdzie nie pójdę na komputery okna się otwierają około 1 sekunde.

Liczę od momentu wciśnięcia klawisza wyboru systemu do odpalenia się systemu, oczywiście mam porządek w autostarcie więc żadne okna mi się nie otwierają. Jedyne co tam mam co GG i Riva Tuner.

To nie wiem jakim cudem. Ja nigdzie nie widziałem jeszcze Windowsa włączającego się w 10 sekund. Widziałem natomiast, abyu się włączał w 35 sekund.

Tjaa… jak ktoś ma załadowany autostart śmieciami, włączony sidebar i inne niepotrzebne aplikacje to się nie dziwie, mi z chwilą pokazania się tapety, windows jest gotowy do pracy, nic się godzinami nie ładuje.