Czekanie na uruchomienie wkopanego światłowodu

Mam koło domu wkopany światłowód, tj. 27 maja 2021 skończyli wkopywać. Nadal nie mogę zamówić bo żaden operator nie wie, ze go mam…

Dowiedziałem się od Inea, że firma FibeHost w tej miejscowości robiła… Na dole ich strony jest sprawdź zasięg. Jak wpisuje miejscowość Kalinówka (moja to powiat lubelski) to nie widzi w powiecie lubelskim. Ile trzeba czekać na to uruchomienie światłowodu i czemu on nie działa jak wkopany?

Spróbuj się skontaktować z tą firmą FibeHost. Może to będzie kilka-kilkanaście dni jak porobią odpowiednie zgłoszenia, że światłowód jest?

https://www.fiberhost.com.pl/pl#home

Na samym dole jest sprawdź zasięg. Wpisuje się Kalinówka i brak jest pow. lubelski gm. Głusk więc co mi powiedzą na infolinii, która mówi, ze jest dla mediów?

Do Inea dziś jeszcze zadzwoniłem to jakiś „pan” twierdzi, ze są 3 etapy oddania światłowodu i mój adres jest 9 czerwca, potem lipiec i sierpień gdyby coś poszło nie tak 9 czerwca. Tylko czy to prawda to nie wiadomo. UPC na stronie po wpisaniu adresu pokazuje takie coś

Na innych stronach jak T-Mobile, Orange, Netia, ze nie dostępny światłowód, lokalni odpowiadają, ze oni w mojej lokalizacji nie kładą światłowodów i dowidzenia.

Kto jest właścicielem działki, żeby mogli prowadzić światłowód wymagana jest zgoda właściciela. Komu podpisywał zgodę. I tam uderzaj. Zazwyczaj ten kto kładzie ten sam udostępnia internet, a nie Orange itp.
PS.
U mnie najpierw wkopali przewód prowadzący, a dopiero po 2 tygodniach wstrzelili pod ciśnieniem światłowód ze skrzynki i wtedy montowali router.

Skąd mamy to wiedzieć? No chyba, że odpisze inwestor/operator.

  1. Dlaczego nie działa wie operator.
  2. To ile upłynie do uruchomienia też powinien wiedzieć, ale zawsze mogą pojawić się opóźnienia, prace przy instalacji takich kabli wykonują zwykle zewnętrzne firmy.

W moim przypadku od zainstalowania kabli do uruchomienia świadczenia usług minęło chyba ponad rok.

Mama jest właścicielem działki, podpisała w listopadzie 2020 roku projekt budowy pani Sołtys. Teraz nikt nic nie kazał podpisywać. Wkopali kabel jak na zdjęciu niżej i sobie poszli.

Kierownik tych co wkopywali powiedział „już pan może zamawiać”. Tylko gdzie?

Ja chce porady czy czekać aż jakiś operator zadzwoni czy sprawdzać na stronach operatorów∑, czy gdzie ewentualnie pytać bo nie było tego w projekcie budowy napisane. W projekcie, który wtedy sobie zeskanowałam była firma Fobee, a pod spodem podpis pani Kowalskiej z Data Center sp.z .o.o.

To trzeba było go spytać.

Jak nie wiesz to nie troluj.

Ten pomarańczowy to przewód prowadzący? Chyba już światłowód??

nie używaj słów, których nie rozumiesz.
Zabawa z kontami na poziomie gimbazy.

Musiałem założyć konto, aby zmienić adres e-mail.

Serio? Wszystkie portale w internecie nawet jak login to e-mail umożliwiają jego zmianę tylko nie tutaj. To moja wina? Pretensje miej do WP, ze chcesz zmienić e-mail/login musisz zakładać nowe konto.

Nie rozumiem czemu mam mieć pretensje do WP?

Światłowód mógł zostać wkopany tak na wszelki wypadek, bo była okazja, ale nikt nie planuje dalszych inwetsycji. Wygląda to, tak jakby tam miała być skrzynka i podejrzewam, że dopóki kabel nie zostanie zakończony, nie zostanie naniesiony na mapę zasięgu. Chociaż z drugiej strony, jeśli to pod Twoim domem, widocznie czeka na zakończenie go już bezpośrednio w domu. Może zastanawiają się co zrobić z mufą. Gdzieś ją muszą zamocować. Kabel może też czekać na dzierżawe, a może być inwetsycją firmy, która go położyła.

Zadzwoniłbym do firmy FiberHost i poprosił z kimś kto będzie w stanie udzielić mi takiej informacji. Jeżeli nie telefon to napisać e-mail i czekać aż odpowiedzą.

Na ulicy powinny być białe skrzynki, takie jat dla przyłączy energetycznych. Firmy montujące umieszczają na nich zazwyczaj swoje dane - logo. Może tam coś jest. A to jest kabel osłonowy. Jak już zdecydujecie gdzie ma być robiony otwór w murze i umieszczony będzie router wtedy wstrzelą światłowód, właśnie od skrzynki zbiorczej do domu.

Czyli nie wkopali światłowodu według ciebie tylko jakby rurkę, w która dopiero wsadza światłowód?? To po co zostawili ten napis filmowy skoro kabla w tym nie ma??

Jak źle zrozumiałem to wytłumacz mniej fachowo bo nie każdy się na tym zna.

Zadzwoniłem do tego Fiberhost i powiedzieli „Planowane uruchomienie światłowodu 9 sierpnia, ale już w lipcu dostawcy bedą mogli dzwonić i proponować oferty, żeby wcześniej dokończyć instalacje w budynku"

Słuchajcie bo dalej nie rozumiem. To oni wkopali mi rurkę na światłowód, a nie światłowód?? Druga kwestia czy skrzynka musi być koło mojej drogi dojazdowej do domu, przy domu czy może być gdzieś indziej, do której mnie podłączą??

To jest kabel światłowodowy, nikt się nie bawi w rurki. Skoro operatorzy mają składać oferty, te włókna prawdopodobnie będą dzierżawione.

GPON może być w dowolnym miejscu. Od tego kabla będą spawać włókna na kilka domów. Włókna umieszcza się w mufie światłowodowej.