Czemu robia za slabe baterie na smartfony?

GD540 to zwykły Swift więc raczej tam nie było.

Pewnie cena była za wysoka, akumulator albo panel słoneczny był za słaby.

Oj wiele było różnych pomysłów które pojawiły się w 1-2 modelach producenta i wiele nie wypaliło, nie tylko z bateriami. Cóż pewnie by trzeba taki pomysł dobrze zareklamować to może się sprzeda.

Bateria jest mocna, ale jak siedzisz na internece, i grasz w gry to nie dziwne

Moje zdanie na temat baterii jest takie.

Kiedyś nie było wielu funkcji w telefonie, więc dlatego tak długo trzymały. Teraz baterie nie powiększają się analogicznie do wydajności sprzętowej i funkcji. Prościej mówiąc szybciej technologicznie rozwija się sprzęt niż ogniwa do nich. Wiele jest testowanych alternatywnych ogniw, ale ktokolwiek boi się je wprowadzić, bo nawet kilka przypadków na milion może zrujnować producenta i każdy korzysta albo z Litowo-Jonowych albo Litowo-Polimerowych. Takie są aktualnie najpopularniejsze jeżeli chodzi o telefony i najbardziej stabilne. Ja się przyzwyczaiłem do czasów gdzie bateria w jeden dzień całkowicie “pada”, bo gram, dzwonie sms’uje, gram w gry, używam automatycznej synchronizacji, robię zdjęcia/video, korzystam z GPS, NFC i wiele innych funkcji. I tak nie narzekam w swojej XPERII P na baterię.

Ambasador marki XPERIA

Odpowiedź uzupełniająca: Bo mogą!

To są odpowiedzi na zadane pytanie. Wszelkie techniczne wywody są w tej sytuacji śmieszne. Dlaczego jest na to przyzwolenie? Bo mechanizm słaby produkt=>straty firmy od dawna nie działa. Powód?

  1. Marketing.

To właśnie tej branży, będącej de facto zalegalizowaną formą sprawnego przeprowadzania oszustw, zawdzięczamy to, że płacimy więcej za coraz gorsze towary. W każdej dziedzinie.

  1. Niedoinformowanie.

Mało kto wie o tym, że wiele z “parametrów” produktów, to tylko chwyty marketingowe (z osławionymi megapikselami na czele). W szkołach powinna być >edukacja konsumencka

  1. (Związane z 1) Nastawienie klientów.

“Tak ma być”. Brak postawy żądającej zadośćuczynienia (+ brak znajomości przepisów). Na pewno nie raz ktoś odpowiedział w internecie na Waszą uzasadnioną krytykę - “Jak jesteś taki mądry, to zrób lepszy” / “To nie kupuj”.

Ta technologia się nie zwróciła widać jeszcze, a tyle czytałem o nowych ogniwach bardziej pojemnych i to o 300 % przy tych samych wymiarach parę lat temu i teraz cisza. Jednak to fakt z tym nie doinformowaniem, może nowsze smartfony trzymają dłużej, ale tylko dlatego że układy scalone mniej pobierają. Faktem jest też iż płacimy więcej za gorsze rzeczy. Pamiętacie może stare telefony, które działają lata. Pokażcie mi dziś nowy telefon co wytrzyma 3 lata przy takim samym użytkowaniu. No to też prawda że czarują że telefon ma XX Mpx, ale nie powiedzą jaka jest matryca. Z doświadczenia wiem że w tym wypadku takie czarowanie można włożyć między baśnie i bajki. Wolę mniej, ale z lepszą jakością. To już nawet nie tyczy się baterii, ale i oprogramowania bo ono też jest winne pochłanianiu baterii. Można liczyć na palcach jakie urządzenia na rynku mają żywot dłuższy niż 1 rok, przestaną ludzie kupować nowe urządzenia to i producenci pójdą po rozum do głowy że coś jest nie tak i zwiększą żywotność baterii jak i resztę. Dlatego to jest nasza wina, bo po prostu kupujemy, choć jesteśmy częściowo zmuszani to można się przemóc i wtedy pewnie coś się ruszy.

“Według badań producentów telefonów klienci NIE CHCĄ pojemniejszych baterii tylko żeby telefon był grubości kartki A4.”

Bzdura!

http://arstechnica.com/gadgets/2012/03/report-poor-battery-life-in-4g-smartphones-makes-for-unhappy-customers/

Dlatego włąsnie Firefox OS ma szansę zawojować świat, jeżeli nie s$%i sprawy z bateriami.

Co do megapikseli i podobnych chamskich chwytów mark. - większość ludzi o tym nie wie. To jest fakt. Ale można poświęcić chwilę i uświadomić ludzi ze swojego otoczenia. Nic tak TOBIE się nie zwróci jak ukatrupiony chwyt marketingowy :wink: U mnie w pracy np. każdy wie ściemie z megapikselami i każda z tych osób wie, dlaczego to ściema. Z reguły ludzie nie lubią, jak się ich uczy, “bo czują się pouczani”, ale za coś, dzięki czemu nei dadzą się orżnąć, są wdzięczni :smiley:

Tutaj film dokumentalny na ten temat. W tytule jest “konspiracja”, ale to nic a la Roswell :slight_smile: Mechanizm jest znany od dawna i nikt się z tym nie kryje.

The Lightbulb Conspiracy - produkty zaprojektowane tak, żeby się psuły

http://www.youtube.com/watch?v=uXt9HT50X1c

Tia, jak to chodzi tak płynnie jak na wideo to ja dziękuje. Nowszy Symbian chodzi lepiej i przy tym nie kosi tak mocno baterii.

A co twierdzisz że nie ma tyle megapikseli?

Sprzęt ma to do siebie że się psuje, to że bateria się szybciej zużywa to normalne. To że komuś bardziej się opłaca wymienić telefon czy samemu wymieniać baterie niż je sprzedawać (Apple, HTC) to jego sprawa - po co tracić czas na rozbieranie, wywalamy do kosza i dajemy sprawny.

Powód psucia jet prosty - błąd maszyny, błąd człowieka, niższe koszty, większy zysk. Jakoś tak jest wszędzie, równie dobrze taką informację możesz umieścić w każdym innym poście gdzie komuś się coś psuje, czy w tym, w którym ktoś chce coś kupić

To jest praktycznie wersja alfa. Poza tym nie chcę pisać nie na temat.

Może ustalmy najpierw, że nie chodzi tu o żadne opinie czy upodobania. Chodzi o fakt: Co daje większa ilość megapikseli? Tak samo słabe zdjęcia w większej rozdzielczości / plamy i szum w większej rozdzielczości.

Sprzęt ma to do siebie że się psuje (…)

Ale to nie zmienia faktu, że Firefox OS jest oparty o Androida, więc lagowanie będzie na porządku dziennym. Mogli się z Nokią dogadać i kupić Meltemi zamiast babrać się z Androidem.

Przerwanie tej gadki nie na temat jest łatwe, bo pleciesz głupoty.

Większa rozdzielczość to więcej elementów światłoczułych. Szumy to rzecz normalna, występuje zawsze w każdej cyfrze. Na telefonie na pewno większe, bo ma za mały obiektyw, za mało światła łapie. Nie wiem gdzie tu widzisz ściemę? Przecież to rzecz powszechnie znana.

No więc jak sprawuje się bateria że masz nadzieję że jest w nim szansa?

Obstawiam ze w czasie działania będzie między Nokią i Symbianem, Wavem i Badą oraz Androidem/iOS. Nie będzie nic lepiej.

Nie o Andoida a Linuxa i silnik Gecko (ten co mamy we FF, KMeleon itp) wykorzystywany do HTML, CSS, JS…

No i dlatego telefony nie nadają się jako aparaty, to jest tylko dodatek do telefonu. Jest za duże upakowanie tych elementów na małej powierzchni i dlatego są szumy.

Tutaj też zależy trochę od systemu i komponentów używanych w telefonach. Jak się da zauważyć to mam akurat porównanie bo jakoś dziwnym trafem Wave 3 trzyma o prawie jeden dzień dłużej od SGS+ przy odrobinę mocniejszej baterii. Pewnie system jest mniej zasobożerny i to dlatego.

“Więcej megapikseli to lepsza jakość zdjęć” <- to jest ściema. Skup się, zamiast rzucać technikaliami.

@up

Jeżeli mówię nieprawdę to wyprowadź mnie z błędu.

No tak, ale żaden producent nie powie że można go używać zamiast aparatu, raczej przedstawia wiele funkcji - i w tym aparat fot. o jakieś tam rozdzielczości, AF, MF, flashu itp.

Czyli powracamy do tematu usług, o którym wspominaliśmy na początku wątku. Bada można porównać w zasobożerności do Symbiana…

No chyba nie powiesz że tak nie jest? Weź telefon technologicznie podobny (np. z tego samego kwartału) z 3, 5, 8 czy 21 Mpix i zobacz czy obraz nie jest lepszy. I nie porównuj kompaktu czy lustrzanki do telefonu bo to jak porównanie scyzoryka uniwersalnego do noża do ryb.

Jest trochę bardziej zasobożerny niżeli symbian.

Do tematu trzeba dorzucić jeszcze przekłamane dane producentów. Dobitnie przekonał się o tym na pewno każdy posiadacz Samsung Galaxy Ace. Spójrzcie na dane producenta

http://telepolis.pl/telefony.php?id=1818

Podsumowując temat - robią tak, bo mogą (wiem, że się powtarzam). Żeby to ukrócić, trzeba po pierwsze samemu preferować telefony z mocniejszą baterią, a po drugie - zniechęcać znajomych do telefonów z “przeciętną” (czyli po ludzku - lipną) baterią. Nie ma co liczyć na to, że bez spadku opłacalności pchania wszędzie śmieciowych baterii cokolwiek się zmieni. Niby dlaczego miałoby się zmienić?

Druga część podsumowania - jak z baterii marnej nie zrobić marniejszej (założenie: baterie Li-Ion -litowo-jonowa):

  • nie formatować (nie formować) - nową baterię podłącza się raz na długo na wyłączonym telefonie

  • nie dopuszczać do rozładowania do niskikiego poziomu. Jeżeli jest taka możliwość (w biurze, w domu), to nie schodzić poniżej 50%.

Ogólne:

  • wyłączać dane pakietowe i wifi, jeżeli z nich nie korzystamy

  • w windzie najlepiej włączać tryb samolotowy

  • przy wyborze następnego telefonu baterię potraktować priorytetowo :wink:

Więcej informacji od ludzi, którzy na tym się znają:

http://batteryuniversity.com/

Dodane 16.07.2012 (Pn) 20:12

http://androidcommunity.com/samsung-pro … -20120117/

Firma wypuszcza telefon ze śmieciową baterią (=śmieciowy telefon), z którym np. utknąłeś na 2 lata abonamentu. Ta sama firma obiecuje lepsze baterie w następnym roku. Oczywiście musisz jedynie kupić nowy telefon… Wniosek nasuwa się sam, ■■■■!, ale trudno o to, skoro pozostali producenci robią to samo. Chyba pozostaje nam tylko preferowanie konkretnych modeli z przyzwoitymi bateriami, a nie producentów. Chociaż patrząc na to, jak na tym polu sprawują się telefony Nokii…

Jeżeli już jesteśmy w temacie oszczędzania baterii to polecam mój wpis nt. oszczędzania baterii w S60: http://www.dobreprogramy.pl/S-Tips-Tric … 33776.html

Używasz tego, czego potrzebujesz. Jeżeli np w Lumii 800 wyłączyć wszystkie kapsle, włączyć oszczędzanie energii i wyłącznie rozmawiać w granicach rozsądku to wytrzyma do 3 dni. Natomiast obecnie tak jak wiele osób wyżej pisało. Dużo na smartfonach jest to też dużo energii to pochłania.

Dodane 19.07.2012 (Cz) 22:11

Także wszystko według potrzeb. ktoś mądrze napisał, ze gdyby podejść do smartfona jak do małego laptopa to nie byłoby marudzenia, że wytrzymuje jedyne dajmy na to 12 godzin (jak laptop przecież mniej trzyma)

Lub Li-Poly.

Raczej nie dopuszczać do nadmiernego rozładowania - czyli nie dopuścić aby rozładowana bateria leżała przez dłuższy czas.

A o tym nie schodzić poniżej 50% to pierwsze słyszę. To bym musiał ładować czasem 2x dziennie a to jest bez sensu.

Raczej nikt w takie coś nie będzie się bawił, poza WiFI to szkoda czasu. Poza tym chyba o to chodzi aby być online.