Czemu w branży it/informatyce/hardware jest tyle chamów?

Do aktualizacji wystarczy hasło usera o uprawnieniach administratora czyli takiego, który może sudo wykonać. W Mincie normalnie można obyć się bez roota. Jeżeli jednak roota potrzebujesz to najpierw musisz mu zmienić hasło na sobie znane. A to robi się właśnie z poziomu usera.

I prawidłowo szkoda że tylko to działa u ciebie w 1 stronę… a nie u osób którzy mają wyje*** i nie chce im sie skorzystać z wyszukiwarki i wolą zadac 30x to samo pytanie… robiąc przy tym śmietnik na forum…

Nie chcesz komuś zaśmiecać podwórko, a jednak inni ci zaśmiecają…

Chodzi Ci o to, że jedna osoba zadaje 30 razy to samo pytanie, czy o to, że trzydzieści osób pyta o to samo?

w sumie to i to pasuje ale szczerze przyznawszy raczej o to drugie

że trzydzieści osób pyta o to samo?

Podziwiam, że chce Ci się liczyć :wink: W takiej sytuacji, robię zwykle tak, że jeśli wiem, że już na takie pytanie odpowiadałem to podaję do tej odpowiedzi bezpośredni link :slight_smile:

Oba gatunki występują licznie, tak jak z wielowątkowcami się walczy tak wiele wątków o tym samym wisi w czeluściach forum a ci co podpinają się pod cudzy temat z własnym podobnym problemem są najczęściej wyganiani.

i tak czeka nas zmierzch pecetów, przyszłością są jednokomórkowcy :slight_smile:

Pierwszy raz o “zmierzchu pecetów” czytałem gdzieś w okolicach 2010 :wink:

Zmierzch PC nastąpił w Roku Linugza :rofl:

Prawda. Też to pamiętam. Jak wróżono, że przyszłość należy do sprzętu mobilnego i laptopów. Nic z tych przepowiedni nie wyszło. Choć ja byłem przekonany, że PC zostanie wyparty w biurach na rzecz laptopów ale nawet tutaj tak się nie stało. Dziś linia PC rozwija się bardzo prężnie i nic nie zapowiada jej końca. Nowe karty graficzne do PC, nowe procesory wciąż wyścig wydajnościowy trwa.
Choć uczciwie trzeba przyznać, że jeżeli chodzi laptopy postęp również jest ogromny choć nie tak szybki jak w PC. Jednak dzisiejsze laptopy zrobiły ogromny skok do przodu jeżeli chodzi o wydajność i dzisiejsze topowe modele potrafią być wydajniejsze od niejednego desktopa. Byłem w niemałym szoku jak odpaliłem na moim laptopie Wiedźmina 3 na uber detalach i uzyskałem 60 fpsów. Mój stacjonarny 60 fposów tej grze uzyskiwał ale na ustawieniach medium/high.

Też uważam, że komputery stacjonarne jeszcze nie odejdą, ale będą tylko tam, gdzie mają stać cały czas i nie ma potrzeby ich częstego przenoszenia (np. biurka w szkole czy biurze) czyli we własności miejsc pracy i dobrze wyposażonych pokojach graczy

Telefony komórkowe/tablety staja się najpopularniejszą formą konsumpcji treści, ale ktoś te treści musi tworzyć, więc nie ma obawy o los komputerów stacjonarnych :wink:

1 polubienie

Ja aktualnie używam cały czas lapka. A ponieważ ma wydajność średniego desktopa w domu służy jako stacjonarka. Właściwie można napisać, że mój laptop stał się stacją dokującą.
W domu do niego podpinam zewnętrzny monitor, zewnętrzną klawiaturę, myszkę i leży sobie płaska skrzyneczka i działa jak typowy stacjonarny PC. Zaletą jest kiedy chcę go zabrać gdzieś. Gdyby to była typowa buda PC nie byłoby takiej możliwości. A tutaj w trzy minuty odpinam cały osprzęt od niego wkładam do plecaka i w trzy minuty mój stacjonarny PC zamienia się w typowego laptopa.
Jest to naprawdę super rozwiązanie.
Myślę że gdyby zmierzch PC miał nastąpić to właśnie byłaby to taka droga. W domu laptop jako stacjonarka ale wystarczy parę minut i odpięcie osprzętowania by zamienił się w sprzęt mobilny.

PCMR jeszcze długo nie zrezygnują ze stacjonarek. Konsole nie są w stanie zastąpić highendowych pecetów.

A do noszenia ze sobą mam 10-calowego Chromebooka.

Tyle, że przy moim rozwiązaniu jeżeli chcę zabrać gdzieś mojego PC ze wszystkimi na nim danymi nie muszę kopiować ich na mobilny sprzęt. Zwijam kable i to wisio. Nie muszę się przyejmować czy na pewno wszystko skopiowałem z PC na mobilny i czegoś nie pominąłem. :wink:

Wiesz, nie mam potrzeby noszenia pod pachą wszystkich swoich danych. W razie czego ważne pliki siedzą w chmurze.

1 polubienie

Ja mam na przykład zainstalowane gry i aplikacje. Które w chmurze nie można zainstalować bo się integrują z systemem. Chmura też może nie zawsze działać. Albo dostęp może być do niej ograniczony przez niedziałając sieć, brak zasięgu. itp.
Chmura nie jest lekiem na całe zło.

Skorzystaj z rady @Bogdan_G i używaj aplikacji w wersjach portable :wink:

To i ja mam podobnie, ale za mało miejsca na taką plątaninę kabli, a do tego stacjonarne biorą więcej energii. Planuję pokombinować trochę z niby wydłużeniem biurka deską od prowadnicy po jednej stronie, żeby razem z siostrą siedzieć wygodniej. Nazbierało się teraz kartonów i mam na czym położyć deskę z lżejszymi rzeczami. Wszystko będzie prawie na styk z łóżkiem, ale nie najgorzej

Mam pirackiego Photoshopa w wersji portable. :wink: Jednak nie wszystkie aplikacje mają oficjalne lub pirackie wersje swoich produktów w wersji portable :smiley: