Część plików nie chce się wypakować programami 7-Zip i WinRAR

Witam, mam nietypowy problem 7-8 na 10 plików pobranych z internetu nie chce się wypakować. Nieważne czy plik ma 5 mb czy 1 tb nie chce się wypakować. W plikach wypakowywanych 7zipem jest komunikat 7zip error code. Pakuje jakiś plik sprawdzam czy się wypakowywuje, wysyłam, zraz go pobieram i raz jest dobrze a za drugim razem błąd wypakowywania. Kolega pobiera te pliki które wysłałem wszystkie się wypakowywują a u mnie 3\4 raz tak raz nie. Komputer nigdy nie był podkręcany.
Procesor sprawdzałem occt 2 razy po 4 godziny 0 błędów, ramy sprawdzałem 2 razy po 6 godzin Memtest86 usb 0 błedów. Z gier nie wywala wszystko inne działa poza wypakowywaniem. Ma ktoś pomysł co może być zwalone.

CPU sprawdzone, RAM sprawdzony, to teraz dysk.

Mam 4 dyski 1 ssd i 3 hdd instalowałem system na każdym i to samo. Wszystkie dyski w tym samym czasie raczej nie padły. Wszystkie pousuwałem i porobiłem partycje na nowo. Kopiowałem 3 foldery tam i z powrotem trwało to 10 godzin i 0 jakich kolwiek problemów podczas kopiowania.

A wrzuć na chmurę jakiś mały pliczek i zapodaj linka.

A korzystasz z Private Firewall? Jeśli tak to wyłącz go i sprawdź czy działa. Podobno kiedyś się gryzły i były takie błędy.

Ten akurat się wypakowywuje.

W piątek wgrywałem nowy system i nie mogłem wypakować nowego sterownika do chipsetu pobranego ze strony gigabyte, pobierałem ze 20 razy i błąd przy wypakowywaniu a sterownik ma 3 mb. Kolega pobrał i podesłał nie spakowany.

Od zawsze używam nortona 90 dni jak się kończy licencja wgrywam nowy system.

To czemu akurat ten plik dajesz?

Próbowałeś użyć innego programu niż 7zip?

Ja nie używam na szczęście nortona, bo nie lubię.

Poza tym sprawdź “smarty” dysków, może coś ciekawego tam będzie.

Sprawdziłem dyski CrystalDiskInfo
1 ssd dobry
2 hdd dobry
3 hdd na zółto ilość realokowanych sektorów 100
4 hdd na zółto ilość realokowanych sektorów 100

Hej,

Czyli te dyski raczej do utylizacji. Możesz oczywiście wykonać skandisk oraz zrobić formatowanie niskopoziomowe i być może kondycja dysku się poprawi. Ale fajnie by było, gdybyś wszystkie atrybuty dla dysku z analizy S.M.A.R.T pokazał.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jeśli chodzi o dysk H to jutro go wywale jest bardzo bardzo stary i tak trzymam na nim tylko z 500 mb programów do instalacji po formacie.

Szkoda F to najmłodszy dysk na nim mam tylko gry pobrane przez orgin uplay steam, mam wolnego neta więc wszyskie pobrane gry trzymam zeby po formacie nie pobierać jeszcze raz tylko robie odkrywanie plików.

To są dyski magazynowe, wiec nawet jak są troche uszkodzone to mogą coś zwalać w systemie.

Dzięki za screeny, ale chciałbym, byś pokazał na screenie wszystkie atrybuty dla tych dysków, nawet jeśli będzie to oznaczało 3 czy 4 obrazki dla każdego z dysku. Na teraz można powiedzieć, że nie ma po 100 realokowanych sektorów w 10 w przypadku jednego. W drugim są niestabilne w ilości 30, więc może warto wykonać scandisk i formatowanie niskopoziomowe.

1 polubienie
  1. Jeśli dobrze zrozumiałem problem dotyczy tylko archiwów pobieranych z Internetu, tak?
  2. Jeśli archiwum kopiujesz między dyskami (nawet tymi “zdychającymi”) jest OK?
  3. Wyłącz Nortona i potestuj pobieranie/wypakowywanie archiwów.






Tak tylko pliki pobrane z internetu.Kopiowanie archiwów i innych plików miedzy czterema dyskami nie ma żadnych problemów. Dodam ze w nortonie mam wyłączone skanowanie plików skompresowanych.

A czym pobierasz pliki? Wbudowanym menedżerem pobierania w Chrome/Firefoksa?
Mimo wszystko radzę spróbować pobierania przy wyłączonym Nortonie.

Oki, dzięki za screeny. No jak na mój gust, to tego z większym przebiegiem nie opłaca się ratować. Tutaj prawdopodobnie sypie się już powierzchnia dysku. Oczywiście jeśli chcesz spróbować naprawy, to jak najbardziej możesz próbować. W sumie nic nie tracisz. Drugi dysk - ten z przebiegiem 23 tys. godzin - wygląda lepiej, a 10 sektorów przeniesionych do puli zapasowej nie jest strasznym wynikiem. Tutak też można spróbować podziałać z naprawą dysku.

Jeśli zaś chodzi o problemy z rozpakowaniem archiwów - masz możliwość przetestować ściąganie na innym łączu? Może to ono jest niestabilne i gubi bajty danych?

Chciałem dopytać, czy to nie jest tak, że sektory przenoszone do puli rezerwowej nie są wykazywane w smart?

Nie, są pokazywane w logu. Dodatkowo w niektórych dyskach jest atrybut informujący o ilości przeniesień do puli zapasowej.

1 polubienie

Niestety innego neta nie ma, mieszkam na wsi i jest tylko jeden z prywatnej firmy 10 na 2 o neostradzie i komórkowych szkoda gadać.
Właśnie pojawił się inny ciekawy problem. Jest updat do baterfilda 10 gb. Origin pobiera 10% cofa się do 0 znowu 10 % i cofa się do 0.

Może sprawdza sumę kontrolną pobranego kawałki i znajduje niezgodność, przez co cofa się i pobiera jeszcze raz. Coś chyba faktycznie jest na łączu.

Próbowałeś z innymi niż archiwami plikami? Np. jakieś duże pliki PDF, graficzne lub filmiki z YT? Czy pobierają się i wyświetlają/odtwarzają prawidłowo (bez artefaktów/błędów)?