Część plików nie chce się wypakować programami 7-Zip i WinRAR

pdf nie próbowałem, pobieram weby seriali 1.4 gb bez problemu, filmy 1080p 5 gb bez problemu, niema żadnych artefaktów.

Na filmach można nie zauważyć przekłamań materiału - w końcu mamy do czynienia z danymi skompresowanymi. W przypadku PDF’ów i programów łatwiej jest to sprawdzić.

Poza tym czytniki obrazów czy filmów mają korekcję błędów wbudowaną. Może nie być nawet połowy pliku i program błędu nie zgłosi. Przy archiwach integralność pliku jest konieczna i najłatwiej na nich sprawdzić (instalatory programów to też przeważnie archiwa)

1 polubienie

Z instalatorem programu pobranym z internetu miałem problem raz, jakiś tydzień temu musiałem 3 razy pobrać sterownik nvidii z oficjalnej strony, pierwsze dwa pobrane wypakowywały się ale z komunikatem błędu trzeci juz dobrze. Z innymi instalkami nie miałem nigdy błedu.

Wygląda na to, że to faktycznie problem z łączem. Instalatory nvidii są dość spore - kilkaset MB - i jest większe prawdopodobieństwo uszkodzenia, bo dłużej się ściągają. W przypadku niewielkich programów prawdopodobieństwo to maleje. A archiwa pewnie ściągasz też dość spore, co?

2 polubienia

Spróbuj pobierać przy pomocy managera, który pobiera segmentując plik. Mam taką teorię, że skoro dzieli plik na części to musi mieć wbudowany mechanizm sprawdzania integralności.
http://www.internetdownloadmanager.com/download.html to jest chyba darmowe, a przynajmniej na 30 dni, przez które zdążysz sprawdzić, czy w czymś to pomaga.

Ale to tylko pudrowanie trupa :wink: Musisz zadbać o lepszą jakość łącza internetowego. Pewnie są jakieś metody do badania ilości utraconych pakietów, ale ja nie znam (poza pingiem :smiley: ), tu już ktoś inny musi podpowiedzieć.

1 polubienie

No właśnie większość stron testowych, które sprawdzały utratę pakietów już nie działa, albo nie umożliwia sprawdzenie tej wielkości.

  • Czy na innych przeglądarkach też ściągają się uszkodzone pliki?
  • Używasz jakiegoś antywirusa? Jeśli tak, spróbuj na czas testów go wyłączyć i pobrać kilka plików z archiwami.

A sprawdzałes jaka masz wersję winrara?
W sensie 32 bit, czy 64bit itp.
Bo zawsze niby da się grać z winrarem 32bit na systemie z 64bit, ale przy instalacji winrara jest jakiś komunikat…
No a potem archiwa źle się wypakowywuja
Niby taki mały problemów a potem nic nie chce się dobrze wypakowac… Swoją drogą, jeśli masz dobry dotykowy telefon, pobierz sb na niego winrara lub apke do otwierania zip i rar no i wypakuj sobie ten plik RAR, podłącz telefon do komputera i te wypakowane pliki do niego przerzuć :slight_smile:

Juz od dawno pobieram przez IDM on pełną prędkością pobiera a menedzery pobierania które mają przegladarki pełną nie pobierają. Oczywiście przeglądarką tez próbowałem i błędy były.

Mam nortona, wyłączałem go i w ogóle odinstalowałem i to samo.

Winrara juz nie mam bo w nim 10 na 10 to błędy, próbowałem pare wersji do tyłu na których kiedyś było dobrze a teraz tez jest źle, zostawiłem 7zip w nim 5 na 10 to błędy.

We wtorek był 10 gb updat do baterfilda, pobierało mi się 10% i cofało do 0 i tak w kółko, poradziłem sobie tak, jak cofneło zatrzymałem i w orginie ustawiłem predkość pobierania 128 kb i przeszło do 15% znowu zatrzymałem ustawiłem w orginie pełną prędkość i juz do 100% poszło. Ale podczas grania a gram 2-3 godziny dziennie nie wywala gry ani razu.

W srode jak wgrywałem system nie chciały się instalować instalki internetowe, steam się zainstalował ale podczas pierwszego uruchomienia updata pobiera, updat się pobierał ale jak juz miał się instalować to jakieś komunikaty ze jestem offline spróbuj jeszcze raz a internet był, to samo z gg, pobrało się ale jak miało się instalować to jakieś no conektet.

Zadzwoniłem do tego mojego internetu i mi powiedzieli ze to wina mojego komputera ale ponoć mnie przełączyli na jakomś inną antene i na razie błędów niema.

Skoro to błąd Twojego komputera, to po co przełączali na inną antenę? Ktoś tu u operatora ściemnia…

1 polubienie

Napisałem to co mi powiedzieli, przecież oni szukają problemu wszędzie tylko nie u siebie. Ale nie zmienia to faktu ze po moim telefonie dwa dni temu na razie żadnego błędu nie miałem.

1 polubienie

No i super!

Przed chwilą dostałem telefon od nich, powiedzieli ze we wtorek przyjadą i mi antene na nową wymienia. Dzwoniłem do nich tylko raz i to ponoć wina mojego pc a nie internetu, a teraz sami dzwonią i chcą wszystko wymieniać, ciekawe.

No właśnie o tym piszę. Ściema straszliwa. Ale widać niektórym ciężko do błędu się przyznać.

1 polubienie

Jest w windows takie polecenie uruchamiane z wiersza poleceń (administrator)
tracert -d [nazwa docelowej strony, np. www dobreprogramy.pl]
Wynik to wszystkie “serwery” poprzez które łączy sie twój komputer z adresowana stroną.
Jest to liczone w punktach od 1 do x
Jak to czytać.

1 (tu sa prędkości pomiędzy komputerem a twoim routerem) ,jesli wysokie to problem jest u ciebie ( router, karta, programy, antywirusy lub wirusy.
2 (tu jest twój dostawca).Tu z reguły są same * .Oznacza to ze dostawca ma problemy lub zablokował odpowiedż.
3 Jesli tu też jest * lub wartości bardzo duże i w następnych punktach również to problem leży po stronie dostawcy.
Powinno być mniej więcej tak

1 polubienie

Mam ruter ale po tej ich naprawie musiałem odłączyć bo zamiast 10 na 2 mam 1 na 2, myślałem ze się ruter zepsuł ale podłączyłem drugi i jest to samo, przyniosłem od kolegi trzeci i to samo, każdy ruter jaki teraz podłącze jest zablokowany na 1 mb pobierania. We wtorek przyjadą to się zobaczy co zrobią.

Skoro tak, to tylko kontakt z dostawcą sieci.

Tu parametry masz poprawne.
Jaką masz przepustowość sieci gdy podłączysz komputer bezpośrednio do modemu z pominięciem routera?

Tak jest po pięciu minutach testowania bez rutera, i co to znaczy pakiety utracone ?

To oznacza ze masz słaba jakość połączenia, co już wcześniej ustaliliśmy. Czas na ruch ze strony isp