Częste resetowanie się komputera

witam . nie wiem czy to jest dobry dział na ten temat lecz mam wielki problem . od jakiegos czasu nadmiernie resetuje mi sie komputer .

na początku myślałem ze to system więc zformatowalem komputer i nic to nie pomoglo ( nie ma mowy o zadnych wirusach)

następnie przeczesywalem forum aby poszukac czegos o temperaturze i o to moja temperatura pc z programu everest

everestc.png

Uploaded with ImageShack.us

następnie moje dane techniczne:

Typ procesora Intel Celeron D 346, 3066 MHz (23 x 133)

Ram : 768 mb

Karta graficzna : nividia geforce FX 5500

zasilacz : nie wiem jakiej firmy ale wiem ze 3.0 vat

jesli cos pominolem to prosze mnie poinformowac

komputer zbyt ladnie sie nie prezentuje lecz to jest juz staruszek ktory ma 5 lat

proszę o pomoc !

ps : kondesatory nie sa napuchniete

Temperatura procka spora może ona powodować te resety polecił bym ci wymienić paste na procku i założyć dobre chłodzenie :slight_smile: dodatkowo popatrz czy nie masz napuchniętych kondesatorów :slight_smile:

co do pasty ?. mozesz jasniej poniewaz nie jestem specem od majsterkowania w procku ;] co do temp . wzrasta ona do 62 stopni

a kondesatory nie sa napuchniete

57 stopni na procku to jeszcze nie tragedia . Dociąż procek np. ORTHOSEM i zobacz jaka będzie . Nie powinna przekraczać 70 st.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasta_term … dz%C4%85ca

Pod chłodzeniem a dokładnie pod radiatorem na procku masz paste która powoduje że lepiej radiator odbiera ciepło od procka po kilku latach warto to wymienić na nową nie zaszkodzi a pomoże :slight_smile:

Zrób także test pamięci programem MemTest86+. Co do temperatury to jest trochę za wysoka, z tym że jeśli procesor się przegrzeje to komputer powinien wyłączyć się a nie zresetować. Należy też pamiętać, że odczyty mogą dość mocno odbiegać od rzeczywistości.

a i jeszcze jest cos takiego ze jak sie zresetuje to czasami po wlączeniu komputera ponownie wyskakuje cos takiego ze “komputer uzyskal zdalnosc po cięzkim problemie” cos w tym stylu … jak wyskoczy mi to to zrobie ss i wstawie tu

Dodane 23.07.2010 (Pt) 22:18

temperatura w czasie testowania orthosem

everestw.png

Uploaded with ImageShack.us

Pod linkiem

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27 … L8HD,SL9BR

można przeczytać sobie o maksymalnej temperaturze tego procesora - około 67 stopni. Sugerowałbym skorzystać z programu HwMonitor

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

do pomiarów temperatury. Aby pomiar był wiarygodny procesor powinien być obciążony przez jakieś 30 minut.

Dobrze byłoby gdybyś dokładnie przepisał z tabliczki znamionowej zasilacza producenta tego zasilacza i jego moc. Jeżeli ten komunikat o odzyskaniu sprawności pojawia się co pewien czas to znaczy że odpowiedź na pytanie co złego dzieje się z komputerem będzie w pliku minidump Windowsa. Instrukcja jak odczytać ten plik jest tutaj

http://support.microsoft.com/kb/315263/pl

Kiedy go odczytasz prawdopodobnie będzie w nim coś o błędzie STOP i parametrach z nim związanych.

Jeżeli nie chce Ci się tego robić to sugeruję jeszcze:

sprawdzić pamięc RAM programem MemTest86+

dysk twardy programem HDTune

zasilacz programem OCCT

Test RAM-u i zasilacza powinien trawać jakieś 2-3 godziny.

teraz juz wiem ze temperatura nie ma tu nic do powiedzenia , poniewaz kiedy wlączylem dzis rano komputer nie zdązyl sie jeszcze zaladowac i odrazu sie zresetowal .

tu daje fotke kondesatorow na karcie graficznej … mozecie mi powiedziec czy sa spuchniete ?

zdjcie0211a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

a tu daje screna tego blędu co wyskakuje po wlączeniu sie komputera

errrorw.png

Uploaded with ImageShack.us

Witam.

Spróbuj odnaleźć i odłączyć przycisk (wtyczkę z pinami) od przycisku reset z gniazda na płycie głównej (która to jest znajdziesz w instrukcji).

Spotkałem się już kilka razy z tym, że ten przycisk po jakimś czasie “uwrażliwiał się” i nawet nieznaczne wstrząsy od pracy napędu optycznego czy lekkiego potrącenia obudowy powodował restart.

a mógł bym prosić jaśniej?

Miałem kiedyś podobny problem okazało się, że był uszkodzony dysk - być może masz to samo…

Odłącz od płyty głównej przycisk służący do resetowania komputera “RESET”. Które to gniazdko na płycie głównej znajdziesz w instrukcji obługi płyty (2 przewody). Sprawdź czy nadal będzie się restartował bez powodu.

co do dysku kiedys mi sie spalil . mialem jakis tam 160 gb … teraz niestety mam jakis troche starszy 40 gb

Gdybyś miał zastępczy dysk mógł byś sprawdzić to, odłączył byś i zobaczył efekty :slight_smile:

PS. Skoro dysk jest stary to jest większe prawdopodobieństwo ze to właśnie on nawala…

nie wiem , moze i masz racje … mam ten dysk juz bedzie prawie rok i te restarty komputera są uciążliwe od 2 tyg

zreszta , zaraz przetestuje dysk twardy programem hdtune jak kolega wczesniej pisal jakis . i zobaczymy

Dodane 24.07.2010 (So) 9:49

oto screny z HDtune

hddn.png

Uploaded with ImageShack.us

hddt.png

Uploaded with ImageShack.us

oraz z programu Occt

2010072409h45vcore.png

Uploaded with ImageShack.us

2010072409h45volt3.png

Uploaded with ImageShack.us

2010072409h45volt5.png

Uploaded with ImageShack.us

2010072409h45volt12.png

Uploaded with ImageShack.us

Ktoś mający pojęcie o tym mogł by mi wyjaśnic czy jest dobrze z moim zasilaniem i dyskiem czy źle?

Chyba dysk padł. W HDTune masz opcję ErrorScan. Zrób go (tylko NIE quick scan) i jeżeli się pojawią czerwone pola (a raczej się pojawią) oznacza to że trzeba zrobić kopię ważnych danych i oddaj dysk na gwarancję (jeżeli jest) lub kup nowy jeżeli już jest po gwarancji. O tym parametrze reallocated sector count możesz poczytać na http://pl.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T._(informatyka. Jakbyś nie miał dysku a potrzebował korzystać z komputera przez pewien czas możesz sobie załatwić jakąś dystrybucję Linuxa LiveCD albo nawet Ubuntu bo chodzi prosto z płyty.

to chyba nie dysk … tak sądze

skan.png

Uploaded with ImageShack.us

zadnych czerwonych kropek … ma ktos pomysl co moze byc winowajcą ? i czy ewentualnie jakis test mam zrobic

Jeśli to dysk nie koniecznie będą błędy… Odpal kompa na innym twardzielu zobacz efekty…

ale zauwazylem teraz kiedy jest troche chlodniej w pomieszczeniu gdzie komputer mam i chlodniejszy jest procesor bo ma 57stopni a nie 62 to komputer sie nie resetuje często .