Częsty brak sygnału z karty graficznej

Siema. Od pewnego czasu moja karta graficzna ma dziwne “humory”. Kiedy ostatnio grałem w grę musiałem zrestartować system, bo się zaciął.Po restarcie nie usłyszałem charakterystycznego piknięcia w komputerze i nie było sygnału do monitora.Po wielokrotnej próbie restartu udało mi się go uruchomić. Na następny dzień po uruchomieni komputera znowu była ta sama sytuacja. Po ponownych restartach było już wszystko dobrze. Po tygodniu znowu to samo. Nie wiem co mogło się stać. Nigdy nie miałem takich problemów. Wie ktoś co mogło się stać bo to trochę denerwujące jak muszę restartować wielokrotne.

Moja karta graficzna to Gigabyte GeForce 9600 GT Silent 512MB

Podaj parametry komputera a także markę i moc zasilacza.

Te karty często wysiadają po kilku latach działania.

procesor :Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

płyta główna Gigabite-p35-ds3l

model komputera vist quad6600

Sprawdzałeś inne sterowniki do karty graficznej, najnowsze lub starsze ?

Dyfuzer ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Aktualnie mam wersje sterowników :6.14.11.7519 ale jak są nowsze to prosiłbym o link do sterowników. :slight_smile:

Temperatury monitorujesz?

Wstaw screeny z zakładki sensors (jeden z normalnego użytkowania, drugi po 10 min grania)

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

Podaj ten model zasilacza!

Testuje speedFan’em. Normalnie to temperatura to 80 stopni a jak gram to ok 130 stopni.

Co do zasilacza to musiałbym go całego wyjąć i sprawdzić.

No polecam wyczyścić porządnie komputer w środku i wymienić pastę na procesorze

I to naprawi problem?

130 stopni OMG!! Czego temperatura 130 stopni, procka czy karty graficznej? Jeszcze się nic nie zjarało cud. Koniecznie wymień pastę ale coś nie tak tyle stopni to nie przez pastę wentylator w ogóle działa?

130 stopni karty graficznej. Moja karta jest chłodzona pasywnie,bez wiatraka.

więc warto by wymienić na niej pastę i przykręcić jakiś wentylator żeby ją chłodził ewentualnie zmienić chłodzenie karty bo długo nie podziała bez dobrego chłodzenia.

I problemy ustąpią?

Trudno wymienić pastę i kupić jakiś wentylator? Póki tego nie zrobisz się nie przekonasz.

No chyba że chcesz miecz pieczoną kartę to już zależy od Ciebie

Temperatura ponad 120C mogła uszkodzić gpu, więc nie masz żadnej gwarancji że wymiana pasty i montaż wentylatora pomoże.

Z drugiej strony, jeżeli miałeś szczęście i nic się nie stało to naprawisz kartę za 20-30zł (koszt pasty i wentylatora), zakup karty to ponad 100zł.

użyj hwinfo do odczytu temperatur twoich podzespołów (zakładka sensors).

speedfan przekłamuje temperatury (na moim i5 pokazuje 128 stopni, mimo że jest chłodzony macho).

To już zależy od posiadanego sprzętu, mnie np: porównując temp z innymi programami nie przekłamuje temperatury

Poda ktoś jakiś link do filmu lub strony na której pokazane jest jak zdjąć radiator z mojej karty graficznej bo nie chce niczego zepsuć?

Co do speed fana to na moim sprzęcie nie przekłamuje.

Gpu nie jest uszkodzone bo nie mam żadnych problemów z grafiką tylko temperaturą.