Czy aktualizacja Wimdows 7 do 10 jest legalna w 2020?

Opisałem stan prawny. Aktualizacja czy czysta instalacja to jeszcze nie aktywacja. Mozesz sobie na czysto zainstalować system z pominięciem aktywacji i będzie bezproblemowo działał przez 30 dni. Potem też ale już z różnymi ograniczeniami. Teoretycznie bez czasowo.
Kiedy przy pomocy MCT uda ci się zaktualizować i aktywować system to nie wiesz czy MS za rok nie wyśle ci komunikatu ze ze twoja licencja jest nielegalna i wygasła i jedyną możliwością by system działał jest jego kupno w Microsoft Store. Inaczej tylko logo będziesz ogladał.

Przeczytaj co napisałem w poście dotyczącym stanu prawnego jeszcze raz.
Microsoft zostawił na masce kluczyki i dokumenty oraz kartkę Jeśli zabierzesz to dokonasz kradzieży. Jeśli w trakcie jazdy koło odpadnie a ty w wyniku wypadku zostaniesz inwalidą to wiń tylko siebie. A karę za kradzież i tak kiedyś poniesiesz

Jak by nie rozważać tej kwestii gdyby Microsoftowi to nie było na rękę narzędzie już dawny by straciło tą funkcjonalność.

Równie skutecznie mogli by zlikwidować klucze produktu i oczekiwać że ktoś kupi zamiast instalować za darmo.

Ale pytanie jest czy to jest legalne. Nie jest to legalne jak zostało już zacytowane.

W Dubaju bym tak zrobił bez zastanowienia, no i co z tego. Tutaj nie chodzi o karalność ale sam fakt prawny. Jest to temat bardzo szeroki, są tutaj też dobre strony jak wspomniano - aktualizacje.

Po co zatem bawić się w klucze produktu skoro wystarczy sam zapis w licencji?

Mam wrażenie, że mylisz prawo z konsekwencjami.

1 polubienie

Czytając “Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 dostępna przez aplikację Uzyskaj system Windows 10 (GWX) zakończyła się 29 lipca 2016 r” rozumiem, że oferta uaktualnienia przez aplikację “Uzyskaj system Windows” się zakończyła, natomiast zrobienie uaktualnienia bez tej aplikacji jest możliwe, i dlaczego ten zapis miałby powodować, że jest nielegalne? Nikt tu nie stosuje żadnych hackerskich trików do obejścia lub pominięcia aktywacji, tylko to po prostu działa.
Jest za to inny zapis:
Wszystkie uaktualnienia muszą zostać ukończone i osiągnąć poziom ekranu powitalnego do godziny 23:59 czasu UTC-10 (Hawaje) w dniu 29 lipca 2016 r.; jest to termin ogólnoświatowy.
który niby powinien rozwiać wątpliwości.
Dodatkowo, w przypadku konta lokalnego, można sprawdzić w Microsoft Store datę pierwszej aktywacji Windows 10 na danym urządzeniu, (czy istnieje jeszcze jakaś inna metoda?)
Z tym, że podczas kontroli legalności oprogramowania, którą przechodziłem 2 lata temu nikt tej daty nie sprawdzał. Było na zasadzie jest licencja na 7 to może być 10. Za to czepiali się do takich rzeczy, które były bez sensu i łatwe do obalenia.

2 polubienia

Nawet chyba prawnicy MS tego nie ogarniają. Jak ktoś prowadzi działalność, to nie będzie się narażał za kilka stówek na niepotrzebne nieprzyjemności i wyjaśnianie, bo to może kosztować więcej nawet przy udowodnieniu racji (sam czas, który trzeba poświęcić na to), jeśli ktoś ma większą działalność, to już w ogóle tematu nie ma :wink:

A bo to jest niezły syf z tym licencjonowaniem
Stany mają własne licencjonowanie bo tam jest główna siedziba Microsoftu
A EU prawo koliduje się i ma nakładkę na wymogi jakie musi spełniać Microsoft
tylko problem jest taki że i tak po mimo tego Microsoft blokuje czasem legalne klucze które nie spełniają wymogów stanów chociaż powinno bo jest nadal zgodne z wytycznymi uni europejskiej.

I tu zwykle najwięcej problemów i tematów jest związane z wsparciem wersji OEM.
Najbardziej boli ich to że UE przyzwala na odsprzedaż oprogramowania innemu użytkownikowi i tu ból d*** ma nie tylko microsoft :slight_smile:

Jak zaznaczałem wcześniej, działa i to przy użyciu oficjalnego narzędzia Microsoft, nie jakiegoś zapomnianego i porzuconego, ciągle dostępnego i aktualizowanego przez Microsoft.

Aplikacja gwx.exe informowała jedynie, natrętnie i to mocno (własne doświadczenie z 8.1) że jest mozliwośc przejścia z 7, 8, 8.1 na 10. I to dopiero wtedygdy system zainstalował aktualizację KB3035583.
I taki jest stan prawny.To że można inaczej nic prawnie nie zmienia.

Nie dyskutuj ze mną. Z Microsoftem dyskutuj.
Napisali wyrażnie co uważają za legalne a co nie. Napisali też ze ich produkt jest tylko udostępniany za opłatą i dalej jest własnością MS. Płacisz za użytkowanie jak za przejazd autobusem mając bilet do końca swego zycia (na razie). .Weż przeczytaj licencje. Długa jest.

Ale czy jest coś napisane na temat Media creation tool?
Bo GWX to jak rozumiem to to co tam kiedyś samo oferowało aktualizację starszych systemów czyli zupełnie coś innego niż MCT.
Szukamy zatem informacji na temat aktualizacji przez MCT a nie GWX!

Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi. Nie ma już darmowej legalnej aktualizacji
Jedyna informacja stwierdza ze czas na to już dawno upłynął. Nigdzie nie ma oficjalnej informacji Microsoftu że aktualizacja obecnie poprzez cokolwiek jest legalna. Nigdzie.
Jest natomiast oficjalna informacja rzecznika prasowego MS:

I asked Microsoft why the Windows 10 free upgrade offer seemingly has not ended completely as announced. A spokesperson, reiterating that the Windows 10 free upgrade offer has ended, provided the following statement today:

“Users upgrading their PC for the first time will need to enter a Windows 10 product key. Users who’ve previously installed Windows 10 on their PC should activate successfully with a digital entitlement when reinstalling Windows 10 on that PC.”

Co w przełozeniu:
Użytkownicy uaktualniający swój komputer po raz pierwszy będą musieli wprowadzić klucz produktu Windows 10. Użytkownicy, którzy wcześniej zainstalowali system Windows 10 na swoim komputerze, powinni pomyślnie aktywować się z uprawnieniem cyfrowym podczas ponownej instalacji systemu Windows 10 na tym komputerze.
P.S. Nie pytaj mnie dlaczego Microsoft pozwala na aktualizację a jednocześnie uprzedza ze jedyna legalna już była a instalacja na być aktywowana kluczem Win 10 a nie innej wersji.
Ja w którymś poście podałem możliwa przyczynę ale jak chcesz dokładnych informacji to napisz do Microsoftu.

Dotychczas pojawiły się cytaty dotyczące aktualizacji przez GWX, tego już nie ma, nie działa wygasło.
Żaden nie dotyczył aktualizacji przez MCT które działa i jest wspierane oraz aktualizowane.

Że aktualizacja przez MCT jest nielegalna są informacje?

Ty nie ze mną te swoje wywody prowadż a z Microsoftem.

I co w zwiazku z tym?
Czy oficjalna deklaracja Rzecznika Ministerstwa Zdrowia o końcu pandemii koronawirusa juz ja zakończyła?

Twoje stanowisko opiera się na wypowiedziach, deklaracjach, informacjach prasowych, czy wpisach na stronach internetowych.

Tylko umowa licencyjna nie wskazuje żadnego z tych źródeł jako załącznika, a Ciebie obowiązuje umowa, a nie co rzecznik MS bredzi. Że bredzić można wszystko wiedzieli już starożytni Sumerowie i dlatego wymyślili pismo, żeby kwestie prawne i umów formalnie spisywać, a nie polegać na “słowach”.

Ty natomiast cofasz nas do epoki kamienia łupanego, gdzie pijany w sztok herszt wioski wedle widzimisię odtwarzał prawa z pamięci.

Czekamy zatem aż ktoś chętny i cierpliwy przytoczy cytat z umowy że nie można aktualizować do Win10 za pomocą MCT.

A kto ma się oficjalnie do prasy wypowiadać w sprawie swojego produktu jak nie rzecznik firmy która go tworzy? Ja?
Kto oficjalnie na swojej stronie napisał że darmowa aktualizacja wygasła ? Ja?
Czy na jakiejś oficjalnej stronie Microsoftu jest informacja że darmowa aktualizacja z 7 i 8 czymkolwiek jest legalna?
Czy na stronie MCT lub po uruchomieniu tej aplikacji wyświetla się jakakolwiek informacja ze ta aplikacja służy do darmowej aktualizacji z Win 7, 8, 8.1 do Win 10?
Nie. Jest tam wyłącznie taka:

Instrukcje te dotyczą sytuacji, gdy:

  • Masz licencję na zainstalowanie systemu Windows 10 i aktualizujesz ten komputer, na którym jest zainstalowany system Windows 7 lub Windows 8.1.
    Jest tu mowa o licencji na Win 7 lub 8?
    Jeszcze raz proszę. Nie ze mną dyskutujcie a z Microsoftem bo to robi się już nudne

Możesz i Ty, od strony formalnej będzie to równie bezwartościowe, gdy wprowadzisz na tym forum nowe zasady licencjonowania W10. :slight_smile:

Wiesz dlaczego jest tyle spraw i problemów z naciaganiem emerytów na “tani prąd/gaz/telefon” przez różne spółki? Bo przychodzi pracownik, opowiadający bzdury, bez mocy prawnej, senior wierzy i podpisuje umowę, która tego nie potwierdza i podaje inne stawki etc.

To samo z MS. Słowa zrecznika, bez zapisu w umowie są… bajką. :slight_smile:

Zagwozdka…
Moi znajomi tez zadaja te pytania :slight_smile:
Moze warto zadzwonic bezposrednio do Microsoftu…