Czy Archiwum powinno istnieć?

Jeżeli chciano w pewnym sensie spacyfikować Dział “Na Luzie” to czy nie można pomyśleć o zlikwidowaniu działu “Archiwum”

Nie mówię tu o całkowitej likwidacji, lecz usunięciu w miejsce niedostępne dla userów.

Na wzór IPN-u dać tylko możliwość dostępu osobom, które dla celów historycznych chcą z niego skorzystać jako (pokrzywdzone lub odwrotnie) po rozpatrzeniu prośby (z uzasadnieniem) na PW!

Pomyślicie, że robię sobie jaja, ale zaprzeczam takim pomówieniom.

Jak dla mnie jest to zsyp, z którego lekko zalatuje ponieważ są tam dokumenty uwidaczniające nietylko brak rozwagi ze strony userów, ale też (czasami) brak poszanowania ze strony moderatorów.

Czasami trafiam tam przypadkiem i niepotrzebnie się zagotowuję a i dla młodszych userów oglądanie śmieci od zaplecza forum nie jest widokiem budującym.

Jak dla mnie całkiem celna uwaga.

Poczekajmy co na to reszta userów.

Ja jestem za całkowitym koszem.

Archiwum zabrudza bazę. Przecież topic bez sensu można usunąć całkiem, co byłoby lżejsze dla bazy danych serwisu. Po co oglądać śmieci ? Kto tam w ogóle wchodzi ? A topiki niewyjaśnione można zamknąć czasowo.

Jeżelito nie wypali jestem za wypowiedzią KERIMUSA

Archiwum pelni dwie role - magazyn śmieci i magazyn wiedzy.

Problem w tym, by przy okazji nie wylać dziecka z kąpielą

i nie zamknąć dostępu do rzeczy pożytecznych, gdyż były

tam przesuwane zakończone tematy.

.

W archiwum są tematy z których czasami korzystam. Jak mówi Asterisk tam znajduje się Magazyn Wiedzy. :!:

Musze się tego nauczyć. Ja tam prawie nigdy nie zaglądam :shock:

A powinieneś. Ostatnio miałeś problem z usunięciem startu po linuxie. A tam była odpowiedz. :?

Archiwum często jest przydatne… Zaglądam tam regularnie.

Mój pomysł można poddać pewnym modyfikacjom.

Aż się boję pomyśleć co w tej sprawie napisze Wo?

Może likwidacja jest złym pomysłem? Tak jak pisze Lazikar jest tam dużo ciekawych topiców, ale najwięcej tam śmieci nikomu niepotrzebnych. Niech dyrekcja zweryfikuje co zostawić ewentualnie w archiwum dla potomnych a co do “spalenia”?

Sam byłem zszokowany (mimo, że jestem inicjatorem niejednego zamieszania) tematem, ( który leży akurat na czele “listy przebojów” wysypiska śmieci) pt. “gwałtowne ruchy robaczkowe jelit” :x

Jestem przeciwna temu pomysłowi, bo to archiwum - jak i wszystkie archiwa w założeniu - kryje w sobie dwa niezwykle pouczające eksponaty: “Magazyn wiedzy” i “Magazyn głupoty”. A i również tam się po jakimś czasie wysyła tematy nieco już zdeaktualizowane, ale całkiem fajne - np. ostatnio poszlo tam kilka topiców okołoświątecznych (życzenia itp.) i fajnie byłoby to jednak zachować w pamięci! 8)

Co do Magazynu wiedzy - to sprawa jasna, już o tym pisaliście.

“Magazyn głupoty” - pełni i powinien pełnić edukacyjną rolę, ku przestrodze i uświadomieniu pozostałych.

Już się w tej sprawie wypowiedziałam wczoraj w topicu “Pogadajmy” (Na luzie), bo temat zszedł nieco w te rewiry.

Miejsca nam przecież na serwerze nie brakuje, a lekturę Forum zaczynam właśnie od Archiwum, by np. dowiedzieć się dziś - że gościu ze stażem od września 2003 :shock: poszukuje cracka… :lol:

No i mam jak znalazł zimny prysznic, na wypadek gdybym się zapomniała i próbowała zakładać sama głupie tematy! :mrgreen:

Mimo wszystko uważam, że dyrekcja powinna zrobić lustrację (wytrzepać z kurzu) tego działu i wg ostrych kryterii wyciąć w pień głupawe topiki, które nic nie wnoszą ani do forum ani do wiedzy userów.

Po prostu wiosenne porządki!

Chyba feriowe :stuck_out_tongue:

Powinno zostać, jest tam wiele przydatnych materiałów

To prawda

MOIM ZADNIEM ARCHIWUM NIEPOWINNO ISTNIEC TO CHYBA NIE POTRZEBNA :twisted: :twisted: :twisted:

Po pierwsze wyłącz Capsa.

Zawsze znajdzie się coś przydatnego w tym archiwum :wink:

Ale porządki by się przydały :roll: …

Z tym się zgodzę. Głupawe i niepotrzebne powinny być już koło marsa. :smiley:

Powtarzam po raz kolejny. W Archiwum są tematy które często czytam. Proponuje zobaczyć co naprawde kryje to archiwum. Oczywiscie pomijając te te tematy o których mówi Kerimus. :smiley:

Tylko teraz z tym już jest troche za pźno,bo komu bedzie się chciało przegladać cały dział w poszukiwaniu niepotrzebnych tematów?

Moderatorzy :smiley:

Raq ma racje. Niestety moderowanie na forum to nie tylko napis przy nicku, ale ciężka praca. :?