Czy Archiwum powinno istnieć?

(system) #1

Jeżeli chciano w pewnym sensie spacyfikować Dział "Na Luzie" to czy nie można pomyśleć o zlikwidowaniu działu "Archiwum"

Nie mówię tu o całkowitej likwidacji, lecz usunięciu w miejsce niedostępne dla userów.

Na wzór IPN-u dać tylko możliwość dostępu osobom, które dla celów historycznych chcą z niego skorzystać jako (pokrzywdzone lub odwrotnie) po rozpatrzeniu prośby (z uzasadnieniem) na PW!

Pomyślicie, że robię sobie jaja, ale zaprzeczam takim pomówieniom.

Jak dla mnie jest to zsyp, z którego lekko zalatuje ponieważ są tam dokumenty uwidaczniające nietylko brak rozwagi ze strony userów, ale też (czasami) brak poszanowania ze strony moderatorów.

Czasami trafiam tam przypadkiem i niepotrzebnie się zagotowuję a i dla młodszych userów oglądanie śmieci od zaplecza forum nie jest widokiem budującym.

(Lisek) #2

Jak dla mnie całkiem celna uwaga.

Poczekajmy co na to reszta userów.

(3dm Racek) #3

Ja jestem za całkowitym koszem.

Archiwum zabrudza bazę. Przecież topic bez sensu można usunąć całkiem, co byłoby lżejsze dla bazy danych serwisu. Po co oglądać śmieci ? Kto tam w ogóle wchodzi ? A topiki niewyjaśnione można zamknąć czasowo.

Jeżelito nie wypali jestem za wypowiedzią KERIMUSA

(Asterisk) #4

Archiwum pelni dwie role - magazyn śmieci i magazyn wiedzy.

Problem w tym, by przy okazji nie wylać dziecka z kąpielą

i nie zamknąć dostępu do rzeczy pożytecznych, gdyż były

tam przesuwane zakończone tematy.

.

(lazikar) #5

W archiwum są tematy z których czasami korzystam. Jak mówi Asterisk tam znajduje się Magazyn Wiedzy. :!:

(3dm Racek) #6

Musze się tego nauczyć. Ja tam prawie nigdy nie zaglądam :shock:

(lazikar) #7

A powinieneś. Ostatnio miałeś problem z usunięciem startu po linuxie. A tam była odpowiedz. :?

(boczi) #8

Archiwum często jest przydatne... Zaglądam tam regularnie.

(system) #9

Mój pomysł można poddać pewnym modyfikacjom.

Aż się boję pomyśleć co w tej sprawie napisze Wo?

Może likwidacja jest złym pomysłem? Tak jak pisze Lazikar jest tam dużo ciekawych topiców, ale najwięcej tam śmieci nikomu niepotrzebnych. Niech dyrekcja zweryfikuje co zostawić ewentualnie w archiwum dla potomnych a co do "spalenia"?

Sam byłem zszokowany (mimo, że jestem inicjatorem niejednego zamieszania) tematem, ( który leży akurat na czele "listy przebojów" wysypiska śmieci) pt. "gwałtowne ruchy robaczkowe jelit" :x

(Marsmo) #10

Jestem przeciwna temu pomysłowi, bo to archiwum - jak i wszystkie archiwa w założeniu - kryje w sobie dwa niezwykle pouczające eksponaty: "Magazyn wiedzy" i "Magazyn głupoty". A i również tam się po jakimś czasie wysyła tematy nieco już zdeaktualizowane, ale całkiem fajne - np. ostatnio poszlo tam kilka topiców okołoświątecznych (życzenia itp.) i fajnie byłoby to jednak zachować w pamięci! 8)

Co do Magazynu wiedzy - to sprawa jasna, już o tym pisaliście.

"Magazyn głupoty" - pełni i powinien pełnić edukacyjną rolę, ku przestrodze i uświadomieniu pozostałych.

Już się w tej sprawie wypowiedziałam wczoraj w topicu "Pogadajmy" (Na luzie), bo temat zszedł nieco w te rewiry.

Miejsca nam przecież na serwerze nie brakuje, a lekturę Forum zaczynam właśnie od Archiwum, by np. dowiedzieć się dziś - że gościu ze stażem od września 2003 :shock: poszukuje cracka... :lol:

No i mam jak znalazł zimny prysznic, na wypadek gdybym się zapomniała i próbowała zakładać sama głupie tematy! :mrgreen:

(system) #11

Mimo wszystko uważam, że dyrekcja powinna zrobić lustrację (wytrzepać z kurzu) tego działu i wg ostrych kryterii wyciąć w pień głupawe topiki, które nic nie wnoszą ani do forum ani do wiedzy userów.

Po prostu wiosenne porządki!

(3dm Racek) #12

Chyba feriowe :stuck_out_tongue:

(Minio Dp) #13

Powinno zostać, jest tam wiele przydatnych materiałów

To prawda

(P@WEŁ_1990) #14

MOIM ZADNIEM ARCHIWUM NIEPOWINNO ISTNIEC TO CHYBA NIE POTRZEBNA :twisted: :twisted: :twisted:

(Minio Dp) #15

Po pierwsze wyłącz Capsa.

Zawsze znajdzie się coś przydatnego w tym archiwum :wink:

(3dm Racek) #16

Ale porządki by się przydały :roll: ...

(lazikar) #17

Z tym się zgodzę. Głupawe i niepotrzebne powinny być już koło marsa. :smiley:

Powtarzam po raz kolejny. W Archiwum są tematy które często czytam. Proponuje zobaczyć co naprawde kryje to archiwum. Oczywiscie pomijając te te tematy o których mówi Kerimus. :smiley:

(Damian) #18

Tylko teraz z tym już jest troche za pźno,bo komu bedzie się chciało przegladać cały dział w poszukiwaniu niepotrzebnych tematów?

(3dm Racek) #19

Moderatorzy :smiley:

(lazikar) #20

Raq ma racje. Niestety moderowanie na forum to nie tylko napis przy nicku, ale ciężka praca. :?