Czy będę mógł go rozbudować?

witam mam takie pytanko czy będę mógł rozbudować tego kompa? jeśli tak to co zmienić podaje płyte z cpu Z. Żależy mi na graniu w miare żeby to pociagło
DESKTOP-20R93CK.txt (50,6 KB)

Eh… a jaką amsz kartę/ chcesz kupić? No i wtedy pytanie o zasilacz i dyski.
Ciężko się czyta te pliki. :slight_smile: W tym możesz i7-4xxx umieścić, ale nie polecam.
Sugerowałbym raczej, to bardziej przyszłosciowe, Am4 +Ryzen 3100+ RAm, czyli cała baza.

intel HD 4600 zwykła integra . Myślałem aby kupić grafikę i zasilacz jak na razie nie potrzebuje bardzo wygórowanego sprzętu Kolega chce mi sprzedać GTX760 ale nie wiem

… tu się zaczyna problem, bo na integrze w nic nie zagarsz. :slight_smile: To powiedz jeszcze w co chcesz zagrać i ile chcesz wydać.

PS. 760 nie jest zła, ale tania, i niekoniecznie w wersji 2 GB VRAM. Jednak do niej już by się zasilacz koło 400 przydał. Plus taki, że procek nie wymaga wymiany. Warto jednak dodac wentylator dodatkowy do obudowy na froncie.

Wiem że nie zagram dlatego kupiłem komputer za 560zł żebym mógł go rozbudować niestety taki miałem fundusz konfiguracja w sumie nie jest zła moim zdaniem nie ma takiej tragedii. Jeśli chodzi o kartę to fakt nie zagram World of tanks działa ale na niskich. W co zagrać? no nie wiem żeby jakoś te gry działały np z 2019 roku w miare

Z 760 zagrasz we wszystko (prawie), zakładam, ze 8 GB RAM masz i dysk HDD nie jest trupem.
Jedynym problemem będą detale, jeżeli karta ma 2 GB VRAM, to zostają Ci niskie ustawienia, w starszych grach może mieszanka niskich i średnich detali. Nie zawsze też FHD się uda w nowszych, raczej 900 lub 720p.

Nie pisze Ci w co zagrać na integrze Intela, bo musiałbym Ci polecić kolekcje pasjansów lub “gry do 2010 roku”. Z nowych nic.

PS> Rozbudowa, rozumiana np. jako wymiana procesora na lepszy", mija się trochę z celem. W podobnej cenie do I7 dostaniesz Ryzena 3100, a lepiej pchnąć płytę i resztę, póki jeszcze warte coś.

Pokazuje Screen żeby łatwiej sprawdzić
i teraz tak GTX 760 to nie wiem czy mi wejdzie bo ja mam midi tower albo GIGABYTE GT 1030 2GB HDMI DVI-D Low Profile tylko też nie wiem czy tylko dodać zasilacz do niej czy płyta obsłuży

1 2 3

Nawet nie myśl, tym możesz koty na FB oglądać. Ewentualnie zagrać w Wiedźmina w 720p w najniższych. Zmierz wielkość, midi dla 760 powinno być ok.

a jaki masz? Firma + moc.

250 W firmy nie sprawdzałęm nawet

Śmietnik. :wink: Kupiłeś, wynika, kolejnego “poleasingowca” pewnie z TFX.
Do 760 minimum 450W Silentium, czy nawet 500W oba w okolicach 150zł, ale czy wejdą… wklej zdjęcia zasilacza lub zobacz, czy to tfx czy atx.

Jeżeli chcesz na tym siedzieć to wybór masz taki gtx 1050/rx560 i mocniejszy gtx 1050Ti. Dalej nowe GTX 1650 tylko. Od biedy możesz i 750TI, ale to wyraźnie najsłabsze.

Kolega ma Gainward GTX 760 2GB na sprzedaż więc nie wiem to jest chyba inna

Gainward, czy nie, to i tak około 170W max. Producent to detal, kilka W w jedną, czy drugą, u Ciebie zasilacz jest ewidentnie za słaby na nią.

no przecież wiem że musze zakupić zasilacz. Pytam tylko o kartę

No to Odpowiedziałem Ci, gtx 760 jest słaby, mniej wiećej 1050 (bez ti), ale pozwoli Ci pograć. Co do wejścia do obudowy, to musisz zmierzyć linijka długość karty i wolne miejsce.

ok i jeszcze jedno pytanie dotyczące płyty głownej :

Dane PCI
Gniazdo PCI-E
Typ Gniazda PCI-E
Stan Gniazda Nieznany
Potoki danych x1
Przeznaczenie Gniazda PCIE1x1
Charakterystyka 3.3V, PME
Numer Gniazda 0
Gniazdo PCI-E
Typ Gniazda PCI-E
Stan Gniazda Nieznany
Potoki danych x1
Przeznaczenie Gniazda PCIE2x1
Charakterystyka 3.3V, PME
Numer Gniazda 1
Gniazdo PCI-E
Typ Gniazda PCI-E
Stan Gniazda Nieznany
Potoki danych 16
Przeznaczenie Gniazda PCIEx16
Charakterystyka 3.3V, PME
Numer Gniazda 2
Gniazdo PCI-E
Typ Gniazda PCI-E
Stan Gniazda Nieznany
Potoki danych x4
Przeznaczenie Gniazda PCIEx4 (x16 Connector)
Charakterystyka 3.3V, PME
Numer Gniazda 3
czy np karta graficzna która potrzebuje PCI-E x16 3.0 bedzie pasować do tej płyty?

Każde Pcie długości x16 jest kompatybilne, 1eżeli karta ma v3 a płyta np. v1 to będzie strata wydajności, Odwrotnie zysku nie będzie. U Ciebie powinno być x16 v3.

myślałem nad tą : asus-radeon-rx-460-strix-4gb tylko teraz problem mam z zasilaczem niestety to jest TFX niby od innych producentów może wejść ale nie wiem jaki też myślałem nad 500W . chyba że zmienie obudowe ale nie wiem czy wtedy jak będzie z płytą główną.

Ile masz na nim wat?
Ta karta powinna do 75 max 85W się zamknać, ale niekoniecznie polecam.

Co do karty… mam mieszane uczucia, te 4 GB VRam, pewnie nimi się kierowałeś, to niewiele dadzą. Model ma wydajność 750TI. Za 500 złotych kup lepiej 1050TI, 1050/rx560. Będą nowsze, a ta pierwsza jeszcze wydajnością przebije ją, a mocy pobierze tyle samo lub mniej. Ogólnie ceny jednak… słabe są obecnie.

jeszcze mam jeden problem otóż myślałęm nad zmianą obudowy i zasilacza np na tą :obudowa mini tower sprzedawca obudowy napisał że płyta głowna moja to Mini ITX więc będzie pasować płyta do obudowy i wtedy zasilacz ATX kupić… Sprzedawca komputera napisał mi że płyta nie będzie pasować do Żadnej obudowy… Troche to jest dziwne bo ta obudowa jest identyczna z tyłu do mojej… Co do zasilacza to mam 250W

Teoretycznie każda mniejsza płyta wejdzie do większej obudowy, te standardy sa tak dostosowane.
To nie dotyczy jednak “rozwiązań autorskich”, a właśnie tym są poleasingowe/biurowe komputery, który miałeś nieszczęście kupić.

Musiałbyś porównać dla 100% pewności rozmiar Twojej i standardowej płyty, wyjścia portów i otwory na śruby. :wink:

Lepiej podaj zasilacz, jeżeli nie jest to ostatni złom, to kartę uciągnie, nawet bez wymiany.