Czy będzie działać? Dwa systemy?

Chciałbym zaistalować Linuxa Mandrake 10, lecz mam pewne obawy. Czy jeśli “coś mi nie wyjdzie”, będę mógł wrócić do windowsa 98? Czy nagrywarka LITE-ON CD-RW SOHR-52386, będzie mi działać? Jak po instalacji skonfigurować internet. I najważniejsze pytanie, jak zrobić, by przy uruchamianiu komputera wybrać z którego chce korzystać systemu(słyszałem coś o partycjach, ale nie wiem o co dokładnie chodzi).

Za każdą odpowiedź będę baaardzo wdzięczny!

Powinno,ja mam Windows 98 i Mandrake 10.0 też LiteOn,a :slight_smile:

napisz jakie masz połączenie z internetem,karta sieciowa,czy modem ?

bo jeśli to jest rzadki egzotyczny modem to tu może być problem

musisz mieć przynajmniej 3 GB miejsca na dysku

zakładasz partycję root (punkt montowania /) i partycję swap,jeżeli masz dysk z dwoma partycjami FAT - Windows np D i E,to musisz zmniejszyć rozmiar jednej,Linux zainstaluj na ostatniej partycji,jeśli dasz pomiedzy dwoma to Windows będzie się uruchamiał,ale może się wieszać,po zmniejszeniu rozmiaru partycji E:,pokaże ci się białe pole,to miejsce do utworzenia partycji roota “/”,potem zmiejszasz trochę o 100,128 Mb tą utworzoną partycję i tworzysz partycję swap,oczywiście jeśli się nie boisz :slight_smile: zatwierdzasz zmiany

A czym się robi te partycje? :lol:

Mam stałe łącze przez kablówkę z modemem Motorola SB5100.


Skrócono cytat

Asterisk

W tym temacie

jest opisane prawie wszytko odnośnie instalacji mandarynek

Pozdro

A jeśli mam dysk C(windows) i D(tu chciałbym zaistalować Linuxa), to którą opcję powinnienem zaznaczyć w “partycjonowaniu dysku”?

Czy Linux sformatuje dysk D? Czy jeśli Linuxa będę miał na D, to będe mógł korzystać z plików, które są na dysku C?

Oczywiście że tak.

Dzięki(nadal proszę o odpowiedzi na inne moje pytania).

Ile zajmuje Mandrakelinux 10.1 Official na trzech cd? Ściągam go przez Bittorrenta(Azureusa), i mam pokazane, że zajmuje 2.03 GB, ale ściągnięte jest już 2.15 GB, a on chce jeszcze ściągać :o

W Azureusie jest coś takiego jak bad data (czyli nieprawidłowe dane), które muszą zostac pobrane jeszcze raz, ale już z innego źródła.

Stąd rozbieżności.

Sprawdź sobie potem sumy (md5sum), czy wszystko jest OK.