Czy będziesz instalował Vistę?

Nie, bo już dawno z tego wyrosłem…

I tu się mylisz kolego. Oczywiście, że testowałem RC1 i RC2. Moge sobie teraz poc f aniakować. :shock:

Dos też niewiele się różni od XP. Kupować komputer za 2 tyś. zł. żeby zobaczyć tą całą Lunę - debilizm.

dokładnie, heh skoro kolega komin15 pisze bzdury wyssane z palca , skoro vista jest tylko po to aby kupić nowy komp, to się myli, chcesz to używaj dalej dosa :!: albo win 3.11 , nie widzę problemu, niestety ale postęp technologiczny strasznie szybko pnie się w górę, a że microsoft idze z biegiem czasu, zaczyna podnosić poprzeczzkę sprzętową, sami powiedzcie, gdyby nie microsoft, dalej pracowalibyśmy na maszynach z system dos,

Kolergo komin15 powiedz śmiało, jakie trojany widzisz w viście ??

To to co piszesz do tej pory to głupoty i brednie, gadanina dziesięciolatka, który nie ma pojęcia o pewnych sprawach

Ja widzę jeden wielki :shock:

Komp za 2000 zł i Linux z Gnome - Welcome. I efekty PODEJRZEWAM że mogą być lepsze nawet niż w Viście.

Nie. A po co mi ten badziew?

Testowałam wersje beta… ale czy ją kupię… jak na razie to nie sądzę… Po co?? Mam 3 systemy na dysku: XP Pro, 2003 Server i FreeBSD… i to mi wystarcza tymczasowo… czekam natomiast na kontynuację Windows 2003 Server a mianowicie na Windows Longhorn Server :slight_smile:

A co do Visty… tymczasowo nie, chociaż (prócz tych dziur) jest całkiem do przyjęcia…

Nie zainstaluje…

Dlaczego? Pytaj na GG!

A ja chętnie posłucham jaki masz wspaniały wykład na ten temat…

Ja nie zainstaluje, przynajmniej do tej pory, aż nie będę miał lepszego kompa, bo nie będzie chyba za dobrze chodził.

No odbra, piszę na forum… jak piszecie na GG to najpierw walcie o co chodzi…

Jest kilka wersji… no dobra… jedne z Aero a drugie nie - te droższe… Z wyglądu prawie niczym się nie różni…Może i bezpieczniejsza jest Vista, ale bez przesady… Jest dodatkowych, kilka narzędzi…niektóre przydatne, niektóre mniej (jak dla mnie to w Windows XP wystarczyły mi tylko Odzyskiwanie systemu WinXP oraz Odzyskiwanie danych. Poza tym Microsoft po wydaniu NOWOŚCI nie interesuje się “starociami” - obawiam się, że nie doczekamy się Service Pack 3 dla XP… Myślę, że XP będzie powoli spadac w przepaśc, a to zła wiadomośc. Czekałem na WMP 11 i co…i nic…prawie po staremu, kilka ulepszeń… (Witaj Visto!)… No cóż… Kontrola rodzicielska w Viście…dobry w miarę pomysł - nie trzeba wydawac pieniędzy dodatkowo na program do kontroli rodzicielskiej a wersje freeware tych programów są kiepskie…

Nie kupię i nie zainstaluję.

Nie chcę wydawać pieniędzy, ponieważ XP wystarcza mi w zupełności.

Visty nie testowałem i nie będę testował, bo okaże się, że to jeden wielki syf tak jak Ubuntu (w moim przypadku). :mrgreen:

Zgadzam się Tobą Morgen.

testować visty to już nie będziesz, bo program beta już się zakończył, niebawem będzie nabór do testów następcy visty :slight_smile:

Vista? Nie dzięki, nie dam szanownemu Billowi na kolejną paczkę wacików do uszu, wolę mieć Linuksa i uświadamiać (co robie w moim otoczeniu), że nie taki “diabeł straszny” (jak myślałem :wink: ).

Ktoś pisał tu w stylu “będziesz zadawał pytania na forach linuksowych”, heh m.in po to są fora żeby pomagać, nieprawdaż? Nikt nie siedzi i nie pomaga na forach Open Source bo ktoś go do tego zmusza, są to ludzie z pasją i tę pasje przekazują innym…

BTW Ty od razu wszystko wiedziałeś zasiadając za Windowsa?

Wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi!

widze że większość nie będzie instalować i mają złą opinie na temat Visty. :roll: A ja zainstaluje. :slight_smile:

Osobiście poczekam minimum kilka miesięcy i poczytam na forach co szary użytkownik sądzi o tym systemie, jakie są z nim problemy, jakie ma wady i zalety w stosunku do XP. Jeśli jego ocena będzie mierna to zostane przy XP do czasu wydania pierwszego service packa, jeśli nie to MOŻĘ się skuszę :slight_smile:

BTW.

Jak komuś się chce to niech poszuka podobnych tematow na forach, tylko za czasów gdy wszyscy mieli win98 i stali przed dylematem kupna XP. Z tego co pamiętam to też wszyscy marudzili jaki ten XP jest chałowy i że przez najbliższe 5 lat go nie zainstalują :stuck_out_tongue:

Może system sam w sobie zły nie jest. Ale większość z nas razi na pewno ogromna cena i wymagania sprzętowe, przecież na pewno większość nie będzie kupować specjalnie nowego kompa, tylko po to, żeby zainstalować Viste, skoro XP czy Linux im w zupełności wystarcza.

Ja zainstaluje kiedyś napewno. testowałem przez jakieś czas i średnio przypadło mi do gustu ( ale obecnie to wszystko wygląda zupełnie inaczej, więc nie ma co narazie krytykować ). Nie wiem czy kupię zaraz po ukazaniu się, czy tez odczekam jakiś czas, żeby wysłuchać najpierw opinii. I sądzę, że właśnie Polityka Monopolowa Microsoftu prędzej, czy później zmusi większość osób do przejścia na naowy OS. Tyle odemnie :P.

Nie żebym był przeciwnikiem Windowsów: a co z Macintosh’em? W tamtych czasach to był główny konkurent Windowsa.

Po to samo, po co ci inny os, tylko żebyś to wykonał w krótsym czasie. Dlaczego niektórzy piszą takie beznadziejne posty?

Ja też. RC1 chodziło mi całkiem nieźle, tyle że bez Aero, ale bez tego się obejdę.