Czy bez włączonego secure boot będzie win 11 w update?

Czy bez włączonego secure boot w pc, będę miał win 11 w update?

Na ten moment tak, w przyszłości nie wiadomo.

Wątpię aby MS zostawiał PC bez wsparcia narażone na ataki (dotychczas tak nie robił nawet w przypadku pirackich kopii), ale różnie może być.

Czyli grzecznie czekać, czy samemu instalować o ile pojdzie?

A co ma secure boot do Windows 11 jego i tak można zainstalować w Legacy. Ale czy będziesz miał Win 11 w update to wątpliwe chyba że wymusisz.

Aha, bez secure boot też pójdzie, to mogę poprzez program od ms?

Bez Secure Boot, Windows Update powie, że system nie spełnia wymagań. Informacja od @anon53970806 jest w tym przypadku pozbawiona znaczenia, bo dotyczy ręcznej instalacji z poziomu bootowalnego medium, a nie aktualizacji w ramach Windows Update - a ponadto jest scenariuszem nieobsługiwanym. „Da się” to niewystarczające kryterium. Da się bardzo wiele rzeczy, ale jak się nie chce na nie potem poświecać czasu albo nie ma odpowiedniej biegłości, jest od tego więcej szkody niż pożytku.

Ja mam taka płyta główna B450M DS3H, jak włączam secure boot, to nie chce się włączyć system, cały czas wchodzi do biosu.

Bo się nie włączy bo zainstalowałeś system pod Legacy. Musiał byś zainstalować od nowa pod Secure Boot. Masz partycje MBR a nie GTP

Można wymusić konwersję jak się nie przekombinowało z partycjami.

Wystarczy wiersz polecenia z zaawansowanego uruchamiania (np. z shiftem).

Jak dobrze rozumiem, to aktualizacja przez update prędko nie będzie, a przez program od ms to się zaktualizuje?

Pobierz sobie [Windows 11 (22000.526) amd64] https://uupdump.net/known.php?q=22000 tylko musisz u siebie skompilować do ISO.

Te programy też Download Windows 11 ? Nie jako obraz, a bezpośrednia aktualizacja.

Nie każcie mu tak kombinować. Jak ma system zainstalowany w Legacy, to nie ma obsługiwanej ściezki aktualizacji do Windows 11. Utknie bez aktualizacji, jak wymusi setup.

Czyli mogę programem od ms windows 11 installation assistant, jako aktualizacja bezpośrednia? nawet bez secure boot?

Czy cos z tego pomoże Windows 11 - jak wyłączyć sprawdzanie TPM 2.0 i Secure Boot - Poradniki - WinISO.pl ?

Masz tam gotowe wpisy do regedit, pobierz " Disable_TMP20_SecureBoot.reg i Disable_TMP20_SecureBoot_RAM.reg" i scal i będzie aktualizacja.

Czy muszę zrobić tak jak niżej jest napisane?

Jeżeli instalator się na to nabierze, wylądujesz wtedy z Windows 11 bez aktualizacji. Taki będzie efekt instalowania 11 za wszelką cenę.

Aha, to co mam zrobić, jak w płycie głównej B450M DS3, nie da się włączyć secure boot? jak, włączam to cały czas po restarcie wchodzi do biosa.

Zainstaluj z ominięciem. Powiedziano jak, zaś ponizej jest link do opcji omijania ewentualnego blokowania aktualizacji Win 11.

P.S.
Domyślam sie ze masz bios w trybie legacy. Dlaczego nie przekonwertujesz Windows 10 z trybu legacy na Uefi i dopiero potem reszta zabawy z uruchomieniem secure boot i aktualizacja do Windows 11.
Jak to zrobić? link ponizej.
https://www.diskpart.com/windows-10/convert-windows-10-from-legacy-bios-to-uefi-without-data-loss-7201.html

Aha, nic mi się nie skasuje z dysku?