Czy bez włączonego secure boot będzie win 11 w update?

„Zainstalowanie z pominięciem” w dalszym ciągu doprowadzi do tego, że system będzie pracować na nieobsł€giwanej konfiguracji i nie będzie dostawać aktualizacji :slight_smile:

Czytać artykuł. W całości. Link do niego podany. Nawet filmik jest. Rzecz dotyczy wymuszenia instalacji aktualizacji na zainstalowanym Windows 11, nie spełniajacym wymagań.
Czy to działa? Z filmiku wyglada ze tak.
To czy warto, to już odrębna sprawa. Każdy stwarza sobie problemy jakie sam chce.

Podałem ci ten link jako opis co trzeba zrobić. Wersja Aomei jest płatna a wersja demo ma spore ograniczenia. Popytaj na forach o jakaś darmową wersję takiego Czarodzieja.
To sobie odpuść, MBR2GPT.

Widzę, że przerwa nie pomogła :green_heart:

Nic dalej :frowning:

Moja odpowiedź na twój tekst.

A ty w opowiedzi piszesz tak

Czy mam to uznać za ostrzerzenie ze twoich opowieści nie wolno dementować p. Kamilu?
Uznaję że to groźba pod moim adresem.

P.S. Czyżby WP to był twój portal? Groź dalej. Ja tylko uprzedzam ze gdzieś zapytam czy tak wolno.
Ban. Prosze bardzo. Ale to nic nie zmieni. Będę pytał czy to zgodne z regulaminem WP. Nie DP a WP.

P.S II.
Jeśli uważasz Kamilu że wiesz lepiej to zamiast tracić czas na pisanie ze się coś nie da, napisz @lukjan co konkretnie ma zrobić. Potrafisz? No to udowodnij to!

Mój dysk ma mbr, to co zrobić?

Zwracanie uwagi na bezczelność to nie jest groźba xD Rozumiem, że wskazanie, że dorośli, nietoczący piany z ust ludzie nie wyskakują strofującymi bezokolicznikami wględem losowych ludzi na jakimś tematycznym forum w internecie stanowi dla ciebie pogróżki? Na tej zasadzie tabliczka „wstęp wzbroniony” na budowie stanowi zamach na prawa człowieka i terroryzm.

Ech. A podobno dobrych manier uczą w przedszkolach.

Wracajac do tematu: Jeżeli się nie da, to się nie da. Forsowanie rozwiązania, które chce wprowadzić @lukjan i sugerowanie mu wymuszenia instalacji bez TPM i Secure Boot bez mówienia mu, że rezultatem będzie system którego nie da się zaktualizować to zły pomysł.

Używanie mołdawskich łatek na Rejestr, wykutych na kowadle przez biegłych grzebaczy w systemie to rada dobra dla osób na tyle zorientowanych w temacie, że nie zadają takich pytań, jak niniejszy wątek. To trzecia już kwestia, która powinna być oczywista.

Instalowanie bez Secure Boot jest nieobsługiwane. Ten system trzeba zainstalować inaczej. I upewnić się, że procesor jest obsługiwany. Ewentualnie dokonać (także nieobsługiwanej) konwersji, prostej… ale dla ludzi którzy wiedzą co robią. Masz na wierzchu wszystkie możliwe poszlaki wskazujace na to, że to nie jest dobra okoliczność na te rady - chyba, że dostanie wyrażona wprost świadomość konsekwencji. Co nie miało miejsca, po żadnej ze stron.

Windows 7 „da się” zainstalować na Pentium III. Do pierwszej aktualizacji. Dawanie takich rad skończy się za pół roku kolejnymi wątkami „co muszę zrobić, żeby zaktualizować system”. I kolejnymi radami z jakimiś wygibasami z rumuńskich forów o wyczynowym wikliniarstwie, które pozwalają nałożyć nieobsługiwany system w nieobsługiwany sposób na nieobsługiwanej instalacji. Bo „działa” i „da się”. To nie jest konkurs na to, jak najciekawiej wymusić instalację.

1 polubienie

Zwrócenie uwagi ze nie zrozumiałeś o czym jest tamten artykuł jest tylko zwróceniem uwagi.
To że ty każdą uwagę zwróconą tobie traktujesz jak bezczelność to juz twój problem.
To moja wypowiedź. I znów zwróce uwagę. Czytamy całość.

To pomoże TPM 2.0 & Secure Boot Installation Problem in Windows 11 (Solved) COMPLETE FIX - YouTube ?

Napisałem to dlatego ze nie zawsze to sprawnie działa ale mozesz spróbować, najwyzej przerwie konwersje jeśli validate wykaze błędy. Warunek, system windows 10 musi byc chyba powyzej wersji 1803.

Nic mi nie skasuje z dysku?

Nie powinno. Tak zapewnia Microsoft
Ale by się upewnić ze wszystko przebiegnie bez problemów zamiast opcji convert, uzyj opcji validate. Ta jedynie przetestuje dysk czy nadaje się do konwersji.
Musisz pamietać ze tym poleceniem mozna jedynie dokonać konwersji dysku systemowego.

Aha, wtedy powinno się udać zaktualizować do win 11?

Wcale się nie męcz, bo Microsoft robi „niespodzianki”
https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Niespelniajace-wymagan-urzadzenia-z-Windows-11-dostana-ostrzezenie

Jeśli jedyną przeszkodą jest tryb legacy zamiast Uefi i związane z tym problemy to tak. Nie mam pojecia co ci pokazuje narzędzie kontrolne.
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/jak-korzystać-z-aplikacji-sprawdzanie-kondycji-komputera-9c8abd9b-03ba-4e67-81ef-36f37caa7844
Masz to zainstalowane lub masz mozliwośc pobrania w Windows Update.

Aha, nie wiadomo kiedy będzie w update, w niewspieranych urządzeniach?

Nie będzie. Nie zrezygnują z tego wymagania. Na to właśnie usiłuję zwrócić uwagę :smiley:

Dobra, to muszę zrobić kopia zapasowa dysku i przekonwertować dysk na gpt

Czy ty mozesz wytłumaczyć o co ci tak właściwie chodzi?
Czy o prawidłową instalacje Windows 11 czy też „lewą”, poprzez bajpasy, ze wszystkimi wynikajacymi problemami. Z tego co zauwazyłem to już taką „lewą” zrobiłes i miałeś problem z Defenderem.
Jeśli sprzętowo, TPM 2, procesor, jesteś zgodny, to przekonwertuj te dyski na gpt, przejdź w biosie z Legacy na Uefi, włącz w biosie te wymagane parametry, secure, tpm i zrób normalne update z win 10 do 11.