Czy BIOS może blokować HDMI?

Witam,

Od razu przepraszam za to, że uczepiłem się jednego i ciągle się tego trzymam. Telewizor nie “widzi” mi laptopa. Były już dwa tematy na ten temat (moje), ale teraz coś sprawdziłem: na drugim laptopie (firmowym) wszystko jest OK. A na moim domowym tak już nie jest. Na tym firmowym nie uaktualnia się biosu, nie instaluje się aktualizacji itp. Na tym domowym zawsze mam wszystko najnowsze z BIOSEM. Może to bios ma z tym coś wspólnego, bo jak kupiłem laptopa to pierwsze co sprawdziłem to oglądanie obrazu laptopa na telewizorze i działało, później kilka razy instalowałem najnowsze wersje Biosu (szybko wychodziły nowe wersje) i przestało działać. Może zainstalować stary Bios?

Tu moje tematy: ati-mobility-radeon-5650-problem-hdmi-t471332.htmltelewizor-nie-widzi-laptopa-przez-hdmi-t479314.html Tam jest więcej informacji.

Co o tym myślicie?

Myślę, że niepotrzebnie sam wpędzasz się w kłopoty ową częstą aktualizacją BIOSu. BIOS aktualizuje się wtedy, gdy następuje modernizacja sprzętu (a i to nie zawsze), tj. wymiana procesora, pamięci lub twardego dysku na modele nowocześniejsze. Jeśli komputer zachowuje sprzętowe status quo , a przy tym pracuje bez zastrzeżeń, to aktualizacja BIOSu jest niepotrzebna.

Skoro jednak już to zrobiłeś, to wprowadź tzw. defaultowe (lub optymalne ) ustawienia aktualnie zainstalowanego BIOSu i sprawdź jaki jest skutek.

Przywróciłem domyślne ustawienia BIOSu i dalej nic.