Czy da się naprawić Boot Error w serwisie?

Zdarzył się wczoraj pewien wypadek w wyniku którego laptop spadł na podłogę “na cztery łapy” że tak powiem. Wyglądał jakby nic mu się nie stało jednak gdy go włączyłem jednak okazało że się zepsuł bo pojawia się Boot Error. Czy da się naprawić tą usterkę w serwisie?

Wygląda mi na padnięty HDD. Wszedłbym do biosu i zobaczył czy w ogóle go wykrywa i jak jest sekwencja uruchamiania. Jeśli nie wykrywa HDD …to serwis jeśli jest na gwarancji ( nie chwaląc się o tym upadku na “cztery łapy” ) lub wyjęcie dysku i podpięcie go do innego komputera celem sprawdzenia czy działa…jak działa to odczytać komunikaty SMART czy z dyskiem OK. Jak OK to padła płyta główna/port SATA od HDD lub coś innego jeśli nie to klops…bo odzysk z padniętych mechanicznie dysków jeśli ich w ogóle nie wykrywa jest trochę drogi.

Jak napisał kolega: wszystko zależy co się uszkodziło:

Myślę, że nie uruchamiasz komputera z sieci (IPv4/IPv6). Najprawdopodobniej uszkodzony dysk.

To tak się nazywało nie wiem sam czemu. Do BIOSu się nie mogę dostać. Nacisnąłem klawisz Recovery i menu BIOSu się nie włączyło tylko ciągle Lenovo na ekranie. To dlatego że zmieniłem sekwencję :frowning:

A czy serwis może naprawić zmiany w boocie które spowodowały paraliż komputera?

Serwis wszystko może naprawić, tylko najpierw musi ustalić co stanowi źródło problemów.

Czy na pewno przycisk Recovery służy do wchodzenia do BIOSu? Bo mi zawsze się wydawało że służy do wchodzenia w tryb recovery.

To guziczek taki mały obok przycisku włączania którym włącza się BIOS, nie wiem czemu nazwałem Revovery, pewnie dlatego że kiedyś słyszałem że to guzik włączający program OneKey Recovery ale to jednak nieprawda

Moje kieszonkowe wynosi 350 zł a w ten weekend dojdzie kolejna 100-wka. Czy starczy mi na wymianę HDD i reset BIOSu?

Jeśli upewnisz się, że to na pewno dysk twardy a nie złącze SATA lub coś na płycie głównej to nowy HDD 1TB 2,5 cala można kupić już od ok. 170 PLN

A jeśli co innego niż dysk to ile płacę?

Tu już nie odpowiem…bo trzeba by było ustalić co padło. Niestety może nawet być tak, że naprawa może być nieopłacalna…ale nie ma co straszyć na zapas. Trzeba sprawdzić dysk na innym komputerze…

Do Biosu wchodzisz klawiszem F1, a boot menu otwierasz klawiszem F12 - wciskając podczas uruchamiania albo jeden albo drugi.

W Dellu przy wciśnięciu klawisza “D” można włączyć szybką diagnostykę - skontaktuj się z supportem Lenovo czy coś takiego mają w swoim sprzęcie - zajrzyj też do instrukcji obsługi Twojego modelu…

Spróbuj może zrobić klucz USB z tymi narzędziami do diagnostyki:

http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds030861

 

Laptop wyszedł od serwisanta. Przyczyną był padnięty dysk. Ale mam kolejny problem: Spadek FPSów. Więcej informacji w tym temacie https://forum.dobreprogramy.pl/spadek-fps-w-grach-po-naprawie-laptopa-528698t.html