Czy da się zrobić efekt skanera w gimpie?

Czy da się zrobić efekt skanera w gimpie?? Jak tak to proszę o linka z tutkiem bo nie mogę znaleźć.

Witam,

Co to jest efekt skanera?

1719344e42c4be1ee9.gif

A ci co pamiętają może avatar rss z trawą to tam też było!i na tym napisane było rss

Złączono Posta : 06.10.2006 (Pią) 12:56

drugi taki sam c06189bd7e79767f.jpg

Na warstwie z tłem zaznaczasz fragment > zamalowujesz go > zmniejszasz krycie warstwy i masz.

a jak zrobić żeby ten pasek był innego koloru!

Wybrać inny kolor i zamalować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

skąd mam wybrać??

rudakita - Zaczynasz powoli wracać do swoich dawnych praktyk zasypywania forum śmieciami. Radzę się powstrzymać. Wykaż troszkę samodzielności i zapoznaj się przynajmniej ogólnie z programem, którym się “posługujesz”.

Z okna głównego GIMPa!!

Tak super tylko co mam wybrać bo nie wiem żeby zminic kolor paska którym zaznaczam??

rudakita

z twoich postów wynika, że w ogóle nie znasz programu którego uzywasz

poczytaj najpierw jakie narzędzie do czego słuzy potem sie w ewentualności pytaj

trollom mówimy nie

rudakita , nie mów, że nie wiesz, jak się zmienia kolory narzędzi :? Masz takie prostokąty zamalowane kolorami, klikasz na pierwszy i wybierasz inny kolor próbnikiem, aż takie trudne?

ludzie ci chcą pomóc, a ty z takim tekstem do nich… :?

Zapewniam Cię, że to był Twój ostatni “bezkarny” post w takim stylu. Szczerze radzę zastosowac się do rady wyrażonej w moim poprzenim poście.

Jak zaznaczam to zostaje tylko kawałek tego co zaznaczyłem!

Mógłbyś to jeszcze raz napisać?

To jest proste! masz avatari zaznaczasz jakiś na nim obszar i go zamalowujesz wybranym kolorem.

mogłbys to na jakimś filmie pokazać lub screnach??

Tutaj masz tak mniej więcej pokazane:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=94972

Jeszcze czego! Może by tak jeszcze mercedes? Człeku jak nie potrafisz takiego czegoś sam zrobić to daruj sobie grafikę.

udało mi się ale to nie jest przezroczyste!

Mój stary ma merchlaka.Traktor lepszy.