Czy Dobre Programy przyłączą się do protestu przeciw ACTA?

Wiem, jestem tu nową użytkowniczką, ale w całym internecie wrze. Wprowadzenie ACTA to powrót do czasów komuny, do cenzurowania, inwigilacji, monitorowania, blokowania treści. Do protestu przyłączają się kolejne portale, ostatnio Wykop ogłasza to wielkim czerwonym napisem.

Czy chcecie aby nasze wpisy wyglądały tak?

Nasz rząd██ ████ ██. ████ jest ███ █ ███ ███ wspaniały ████ ██ ██ ████ ███ █ chwała █████ ██ █████ ███ im ███ ████ ███ ███.

Czym dokładnie jest ACTA wyjaśnia ten film -

A ten… mówi sam za siebie.

Co na to administracja Dobrych Programów?

Znowu będzie jak wczoraj o tym że ten temat nie ma sensu.

No ten pierwszy film to kurna gorzej niż za komuny pokazuje :frowning:

Radzę ci przeczytać ACTA zanim zaczniesz o tym pisać :slight_smile:

Tu jest wersja z polskim tłumaczeniem:

http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/2012 … k_ACTA.pdf

A ja Tobie zrozumieć :slight_smile:

████▓▓▓▓╬╬▓█████╬╬╬╬╬╬███▓​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬█

███▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬▓██╬╬╬╬╬╬▓▓╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

████▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

███▓█▓███████▓▓███▓╬╬╬╬╬╬▓​███████▓╬╬╬╬▓█

████████████████▓█▓╬╬╬╬╬▓▓​▓▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬█

███▓▓▓▓▓▓▓╬╬▓▓▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

████▓▓▓╬╬╬╬▓▓▓▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

███▓█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

█████▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

█████▓▓▓▓▓▓▓██▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██

█████▓▓▓▓▓████▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██

████▓█▓▓▓▓██▓▓▓▓██╬╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██

████▓▓███▓▓▓▓▓▓▓██▓╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬█▓╬▓╬╬▓██

█████▓███▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓╬╬╬​╬╬╬╬█▓╬╬╬╬╬▓██

█████▓▓█▓███▓▓▓████╬▓█▓▓╬╬​╬▓▓█▓╬╬╬╬╬╬███

██████▓██▓███████▓╬╬╬▓▓╬▓▓​██▓╬╬╬╬╬╬╬▓███

███████▓██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬████

███████▓▓██▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓████

████████▓▓▓█████▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬╬▓█████

█████████▓▓▓█▓▓▓▓▓███▓╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬╬▓██████

██████████▓▓▓█▓▓▓╬▓██╬╬╬╬╬​╬╬╬╬╬╬▓███████

███████████▓▓█▓▓▓▓███▓╬╬╬╬​╬╬╬╬╬▓████████

░███░█████░░███░░███

█░░░░░░█░░░█░░░█░█░░█

░██░░░░█░░░█░░░█░███

░░░█░░░█░░░█░░░█░█

███░░░░█░░░░███░░█

░██░░░███░░█████░░██

█░░█░█░░░█░░░█░░░█░░█

████░█░░░░░░░█░░░████

█░░█░█░░░█░░░█░░░█░░█

█░░█░░███░░░░█░░░█░░█

Takie i inne obrazki pojawiają się na fanpage-ach Kancelarii Premiera, Platformy Obywatelskiej i kilku innych. Widać społeczność szybko się ruszyła, pokazuje to, że jednak można, tylko chcieć trzeba. Teraz pytanie - czy to coś da…

Tak. Większość doniesień w Internecie to JEST nadinterpretacja.

Według którego punktu ISP będzie musiał mnie szpiegować? Ja tam czytam tyle, że gdyby ktoś podejrzewał mnie o piractwo, ISP ma udostępnić moje dane. Nie tylko władzy, ale też posiadaczowi praw autorskich. Tylko co mu po tych danych? Przydać się mogą najwyżej policji. Której już teraz w takiej sytuacji ISP te dane musi udostępnić.

I to dlatego wszyscy walczą z wprowadzeniem ACTA? Rozbawiłeś mnie. Będziesz się tłumaczył za użycie czyjegoś obrazka na forum - to wtedy będziesz pytał wg którego punktu, czego Ci nie życzę :]

Nie próbuj tego bagatelizować. To nic nie da. SOPA dzięki protestom przynajmniej na razie poszła w odstawkę, ACTA też ma takie szanse. Po coś ludzie jednak protestują, nie mam ochoty przekonywać jednego malkontenta. [-X

A co konkretnie ma wg ciebie zmienić ACTA w stosunku do obecnej sytuacji?

Kpc21 - czy gdyby SOPA nie miała żadnych dziwnych zapisów, po groźbie ze strony Google o wyłączeniu swoich usług, Biały Dom zrezygnowałby z poparcia dla tejże ustawy i podsunąłby ją pod dalszą dyskusję? Nie sądzę.

To samo tyczy się ACTA - czemu została ona przepchnięta za totalnie zamkniętymi drzwiami nie tylko w PE, ale też w naszym rządzie, o czym dowiadujemy się na tydzień przed podpisaniem mimo zapewnień premiera, że zostanie to poddane pod publiczną dyskusję? Czemu została na posiedzeniu KE podciągnięta na obradach związanych z rybołówstwem - jaki to ma związek z ACTA, co, podróbki rybek będziemy kupowali w supermarketach? Czemu została podpisana w trybie obiegowym jeszcze na ostatnie dni przed końcem kadencji rządu - bali się, że nie przejdzie w nowym rządzie czy co?

Kpc21 Wyjaśnię Ci to na przykładzie opisanym w pewnym portalu:

W każdym razie jest w tym coś co budzi kontrowersje i to mocno bo zapisy jedno a władza może po swojemu w taką stronę tak jak np. prawo skarbowe że niszczą człowieka a na koniec mu oświadczają że się pomylili :slight_smile:

Xanthia, czy ten argument jest czymś poparty? Nie. Który punkt ACTA ma umożliwić zamykanie stron na drodze karnej, bez sprawy w sądzie? Powołaj się na jakiś konkretny. Jeśli taki znajdziesz, uwierzę.

Kpc21 Wiesz w jakim kraju żyjemy. Pamiętasz aferę z napisami? A aferę z podsłuchami w sprawie smoleńskiej? Już nie udawaj, że wierzysz w to, że nie będzie nadużyć. Będą. A ACTA otwiera ku temu drogę.

To prosta droga do nadużyć i rozgrywek politycznych. Po wprowadzeniu ACTA w świetle przepisów. Chcesz żyć w kraju w którym wszystko jest monitorowane? Przeprowadź się do Chin, Korei Północnej albo USA, gdzie protest przeciw wycinaniu drzew może być potraktowany jako akt terroryzmu. Marzy Ci się totalitaryzm? A może tęsknisz za starymi dobrymi czasami prominentów i towarzyszy?

Ja wołam o konkrety, nie o puste słowa.

Ktoś będzie chciał wprowadzić stosowne przepisy - będzie to musiało przejść przez sejm. Wtedy będziemy ewentualnie protestować. Obecnie jest na to taka sama szansa.

Xanthia , Pamiętasz jak to się skończyło?

http://www.dobreprogramy.pl/Napisy-jedn … 10306.html

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,6431990.html

Wtedy to już będzie za późno. Ja pytam administracji DobrychProgramów. W dziale - O portalu.

Tacy malkontenci jak KCP21 i tak uwierzą w tłumaczenia, że strona Sejmu i Kancelarii padła ze względu na ich ogromną popularność. :lol:

Jak widać na podanych przykładach narpiew działają a później okazuje się że nie ma to sensu :slight_smile: a w racając do kolegi który twierdzi że to nic nie zmieni to po licho nagle wszystkie organizacje i wielkie firmy podniosły krzyk ?

Wg naszego kolegi pewnie z nudów :lol:

Może dlatego, że zostało to skojarzone z amerykańską SOPĄ?

Oczekuję jakichś konkretów, wniosków z poszczególnych punktów ACTA. Wtedy w to uwierzę. Na razie w moich oczach wygląda to mniej więcej tak.