Czy dobry internet iPlus USB?

Witam. muszę zmienić dostawce internetu. Ostatnio napotkałem sie na internet iPlus USB Huawei modem E 220 HSDPA 7.2Mb/s. co myślicie o tym internecie? miesięczny abonament to 60 zł + VAT. Umowa na 3 lata. Internet będzie podzielony na dwa komputery. I teraz do was pytania bo sie na tym nie znam: czy to dobry internet? czy bedzie sie dobrze sprawował przy podziale na 2 kompy ??

Z góry dziekuję

Ale masz na myśli internet z sieci komórkowej? czyli musisz sprawdzić w zasięgu jakiej technologii się znajdujesz bo jeśli jest to tylko EDGE a tym bardziej GPRS to będziesz miał bardzo wolny ten internecik

Trzeba też dokładnie czytać umowę. W takim internecie często obowiązują limity transferu danych. Jeśli przekroczysz ten limit, to lepiej w ogóle z tego internetu wtedy nie korzystać, bo wtedy prędzej zdążysz pójść i zrobić zakupy niż on wczyta Google :lol: . A na serio, to nie daj się nabrać na te magiczne 7.2 Mb/s- ta prędkość jest osiągalna tylko w wielkich miastach- głównie Warszawa, a chyba i tak niecała Więc jeśli mieszkasz w jakimś małym miasteczku, to o tej prędkości zapomnij. Nie polecam umów długoterminowych- to bagno. Za 3 lata, ba nawet za 2 będą dużo tańsze usługi, a ty ciągle będziesz miał tę umowę. Jeśli Internetu będziesz używał w domu, to o wiele lepszym wyborem będzie zainteresowanie się ofertą innych dostawców np. Netia, Tele2, UPC, czy nawet TP. Najlepiej przejdź się do salonów operatorów, weź prospekty (uważnie czytaj drobny druczek) i po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecyduj się.

mieszkam w Zabrzu, nie wiem w jakiej technologi zasięgu jestem ale np jak w tel mialem funkcje UMTS 3G to zasięg na tej funkcji miałem 2 czasem 1 kreske, wiec chyba nie najlepiej ?

To zależy np. w ORANGE mogą ci zmniejszyć prędkość tylko o połowę. A jeśłi tutj jest mowa żę jesteś w zasięgu EDGE to twoja maksyalna prędkość teoretycznie to około 200 kB/s w praktyce przy w miarę dobrym zasięgu to będziesz miał ze 100 - 150

Witam chciałem się “podczepić” podobne pytanie mieszkam w krośnie zasięg 3G jest na max czy warto brac tego Iplusa ?? czy może lepiej orange albo blueconnect ??

Jeżeli masz z każdej sieci ten sam zasięg czyli pewnie UMTS z tego co piszesz? to tylko kwestia ceny za usługę ponieważ z każdej sieci otrzymasz mniej wiecej to samo. A z każdej sieci masz zasięg na max?

mam pytanie: jaka powinna być prędkość ściagąnia plików ze stron na takim łączu 7,2 ??

Nie wiem ale takiej prędkości łącza nigdy miał nie będziesz (przynajmniej w najbliższym czasie) korzystając z mobilnego internetu

z plusa mi pisze 3G z oranange EDGE z ery nie testowałem

może sobie sprawdzić tak orientacyjnie na stronie ery mapę zasięgu. EDGE to bedziesz miał maksymalnie około 200 kB/s (w praktyce mnie jeszcze) a UMTS to pewnie około 300. Bo zasięgu HSDPA to pewnie nie masz bo on jest tylko w największych miastach i to nawet nie w całych. tak więc jeśli wybierać z tych dwóch sieci to tylko plus (ewentualnie sprawdz jeszcze ere)

też kieruje sie w stronę plusa bo kosztuje miesięcznie 60 zł + wziąłbym jakiś modem PCMCIA za 1zł (nie wiem ile koszt założenia), słyszałem także że rzadko po przekroczeniu limitu 1GB blokują(zwalniają) dostęp

natomiast blueconnect jest tańszy (48zł) wg mapy powinienem mieć EDGE jednak limit to 500 MB

no i plus masz szybszy. a mówiąc założenie to co masz na myśli?

no czy płaci się coś za podłączenie np Jak zakładam radiówkę to płace za podłączenie 90 Zł (nie chodzi tu o cenę sprzętu)

jak się kiedyś dowiadywałem w orange ale to jakiś rok temu to tam było coś takiego jak jakaś tam opłata aktywacyjna i było to 60 zł. Czyli tutaj też może być coś takiego ale nie koniecznie. Trzeba zapytać w salonie. Ale nawet jak jest to nie powinna przekorczyć 50 zł. A może warto przetestować ten internecik przed zakupem jeśli masz np. telefon z EDGE-em albo tym lepiej 3G

mam telefon w 3G ale zrobie tak że pojde do salonu z laptopem może mi pozwolą zobaczyć jak szybki jest internet

Musisz sprawdzić w domu a nie salonie.

Ja mam iplus 60 i to jest dno. Mam EDGE.

Ten limit to Ci od razu pójdzie jak będziesz oglądał filmiki.

Forum o tym tu; http://www.bez-kabli.pl

To zależy do czego ktoś go wykorzystuje. A nawet po przekrczeniu możesz przecięz korzystać nadal a kupując i mając zasięg EDGE nie można było oczekiwać czegos szybkiego. A sprawdzać to tylko w domu bo po pierwsze to w salonie i tak bys pewnie nie sprawdził a pozatym zasięg może być różny w tych miejscach

To zależy do czego ktoś go wykorzystuje. A nawet po przekrczeniu możesz przecięz korzystać nadal a kupując i mając zasięg EDGE nie można było oczekiwać czegos szybkiego. A sprawdzać to tylko w domu bo po pierwsze to w salonie i tak bys pewnie nie sprawdził a pozatym zasięg może być różny w tych miejscach

Właśnie skończył mi się limit i wiesz co?

Jest tak wolno ża szlag mnie trafia.

Ledwo mi się strony otwierają o ile w ogóle się otwierają.