Czy dobrze złożyłem kompa?

Witam.

Zakupiłem kompa i jestem w trakcie składania (jest to mój pierwszy raz:) i nie wiem czy dobre wszystko złożyłem, podłączyłem itp.

Korzystałem z poradników, filmów i innych zasobów internetu.

Tak wygląda wszystko po podłączeniu:

20110628162654.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20110628162751.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wentylator który znajduje się z tyłu podłączyłem do wtyczki na górze płyty o nazwie PWR_FAN1, a ten z przodu do CHA_FAN3…nie wiem czy to dobrze, ale nie mam innych pasujących gniazd…jak to jest?

Mam też pytanie…czy jeżeli coś źle podłączyłem a o tym nie wiem i podłącze kompa do prądu to coś się stanie?

Mój kom to:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3 390 zł

Płyta główna: AsRock 880G PRO3 /AMD 880G, DDR3 330 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 140 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 135 zł

Karta graficzna: MSI Radeon 6870 Twin Frozr II 1GB

Obudowa: Brutus 410

Zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Macie jakieś inne porady dla mnie związane z podłączeniem czy coś? Bo ja pierwszy raz składam i wszystko jest ważne.

Poza tym że foty są do góry nogami i są mało szczegułowe to nie widzę aby coś było grubo nie tak.

Sprawdź jeszcze z instrukcją od płyty głównej czy ram wpiąłeś do odpowiednich slotów aby chodziły w dualu.

W kwestii twojego drugiego pytania: tak, zawsze jest taka możliwość że coś się stanie jak coś źle podłączysz, dlatego zawsze producenci dają instrukcje obsługi/montażu.

ile dałeś za kompa i gdzie kupiłeś to jest ważne odpowiedz !

Witaj.

A zasilacz nie jet przypadkiem odwrotnie włożony?

Instrukcja jest po angielsku i nie wszystko czaje w niej, niby z obrazków można coś wyczytać ale wolałem zapytać jeszcze tutaj…a te wentylatorki są dobrze podpięte?

To jaki jest komp dokładnie i ile dałem można zobaczyć i szczegółowo poczytać w moim temacie :wink:

Dodane 28.06.2011 (Wt) 19:57

Pytałem na innym forum i mi powiedzieli że zasilacz ma być wentylatorem do dołu na dole obudowy…sam się zdziwiłem ale inaczej to on nawet nie pasuje…

Trochę bez sensu, bo wiatrak ma straty przez te otwory w obudowie. Ja składam odwrotnie.

A co gdyby nie było żądnych otworów w obudowie?

Aha napęd DVD też się lubi nieźle grzać. Jak masz możliwość to opuść go o jeden poziom.

Mogłeś sie postarać i chodź ładniejsze fotki zrobić, a nie do góry nogami. Ale ja też nie widzę błędów, zwróć jeszcze uwagę, żeby pasta na procesorze była dobrze nałożona i sam radiator, aby dobrze przylegał do IHS proca. Poza tym uporządkuj okablowanie dla lepszego obiegu powietrza i żeby nic się nie wplątało w pracujące wentylatorki. A najlepszy sprawdzian na poprawność złożenia będzie po włączeniu i teście BIOSu.

Jak jeszcze nie podłączyłeś przedniego panelu i złączy na nim, to z tym możesz mieć kłopot jedynie.

obudowa ta przecież dostosowana jest do montowania zasilacza u dołu a więc nie widzę tutaj żadnego problemu.

Ok, czyli zasilacz dobrze. Wiatraki też ok tak? dobre gniazda? Zdjęcia robione telefonem bo nie mam przy sobie nic a że do góry nogami to dlatego że robione bokiem telefonu.

Ale czy jak załóżmy teraz włącze i coś będzie nie tak to nic się nie stanie?

Albo nie odpali, albo się spali. Wersja I jest bardziej prawdopodobna.

Jak nie włączysz to się nie przekonasz. Śmiało.

Pamiętaj o ustawieniu Biosu.

Wiatraczki są ok, ale to i tak nie jest istotne.

I od zasilacza zostało jeszcze trochę kabli których nie mam gdzie po prostu już podłączyć do je spiąłem i schowałem w tym schowku w obudowie.

Weź nawet nie zartuj z tym spaleniem…

Dla pewności pozalepiaj wolne końcówki kabli taśmą izolacyjną.

Bez potrzeby. Tego typu wtyczki http://obrazki.elektroda.net/45_1233865797.jpg nie spowodują zwarcia, a luźnych przewodów wychodzących od zasilacza ATX nie ma.

jeszcze raz przestudiuje instrukcję dla pewności, posprawdzam i chyba włączę…ale stracha mam niesamowitego…

Trochę małe to chłodzenie jak na tego Phenoma. Jaki masz temperatury?

chlopie, ja dopiero co to kupilem, jeszcze nie wlaczylem bo nie wie czy dobrze popodlaczalem i mam pietra, ze cos popsuje :wink:

Nie popsujesz, nie bój się. Najwyżej się nie włączy.

Nie masz jakiegos kolegi żeby Ci to posprawdzał :stuck_out_tongue: Bo na forum nikt Ci nie da gwaracji że coś ci się z tym nie stanie !!