Czy GeForce 8600GE to dobry wybór dla mojego komputera?

A jeśli chcesz mieć większą pewność co do v-modowania i kręcenia pamieci kupuj GALAXY pare dyszek droższa ale masz tą pewność że znajdziesz w necie v-mody i pamięci się dobrze kręcą. do Palita nic nie mam wiem że GPU jest wazniejsze od pamięci ale nie wiadomo co z V-modami do Palita… jeśli już by była taka konieczność…

jak ma się trochę o tym pojęcia i miernik w domu to to jest banalnie proste. Ja już swojego palita lekko porysowałem i mam lepszego niż sonic+ :lol: . Konkretnie to chce dojść do takiej granicy gdzie standardowe chłodzenie przestanie wyrabiać wtedy pomyśle co dalej na pewno 8600gt galaxy nie jest lepsza od palita sonic+ przecież palit ma większe takty

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 0:20

http://forum.purepc.pl/index.php?showto … 26&st=2160

j.w rafal92 ma doświadczenie bo ma taką karte;] ja tyle wiem co z teorii j.w

To odpisz im żeby z takimi głupotami do piaskownicy poszli się pochwalić.

Troche pomyśl i ty też nie wygaduj takich głupot

A co do podkręcenia do wersji GTS, to wcale nie będzie to straszne trudne.

Nieraz rdzeń bez moda leci na ~750

sprawdziłem i to dotyczyło 7300gt Palita Sorry…

ale zdarzają się też takie które będą troche prądu więcej potrzebowały:P

Vmod’owanie to sobie narazie odpuszczę… nigdy jeszcze tego nie robiłem (czytałem tylko artykuły na ten temat) i wolę nie ryzykować :slight_smile: …może później poćwiczę na starej karcie (Radeon 9550) :stuck_out_tongue: …a narazie będzie tylko “przesunięcie suwaka w prawo” :stuck_out_tongue:

no to już zacznij szukać GALAXY 8600GT :stuck_out_tongue:

Z dwojga złego lepszy będzie palit, ma przynajmniej gainwarda i to do czegoś zobowiązuje, galaxy obecnie słynie z robienia największej liczby szajsów padających po chwili (tak jak palit ale pare lat temu). Jeśli chcesz korzystać z tv’out to zrezygnuj z 8600 wogółle (nie wiedzieć czemu padają, kolega 2 tydzień ma karte w serwisie z tego powodu a i na jakimś forum wiele osób miało ten sam przypadek), lepsze będzie x1950pro

nie

no nie wiem… brak wsparcia dla DX10, SM 4.0, mniejsze taktowanie… wogóle radeony są mniej wydajne w porównaniu z GF

Nie wiesz co piszesz, jak lepiej wiesz to po co się pytasz?

A po co Ci teraz DX10?

Pooglądaj testy “lost coś tam” po włączeniu dx10 wydajność skacze do szalonego poziomu traktora w ciasnym zakręcie. Radek x1950pro może mieć mniejsze taktowanie i wciąż mieć większą wydajność, “dlaczego?” spytasz, otóż ma więcej shaderów, więcej jednostek teksturujących i więcej potoków renderujących, a na dodatek ma 2x szerszą magistralę pamięci, w wyższych rozdzielczościach jest od 8600gt zdecydowanie lepszy, ale jest od niego też droższy. Dlatego 8600gt można właśnie polecić, co nie zmienia faktu że bez oc jest sporo cieńszy od radka :stuck_out_tongue:

co do DX10 to masz rację… teraz poczytałem trochę artykułów o tym :slight_smile:

teraz, to bardziej jestem za radeonem ze względu właśnie na to, że…

A czytaliście recenzję Bioshock w DX10? Chłopak sobie pogra nawet w 1024x768 płynnie…

Jeśli chodzi o X10 w 8600GT to bezsens… jak odbalisz jaką kolwiek gre na X10 będziesz miał pokaz slajdów :? Tak więc x1950Pro i basta:P

Ale zawsze można zrobić z 8600GT 8800GTS-a a wtedy to radeonik się skryje :stuck_out_tongue: :lol: :stuck_out_tongue: :lol:

Ciekawe tylko, jak dorobisz mu PS i VS…

To zobacz testy ChrisaG z tym że mówie trzeba zrobić czyli podkręcić (zmiana chłodzenia + vmod który jest banalnie prosty) i wykręcić rdzeń na 1000mhz i już mamy extra karte

JA nie dorobie PS ani VS tylko taktami to nadrobie

Proponuje:

Ustal ile maksymalnie zamierzasz na ten cel wydać.

Zastanów się czy będziesz ją kręcił.

I po prostu poszukaj wśród jakichś wiarygodnych testów…

Prosta sprawa!

max. 600zł

bez vmod’ów, tylko “kręcenie suwakiem”