Czy jest możliwe odzyskanie nadpisanych zdjęć z karty pamięci SD?

Cześć wszystkim! Jakiś czas temu przez przypadek usunąłem zdjęcia z karty pamięci aparatu i niestety później zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć na tejże karcie. Chciałbym odzyskać utracone zdjęcia, do tej pory przetestowałem poniższe programy i wszystkie względnie dobrze odzyskują zdjęcia ale niestety nie te na których mi zależy:

  • TestDisk & PhotoRec

  • Digital Image Recovery

  • Recuva

  • Pandora Recovery

Z karty “odzyskałem” bardzo dużo zdjęć zrobionych znacznie wcześniej i później niż te które chcę naprawdę odzyskać a tylko 5-6 zdjęć na których ta naprawdę mi zależy. Przypuszczam, że doszło do nadpisania (może te samy nazwy plików, może te same obszary pamięci). Czy jest możliwe odzyskanie danych w moim przypadku? Jeżeli tak to jakimi narzędziami?

Jeśli zdjęcia zostały nadpisane to na pewno ich nie odzyskasz. Również miałem kiedyś taki problem, potrzebowałem zdjęcia sprzed 3-4 dni i jak na złość możliwe do odzyskania były te sprzed 3-4 mies.

Na pamięciach półprzewodnikowych dane są zapisywane losowo w zależności od kontrolera, albo nadpisywane są komórki najmniej zużyte z tego co się orientuję. Więc to co Ci się uda z takiej pamięci odzyskać nie zależy od daty skasowania czy utworzenia pliku i nie ma nic do rzeczy również jego nazwa. Jeśli przeleciałeś pamięć programami do odzyskiwania plików, to już nic ponadto nie wyczarujesz.

@Longhorn2009 złośliwość rzeczy martwych…

@pocolog dziękuję za wyjaśnienie. Tak przypuszczałem, że szanse są zerowe skoro udało się odzyskać dużo starsze dane.

lub odzyska połówki/fragmenty/zdjęć, z powodu o którym poniżej pisze “pocolog”.

Też mnie podobny peszek spotkał.

Tylko w przypadku nienadpisania jest szansa na sukces, może nie 100%owa, ale jest.