Czy jest sens instalacji na tym laptopie Windows Visty

Witam. Czy na poniżej podanej specyfikacji laptopa jest sens instalacji windowsa visty czy XP  ( nie chcę 7 z powodu iż mam problemy dziwne… ) .

 

Specyfikacja:

Toshiba c660d-14e

CPU: AMD E-240 @ 1,5gHz

GPU: AMD Radeon HD 6310 Graphics @ 1gb

Ram: 2gb 

Niby ma… ale ja bym obstawiał jednak przy 7-ce, albo 10-ce. Jakie masz problemy z W7?

Również uważam, że lepszym wyjściem byłoby zainstalowanie Windows 7. Napisz jaki to masz problem może uda się go rozwiązać.

 + steam teraz nawet nie chce się uruchomić … >.<. A windows 10 cały czas byłoby 100% procka użycie więc nawet sensu nie ma instalować go 

 

Jakieś poparcie do tej tezy czy powtarzasz tylko zasłyszaną gdzieś opinie gimbazy ? :stuck_out_tongue:

 

Na samym poczatku Windows indeksuje pliki, wystarczy wyłaczyć indeksowanie lub poczekać aż sam zakończy. No chyba, że był to piracki Win10 to on mógł mieć 100% zużycia procka no bo jakoś te twoje dane trzeba wysłać na jakiś dziwny serwer :slight_smile:

 

Nie. Bo zrobiłem update z ciekawości - i miałem 100% cały czas.

Najlepiej jest robić czystą instalację. Podczas aktualizacji różne dziwne rzeczy się dzieją. Dodatkowo po instalacji czy aktualizacji system przeprowadza różne czynności, które przez jakiś czas mocno obciążają komputer. W szczególności jest to Windows Update, które mocno nadwyręża CPU komputera. Po jakimś czasie, gdy wszystkie te czynności się unormują komputer system zwalnia zajęte zasoby i wszystko działa normalnie.

 

A za zużycie 100% procesora pod czystej instalacji Windows 7 czy Windows 10 odpowiada właśnie Windows Update, które skanuje system pod kątem dostępnych aktualizacji. Usługa ta zazwyczaj rezerwuje jeden wątek procesora na tą czynność i na procesora i3, i5 czy i7 nie jest to tak dotkliwe. Jednak twój procesor posiada tylko jeden rdzeń z jednym wątkiem dlatego widzisz zużycie na poziomie 100%

 

Możesz albo wyłączyć Windows Update albo po prostu to przeczekać. Na Windows Vista będzie ta sama sytuacja. Na XP się tak nie dzieje, bo tam Windows Update działało inaczej. Jednak instalacja tego systemu jest mocno odradzana.

XP luzik, Vista też będzie ok działać, 7 trochę wolniej ale też pociągnie natomiast 8 czy 10 to już bulebulebulesantrope.

Czyli wg ciebie Vista jest wydajniejsza od win 10? 

Tak, w mojej ocenie tak.

… Zrobiłem update z 7 do 10 ( poczekałem 2h  , wyłączyłem usługi , zainstalowalem anty-świra) i było 100% procka + nie dało się nic na yt oglądać , przeglądarka się zacinała cały czas…

Trzeba było zainstalować Windows 10 na czysto, update ma to do siebie, że nie zawsze wszystko działa poprawnie.

Pobierasz Windows 10 Media Creation Tool, robisz sobie instalkę np. na pendrive lub ściągasz ISO do późniejszego wypalenia. Instalujesz na czysto wpisującz klucz z W7.

 

Różnica bedzie …

 

Aha, najlepiej będzie jak na dysku pozmieniasz trochę partycje i usuniesz to zarezerwowaną przez W7. Dziesiątka sama sobie taką zrobi i nie bedzie bałaganu z tym związanego.

zainstalowałem i nic… Dalej przeglądarka tnie , ale procesor nie zawsze 100% ma  ( tylko gdy coś robię ).

Odpuść sobie WIndows 10, na tym sprzęcie wieśka lub 7

Dwie godziny? Poczytaj sobie troche forum - ścina windows update po świeżej instalacji dotyka ostatnio nie tylko win 10, a trwać może i ze dwa dni, potem nie ma z tym problemu. Najlepiej zainstalować wieczorem i zostawić na noc - spora szansa że do rana dociągnie i zainstaluje co trzeba.

Na sprzęcie dedykowanym do Win 7 nie ma najmniejszego sensu cofać się do visty

Temat został rozwiązany. Zainstalowałem 8.1 i o dziwo lepiej działa niż XP :slight_smile: