Czy jest sposób aby używać Steam na Windows XP w 2019 roku?

Witam!

Od jakiegoś czasu, na Steam wyświetla mi się komunikat, że od 1 stycznia 2019 przestanie działać, z powodu końca wsparcia dla Windowsa XP. Czy istnieje metoda obejścia tego? Mój komputer jest dosyć stary i na XP radzi sobie najlepiej, więc nie chcę się przesiadać na coś nowszego. Czy istnieje program, który oszukał by Steama, że korzystam z siódemki? Przepraszam, jeżeli wybrałem złą kategorię, niezbyt wiem gdzie to dać :stuck_out_tongue:.

Pytanie dlaczego jeszcze używasz Windows XP? :stuck_out_tongue:
Zawsze można odpalić windows 10 w wirtualnej maszynie, ale to pewnie Cię nie satysfakcjonuje :stuck_out_tongue:

Używam XPka, bo przy innych muli :stuck_out_tongue:. I tak jak myślałeś, wirtualna maszyna mnie nie pociesza.

Chcesz się męczyć z XP to takie problemy nie powinny cię dziwić, na ten system nie ma już żadnego wspieranego softu.
Może mały upgrade kompa pozwoli płynnie pracować na na nowszym systemie.

Wbrew pozorom, nie jest źle. Większość programów mi normalnie działa, oprócz Steama. Czyli nie da się nic zrobić? Muszę crackować gry?

Ciekawe, czy na githubie, czy nsfn programiści znajdą rozwiązanie? Pozwoliłem sobie zacytować problem na msfn i utworzyłem temat. Zobaczymy, co na to spece, czy sobie poradzą z problemem.
Korzystam z najnowszego palemoona, czy basiliska ff55 na XP.
@Tomcio5000 - poczekamy deko?

Dzięki za zaangażowanie, jestem niemal pewien, że ktoś wpadł na obejście takich rzeczy. W Rosji pewnie większość ma XP’ka, a brak możliwości grania w CS’a czy Dotę to dla nich musi być koszmar :smiley:.

Zapomniałem podlinkować ten temat. To przecież dla wielu i na świecie.
https://msfn.org/board/topic/177702-steam-for-xp-in-2019/

Skoro jesteście masochistami, to nie oczekujcie cudów nikt nie będzie za przeproszeniem łatał już czegoś co już dawno jest w archiwum. To system wymarły powoli umiera tam wszystko i nie ma co się temu dziwić. Mamy 21 wiek zwykły blaszak z i3 na pokładzie można dorwać na allegro za 250 zł. Przecież to nie jest góra pieniędzy, choć rozumiem są różne problemy , w takim wypadku odkładać co miesiąc po 50 zł i po problemie.

Nie zdziwiłbym się jakby w połowie stycznia dopiero wymyślili rozwiązanie.

Dużo jest starszych, chorych, kalek i zwykle ubogich podczepionych do internetu. Mają jeszcze działające sprzęty pobrane z zeszłym dziesięcioleciu na raty, czyli biedni, chorzy i starzy oskubani 3. Dbają i jeszcze działa im stream HD, filmy i wiele gier. Na emulatory jest jeszcze z pół miliona gier do przekopania.
No jak ludziom kazać wyrzucać działające komputery? To wielki świat dostępny jeszcze na stare skrzynki.

Tak plujesz w oczy, hejtujesz ludzi, bo mają XPeki. To wiele razy tutaj na forum i na portalu.
Tu są wykształceni, kulturalni ludzie - dużo informatyków i nigdy nie dołują ludzi, że mają stary sprzęt.
Jakoś przez ostatnie parę lat zasiłek ZUS nie pozwolił mi wydrapać na pamięć do peceta. Cwaniak za 10 zł sprzedał mi wygrzane i były tylko problemy. Ile razy mam kupować starą pamięć? Ile razy chory, stary, czy ubogi ma kupować starocie od cwaniaków za 250 zł?

Wytrzyj twarz o ścianę i nie nazywaj ludzi masochistami.
Gdzie jest moderacja?!

1 polubienie

Nie problemem jest oszukać steama na jakim systemie działa. Problemem będzie go uruchomić ponieważ nie będzie on miał dostępu do bibliotek systemowych których zwyczajnie nie będziesz miał na XP. I tego już w żaden sposób nie obejdziesz bo często biblioteki będą powiązane z jądrem systemu.
Kolejna sprawa jest taka, że o ile jeszcze Steam ma szansę uruchamiać się na XP bez większych błędów i BSOD, to już gry nie. Dobra wspomniany CS będzie działał o ile mowa o 1.6 bo to gra która wspiera ten system i raczej nic się już nie zmieni. Natomiast Dota będzie działała do aktualizacji która będzie wymagała jakiś bibliotek dostępnych tylko pod nowymi systemami.

1 polubienie

Jeśli jesteś taki chory i ubogi to weź się do roboty zamiast liczyć tylko na państwo. Jest wiele prac, które możesz wykonywać nawet za pomocą swojego trupa na XP.

Chyba że się nie chce…

1 polubienie

A właśnie tak jeszcze mi przyszło do głowy, jeśli chcesz grać tylko w jedną czy dwie gry możesz spróbować nie aktualizować steam po prostu, wystarczy, że odetniesz go od sieci. Może nawet jest gdzieś opcja umożliwiająca wyłączenie aktualizacji, chociaż nie znalazłem teraz.

Warto też skopiować sobie pliki klienta i podmieniać w razie przypadkowej aktualizacji. Lepiej zabezpieczyć się we własne pliki ze znanego pochodzenia niż potem pobierać z internetu od osób krzaków :wink:.

1 polubienie

Umiałem doinstalować h264 do XP, jak i LAV Filters. Nie doinstaluję jednak bibliotek z np directxa 11, chociaż zastanawiam się nad dołożeniem bibliotek z następnych directxów do zestawu directxa 9,29 redist. Bo to szczególny directx, gdzie instalator synchronizuje i rejestruje biblioteki w podanym pakiecie DLL.

Jest już świetna odpowiedź na nsfn:
https://msfn.org/board/topic/177702-steam-for-xp-in-2019/?do=findComment&comment=1153328

Ok skoro potrzebujesz pamięci wystarczyło napisać, mogę ci zaoferować sprawną kość ramu. Tak zupełnie za darmo bezinteresownie. Z tego co mi wiadomo potrzebujesz kości ddr2. Mogę ci z tym pomóc bezinteresownie u mnie leży a u ciebie znajdzie zastosowanie.

1 polubienie

Swoją drogą powstała tutaj naprawdę fajna społeczność, która sobie bezinteresownie chce pomagać. Jakiś czas temu jeden z użytkowników oferował mi pożyczenie karty graficznej, abym nie musiał się męczyć ze zintegrowaną :slight_smile:. V, pozdrawiam serdecznie, nicku nie podaję bo nie wiem czy sobie tego życzysz tym bardziej, że rozmowa odbywała się na priv, ale pamiętam :wink:.

Mnie zastanawia tylko, czy blokowanie aktualizacji będzie serio potrzebne i czy nie będzie przypadkiem tak, ze po prostu wersja steama na xp po prostu nie będzie już aktualizowana? Coś jak z Firefoxem na niewspieranych systemach, że po prostu ciągle się wyświetla, że nie ma aktualizacji. Raczej serwery aktualizacji steama mają możliwość wykrycia, kto jakiego systemu używa i po prostu wydaje mi się, że raczej nie będą nowych aktualizacji serwować ludziom na xp. Bardziej mnie zastanawia, czy nie zablokują ludziom na xp/viście możliwości instalowania gier na nowo, bo jak się ma już jakieś zainstalowane gry, to przecież powinny po 1 stycznia normalnie dalej działać, steam w końcu może pracować w trybie offline. (jak nic ten tryb nie daje, to zawsze mu będzie można dostęp do internetu zablokować :v)
Może też być tak, że nawet nie będzie można się zalogować na swoje konto, jak Steam wykryje, że się używa starszego systemu. Imo najlepiej do tego stycznia zaczekać, a dopiero potem ew. kombinować, bo póki co to jedynie wróżenie z fusów, co Valve z użytkownikami starszych systemów zrobi.

1 polubienie

Odezwij się na priv z adresem, to ci podeślę coś niewygrzanego (8320 i 8GB RAM na płycie :wink: )