Czy karta graficzna ze złączem 2.1 zadziała na płycie ze 1.0

Mam taki jakby problem, a mianowicie karta http://www.morele.net/karta-graficzna-a … d5-399724/ jest na złączu 2.1 a moja płyta ma 1.0. I teraz problem, bo karta wymaga 75W, bez dodatkowego zasilania, zaś złącze 1.0 dostarcza max. 75W. I też pytam, czy karta wystartuje (i będzie stabilna #-o ) i co gorsza czy nie sfajczy mi płyty (albo złącza) :lol: . Zasilacz jest odpowiedni, więc nie pytać “Podaj moc i markę zasilacza”. Tak na uboczu, czy te złącza są kompatybilne wstecznie i czym się różni 2.0 od 2.1? Dzięki bardzo za pomoc :smiley: .

Ta płyta miała problemy z kartami graficznymi 2.1. Złącza 2.0 i 2.1 fizycznie są takie same. Różnice to swego rodzaju optymalizacje i to nawet nie w wydajności itd. Musisz poszukać na necie aktualizacje biosu płyty głównej bo wiem ,że gigabyte takowe wydawał dla swoich płyt z 1.0 dla kart z 2.1. Pewnie czy zadziała to odpowie Ci ktoś kto tę płytę posiadał. Napisz do gigabyte i może coś wymyślą.

Raczej ciężko określić, bo ta karta pobiera w podstawie ok 66W, czyli tak powinna działać, choć mogą być problemy ze stabilnością. Co do różnic w PCIE to są dwie: Napięcie to już wiesz i prędkość przesyłania danych.

x1 v1.0 500 MB/s

x2 v1.0 1000 MB/s

x4 v1.0 2000 MB/s

x8 v1.0 4000 MB/s

x16 v1.0 8000 MB/s (8 GB/s)

x16 v2.0 16000 MB/s (16 GB/s)

x16 v3.0 32000 MB/s (32 GB/s)

Raczej gwarancji nie daję, że karta zadziała. Trzeba się liczyć z tym, że po prostu PC włączy się bez obrazu lub się nie włączy. Co do PCIE 2.1, a 2.0 to różnica prawie żadna, powstało by wprowadzić jakoś PCIE3.0. Tak mi się zdaje. Podaj może model płyty jeszcze, chyba że to któraś z opisu ?

Model w podpisie - Gigabyte GA-73PVM-S2 . Zaś bios mam najnowszy - http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … nload/bios , bios F9E czyli BETA, najnowszy :slight_smile: . A te złącza pci-e to 1.0 jest fizycznie inne od 2.0? (np. ta taka przerwa przy boku złącza jest gdzie indziej) . A karta pobiera 75w, chcę od ASUS’a który wydaję ją w OC, lepsze chłodzenie i lepsza wydajność, za czym idzie pobór energii, a 75 w to max. dla 1.0 #-o . Wracając do biosu, w opisie zmian w wersjach biosu nic nie wspomniano o kartach graficznych. Napiszę do Gigabyte, a tym czasem będę czekał na kolejne odpowiedzi.

No fizycznie nie widzę różnicy, jedynie różnica w transferze danych i napięciu jest. Dodatkowo tutaj masz po angielsku, ale masz ile przypuszczalnie karta pobiera. http://www.geeks3d.com/20110516/tested-asus-radeon-hd-6670-review/6/

Kurde, przerąbane jak jest aż 194w na graniu i 90w na idle, chociaż to mało możliwe, bo 2.0 dostarcza 150w. Ciekawe, musiała być dodatkowo zasilana, ale teoretycznie nie jest (na wypadek mam 1 wtyczkę PEG w zasilaczu). Czekam na dalsze odpowiedzi.

Nawet mając jedną wtyczkę, to nowsze karty mają rozdzielone napięcie i pobiera ileś tam z PCIE, a resztę z zasilania zewnętrznego.

Tutaj masz odpowiedź na Twoje pytanie:

http://forum.giga-byte.co.uk/index.php?topic=6608.0

Prawdopodobnie nie zadziała. Gigabyte do tej płyty wydał jeszcze jeden bios w wersji F9F i na tym powinno działać. Link do biosu znajduje się w jednym z postów.

Właśnie trafiłeś na temat, który sam też czytałem. Ten bios jest do płyty innej, końcówka nazwy inna :-x . Nie wiedząc o tym jeszcze pobrałem i program odmówił posłuszeństwa, nie pasowało :smiley: . Mam najnowszy, dostępny na stronie producenta. Czekam na kolejne odpowiedzi.

92W podczas obciążenia furmarkiem to raczej bajki, program obciąża także jeden rdzeń cpu stąd prawdopodobnie wynikło tak duże przekroczenie TDP.

sadaj72 mi się zdaje że wartości są podane dla całego zestawu, bo karta chyba sama od siebie tyle nie pobiera.

Tak ale konstrukcyjnie to są te same płyty. Ta druga dodatkowo ma firewire i lepszą kartę graficzną. Chipset i gniazda są identyczne stąd też mogą występować dokładnie te same problemy. Napisz do Gigabyte’a. Na pewno mieli już takie pytanie i będą wiedzieli czy będzie wszystko ok czy nie.

Druga, tzn. ta z H czy bez H ? Przecież karty mają takue same, pisze na stronie producenta wyraźnie że jest 7100, czyli to samo. Jednak się muszą różnić czymś bardziej, skoro Q-Flash odmawia posłuszeństwa. Napisałem do Gigabyte i można było się spodziewać - brak odpowiedzi już długi czas… W tym czasie może ktoś mi powiedzieć, czy gdybym podłączył kartę 2.0 ale z dodatkowym zasilaniem, to by wtedy zadziało?

To wtedy zasilanie jest dzielone na kabel i na PCIE i tutaj się rodzi kwestia jak jest dzielone, na to pytanie nie odpowiem.

Zdecydowana większość kart 2.0 będzie działała w slocie 1.0 i 1.1.

To wiem, tylko kwestia zasilania, aby “płyta nie zrobiła grilla ze złącza PCI-Express i karty” - mój kuzyn, kiedy umierała jego karta “GTX460” zabierając ze sobą złącze - a więc i całą płytę :smiley: . Upatrzyłem sobie http://www.morele.net/karta-graficzna-a … az-419077/ . Będę musiał sobie zmienić zasilacz na lepszy, karta wymaga dodatkowego zasilania, co idzie mi na rękę, bo nie będzie tak obciążony slot. Karta wymaga 150w na idle i ok. 250w w stresie. Jest to chyba najlepsza karta graficzna na Morele.net ze złączem 2.0. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi od Gigabyte, w zamian za to dostaję miliony spamu w języku niemieckim…

Skąd bierzesz takie informacje, bo na pewno nie pokrywają się z prawdą?

Czytałem jeden z benchmarków, wybrałem pierwszy lepszy z google.

Dodane 04.07.2013 (Cz) 18:37

Ok, wybór padł na Asus GTX550 Ti, ponieważ na youtube są filmiki, jak gość z moim mobo ma tego GTX’a, procesor minimalnie lepszy i 4 gb ramu zawija w FIFE 13 ultra stabilne 60 fps, BF2: BK ultra 30-40 fps, Bordenland 2 ultra stabline 60 fps i napisałem do niego i powiedział że zadziała spokojnie. Dzięki wam za pomoc.

Seria GTX4xx lubiła sobie pojeść prądu:

wykres4.jpg

źródło: http://blog.pclab.pl/opson/W.poszukiwan … %C5%84,153

Pobór 210w na cały komputer to bardzo ładnie, tylko tyle zużywa większość komputerów ekonomicznych z zintegrowaną grafiką…

Fajny jest ten artykuł o GTX’ach :slight_smile: .