Czy kaza działa jak mam kerio firewall prosesional

Mam takiez oto pytanie jak w temacie?

Bo kaza nie chce mi sie polaczyc:(

tutaj masz konfigurację kerio

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065

Zezwol na jej polonczenie Ochrona Sieci-Filtr Pakietów-Dodaj-Opsi Daj Kazaa-Aplikacja Przegladaj wybeirasz sciezke Kazza-I ok

I po klopocie :slight_smile:

Dziadu wchodze w ochrona sieci ale niema tam filtr pakietów:/

P.S. Monczkin mam skonfigurowane, ale siostra mi truje zebym jej kaze zainstalowal to zainstalowalem i teraz sie nie chce laczyc

Zobacz musisz miec takie cos

beztytuu8zj.th.jpg

Zgadza się mam coś takiego ale w tym nie ma kazzy

bo musisz ją tam dodać :!:

mniej więcej w ten sposób 8)

wtedy zapora dopuści program do połączenia w te i spowrotem :lol:

Taaa…

I do kompa wpakuje się wszystko, co łazi portami używanymi przez Kazę :?

Czy masz wszędzie znaki zapytania w zakładce Aplikacje przy pozycji dowolna aplikacja?

Każdy program, który chce mieć dostęp do sieci powinien zapytać…

Czy miałeś monit, że Kaza chce dostać się do sieci?

Czy dopuściłeś?

Przy programach p2p nie polecałbym filtru pakietów :?

Ale jeśli już…

To robisz na tej zasadzie:

Ochrona sieci -> Aplikacje i na dole mamy Filtr pakietów. Następnie po prawej na dole odnajdujemy guziczek Dodaj. Ukaże się nam stosowne okienko, w którym należy dokonać zmian.

Opis - służy nam do identyfikacji tej reguły. Wpisz Kaza

Aplikacja - klikamy przeglądaj i musimy wskazać aplikację, dla której tworzymy regułę. Wskaż plik exe w lokalizacji, gdzie zainstalowałeś Kazę.

Kierunek - wychodzące

Akcja - dopuść

Klikamy OK, i już mamy regułę

Sprawdź

squeet dzieki!

Ale… zrobiłem jak napisales i nie dziala:/

A całą konfigurację masz dokładnie jak w temacie podanym przez Monczkina?

Umiesz zrobić screeny swoich ustawień?

I powiedz mi jeszcze to:

Nie umiem zrobic screena:(:(:frowning:

Tak wszedzie sa znaki zapytania w dowolna aplikacja

Miałem monit i dopuscilem

squeet a jak sie robi screena? moze bym zrobil i wam pokazal

Klikasz print screen na klawiaturze, później otwierasz Painta , klikasz ctrl + V i zapisujesz obraz.

Dalej - wchodzisz na http://www.imageshack.us - klikasz przeglądaj , wskazujesz ścieżkę do obrazu, który zapisałeś.

Później host it! , czekasz i wklejasz na forum drugi kod od góry. Zrób screeny wszystkich ustawień + filtr pakietów.

Jakie masz oprogramowanie zabezpieczające - antywirusa i firewalla. Czy oprócz Kerio masz jeszcze jakiegoś? Czy masz XP z SP2?

Jesli masz sp2, to wyłacz firewalla z tego dodatku!

Mam Norton antyvirus 2005 i Kerio Firewall

Chyba mam XP z SP2 a da sie to jakos sprawdzic?

Dzieki squeet za ciagla pomoc

możesz np. to sprawdzić oglądając nagłówek swego logu w hijack this :wink:

lub też na opakowaniu od płyty instalacyjnej. powinnino być napisane białym drukiem na czerwonym kwadraciku że zawiera dodatek sp2.

Kliknij na Mój komputer -> Właściwości

Tam będziesz miał napisane. Dobrym pomysłem będzie również log z Hijack This. Poczytaj - KLIK. Wklej loga do działu Bezpieczeństwo , bo może jakieś szkodniki masz w komputerze. A jeśli będziesz miał sp2 , to zastosuj tą wskazówkę:

Panel sterowania -> Centrum zabezpieczeń

Tutaj klikasz na dole na zapora systemu windows i klikasz wyłącz

Czy zaznaczyłeś pole utwórz regułę dla tej aplikacji i więcej się nie pytaj a dopiero później kliknąłeś dopuść?

Jeśli nic nie da to, to trzeba będzie na spokojnie dokonać reinstalacji Kerio, ale to już jak wszystko zawiedzie, wtedy Ci napiszę co i jak… Póki co sprawdź, co napisałem wyżej :slight_smile:

squeet zrobilem screena i wkleiłem go tam gdzie pisales wyrzej kliklem host it! i rzadne kody nie wyskoczyly:( to moze bym Ci go na maila wyslal?

Mam XP SP2 wylazcylem zapore systemowa i nic nadal nie chce sie wlaczyc kaza.

squeet napisal "

Czy zaznaczyłeś pole utwórz regułę dla tej aplikacji i więcej się nie pytaj a dopiero później kliknąłeś dopuść?"

tak zrobiłem tak

a jakiej wersji kazzy używasz? może źle skonfigurowałeś jakieś opcje lub dane w ustawieniach programu.

wielkośc scrrena który chcesz uploadować może mieć max. 1 mb = 1024 kb danych.

A zrób tak:

prawoklik na ikonie Kerio -> wyłącz firewalla

i zobacz, czy Ci działa ta Kazaa

Bo chyba wcześniej normalnie dzialało Ci?

No moj screen ma 28mb to moze na maila przesle Ci squeet?

Wyączylem firewalla i kaza nie dziala:( nie chce sie wogole z netem połączyc ciagle jest connecting

No to w takim razie to nie problem Kerio… :expressionless:

Pytałem:

Ściągałeś kiedyś już za pomocą tego programu?

Bo jeśli nie, to może być zupełnie inna sprawa - Twój dostawca internetu zablokował porty p2p i w ogóle nie ściągniesz… :expressionless:

:shock: To co to za screen :o

Ale na razie zostawmy screena. Odpowiedz mi, czy ściągałeś już z p2p kiedykolwiek na swoim komputerze…